Zavrieť

Porady

Sloboda zvierat čo ďalej

Vyskytol sa mi takýto problém. V auguste minulého roka sme si z bútulku slobody zvierat zobrali šteniatko nemeckého ovčiaka. Ako psík rástol stále častejšie utekal, keď už nenašiel spôsob ako sa podhrabať alebo rozobrať plot, tak ho jednoducho 1,5 metrový preliezol ako mačka. Zavezpečenie pozemku nás stálo kopec peňazí, nepomáhali ani dlhé vychádzky, prostre, keď nás nevidel utiekol. Celé dni som ho naháňala po dedine a hľadala. Až asi pred dvoma mesiacmi zmizol úplne. Akosi sme sa zmierili s tým, že ho zrazilo auto a už sa nevráti. Dnes mi ale volali, že ho našli, je vraj dosť divoký. Keď som povedala, že vzhľadom na to, že utekal a neviem čo s ním tie dva mesiace bolo ho ku malým deťom už nechcem zhačali sa mi vyhrážať trestným oznámením alebo žiadajú zaplatiť 100 Eur a postarajú sa oňho, dokonca ak by sme ho chceli späť tak musíme rátať s nákladom 50 Eur lebo nám ho dajú až po očkovaní (starý očkovací preukaz som zahodila) a kastrácii, hoci nám ho pôvodne veterinár nechcel vykastrovať skôr vako v máji, kvôli hormónom. Majú podľa Vás na toto nárok? Jednoducho nechcem a ani momentálne nemám tých 100 Eur, okrem toho nás ten pes stál už cca 80 Eur, keď sme ho z útulku brali a ďalších 300 Eur nás stáli zabezpečenia plotu. Som z toho zúfalá, chcela som byť humánna a zobrať si zvieratko, ktoré nikto nechcel a vyzerá to tak, že sa dostanem do problémov. Ďakujem za rady
Usporiadat
Téma je uzavretá.
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Nároky môžu mať iba na základe zmluvy.
Prečítaj si čo ste podpísali a podľa toho sa zariaď.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Sloboda zvierat,

NEMÁ žiadne rozumne OPODSTATNENIE !

žiadne zviera NIE JE SVOJPRÁVNE,

ale je podriadené voli svojho MAJITEĽA.

preto činnosť slobody zvierat je uplne ZBYTOČNÁ.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
pes na cloveka neprenesie ziadne ochorenie okrem besnoty a a tu uz nebola 5 rokov. Cize dieta - vyhovorka. A k tomu psovi ste si nevytvorili ziaden vztah? to ze je teraz v koterci a nestastny vas nijako netrapi? Preco ste namiesto zabezpecovania plotu s nim nechodili na covicak? Preco ste sa neradili so psickarmi, for je na to dost. Kastracia moze psovi pomoct aby uz neutekal / ale nemusi/. SZ su ini ako ja. Oni daju psa hocikomu. Ja by som vam psa nikdy nedala, ked vidim aky nevztah mate ku zvieratu co ste mali doma dost mesaicov.
10 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Bonita, uplne a vo vsetkom suhlasim. Trebalo by sa aj zamysliet, preco pes utekal.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Bonita, vo všetkom s tebou súhlasím okrem časti, že SZ dá psa hocikomu, ja by som vám psa nedala...
Dopredu nemôžeš vedieť (môžeš odhadnúť, ale nevieš), aký vzťah bude medzi psom a novým majiteľom, napr. moja sestra si zobrala psa (vlastne dvoch naraz) a po čase zistila, že väčšieho psa nezvládnu, tak ho vrátili. Dopredu nemohla vedieť, aký to bude pes, a že to takto dopadne. Útulok, odkiaľ hafanov mali, hneď vycapil na stránku k vrátenému psovi, že noví majitelia sa rozhodli pre šteniatko, pritom to vôbec nebola pravda. A tiež neverím tomu, že SZ dá psa len tak hocikomu.
Naposledy upravil Llívia : 29.03.11 at 06:06 Dôvod: Oprava pravopisu
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

buganka Pozri príspevok
... Dnes mi ale volali, že ho našli, je vraj dosť divoký. Keď som povedala, že vzhľadom na to, že utekal a neviem čo s ním tie dva mesiace bolo ho ku malým deťom už nechcem zhačali sa mi vyhrážať trestným oznámením alebo žiadajú zaplatiť 100 Eur a postarajú sa oňho, dokonca ak by sme ho chceli späť tak musíme rátať s nákladom 50 Eur lebo nám ho dajú až po očkovaní (starý očkovací preukaz som zahodila) a kastrácii, hoci nám ho pôvodne veterinár nechcel vykastrovať skôr vako v máji, kvôli hormónom. Majú podľa Vás na toto nárok? Jednoducho nechcem a ani momentálne nemám tých 100 Eur, okrem toho nás ten pes stál už cca 80 Eur, keď sme ho z útulku brali a ďalších 300 Eur nás stáli zabezpečenia plotu. Som z toho zúfalá, chcela som byť humánna a zobrať si zvieratko, ktoré nikto nechcel a vyzerá to tak, že sa dostanem do problémov. Ďakujem za rady
JaDo Pozri príspevok
Nároky môžu mať iba na základe zmluvy.
Prečítaj si čo ste podpísali a podľa toho sa zariaď.
Nebola by som si taká istá, že treba na to zmluvu. Keď si Buganka zobrala psa z útulku, tak sa stal jej majetkom, nie? Takže ona teraz za neho zodpovedá a nemôže sa teraz tvári ako mŕtvy chrobák. Prečo by Sloboda zvierat nemohla účtovať poplatok za to, že je u nich umiestnený pes, o ktorého sa nepostaral majiteľ?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Som zhrozena. Keby mi niekto zavolal po dvoch mesiacoch ze nasiel mojho psa, o ktorom som si myslela ze je mrtvy, tak skacem od radosti a bezim pre neho, a chcem ho naspat.

Ako tak vidim, ste nahnevana a lutujete ze sa nasiel zivy.

Kazdy rok posielam Slobode zvierat 2 percenta dani. Kazdy jeden rok odkedy robim.

3/4 svojho prispevku som musela zmazat, lebo by to asi zmazal admin po chvili... tak mu setrim pracu....


P.S.: Predajte plot, vyplatte psa, zoberte ho na cvicak, venujte sa mu. Nemecke ovciaky su velmi inteligentne psy, nebude mu treba vela.
3 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
Neviem Ti zodpovedat, ci maju-nemaju pravo. Keby bolo na mne, dam aj posledne za to,aby mi vratili zviera. Mame dvoch vlčiakov a tiez občas zdrhnu, ale to vidim v nedôslednosti niektorych nasich členov v zatvarani ich priestoru - majú výbeh. Ja pokladam kazde,aj to najnebezpečnejsie zviera za dobre, ze sa s nim musi dat vyjst...a ak je to uz fakt zle,je to chyba majitela. Som "psickarka" a aj cestou z prace na mna brechavalo kopu psov...teraz som sa s nimi skamosila a uz ma vitaju,ked idem okolo. Myslim,ze ste si so psikom nevytvorili vztah - neboli ste čo najviac spolu, ale na druhej strane ma na vás asi vazbu,lebo vás ide asi hľadať, ked odídete. Prosto sa nenaucil odlúčeniu, a možno sa aj nudí.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aj ja som mal tak sprostého psa,len som mal na rozdiel od vás šťastie,utekal žiaden plot pre neho nebol problém,až utiekol rovno poľovníkovi do rany.Druhá možnosť podarovať ho cigánskej osade .
Sloboda zvierat keď dosiahne zrovnoprávnenie sliepok s vysokošokolsky vzdelenou časťou ľudstva sa premenuje na slobodu chobákov a pavúkov.
0 1
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Veľa majiteľov psov si myslí, že zvláda svojho psa a že ten je vychovaný a teda že je taký ako má byť.
Lenže je jedna vec vzájomný vzťah majiteľ- pes a iné je výcvik , ovládateľnosť a poslušnosť psa.
Ja som mal to šťastie alebo smolu že v mojom okolí som zažil dvoch troch vychovaných psov. Jeden prípad keď proti mne v zime na lyžiach vyštartoval veľký čierny rotvailer. Keď však majiteľ zavolal naňho tak sa v momente zastavil a na ten jediný povel sa vrátil k nemu.
Druhý bol susedov kokršpaniel. Keď si majiteľ chcel odskočiť domov tak mu dal povel že ho má „čakať“ tak si ľahol a čakal. Darmo som ho chcel odlákať a ani iný pes ho nezaujímal. Vždy keď prechádzali cez cestu tak si pred cestou sadol, na pokyn prebehol a na druhej strane si opäť sadol.
Samozrejme vynechal som cvičených a slepeckých psov. A tiež tučných psov, ktoré na vodidle poslušne kráčajú za svojim pánom.
Nie som odborník, napísal som iba moje postrehy z okolia.
4 0
buganka buganka

buganka je offline (nepripojený) buganka

bonita Pozri príspevok
pes na cloveka neprenesie ziadne ochorenie okrem besnoty a a tu uz nebola 5 rokov. Cize dieta - vyhovorka. A k tomu psovi ste si nevytvorili ziaden vztah? to ze je teraz v koterci a nestastny vas nijako netrapi? Preco ste namiesto zabezpecovania plotu s nim nechodili na covicak? Preco ste sa neradili so psickarmi, for je na to dost. Kastracia moze psovi pomoct aby uz neutekal / ale nemusi/. SZ su ini ako ja. Oni daju psa hocikomu. Ja by som vam psa nikdy nedala, ked vidim aky nevztah mate ku zvieratu co ste mali doma dost mesaicov.
Tak po rade. Mne ani tak nejde o prenos chorôb, keďže bol riadne očkovaný ako o to, že mi povedali, že je divoký a ja mám obavu o bezpečnosť detí, nebiem kde bol a čo mu kto robil, tak neviem ani zaručiť, že na deti nezaútočí. Každú rozumnú matku podľa mňa zaujíma bezpečnosť detí. Ako viete, že sme sa neradili s nikým neradili a neskúšali ho vycvičiť. To že mám obavy si ho vziať vyplýva skôr z vyššie uvedeného a ešte z toho, že sme ho doma už oplakali aj s deťmi a ja ho teraz privediem domov, budem sa báť, či bude všetko O.K. a ak znova utečie budeme za ním znova plakať. A práve to, že ma trápia zvieratá zavreté v koterci ma priviedlo k tomu, že sme zobrali psíka z útulku. Nie je to prvý ani posledný pes, ktorého sme vychovali, tak prosím nehodnotiť ľudskú hodnotu niekoho, koho nepoznáte. Prosila som o radu, nie o hodnotenie pocitov a správania, takže ak neviete k danej téme poradiť, radšej sa nevyjadrujte.
0 0
buganka buganka

buganka je offline (nepripojený) buganka

Llívia Pozri príspevok
Nebola by som si taká istá, že treba na to zmluvu. Keď si Buganka zobrala psa z útulku, tak sa stal jej majetkom, nie? Takže ona teraz za neho zodpovedá a nemôže sa teraz tvári ako mŕtvy chrobák. Prečo by Sloboda zvierat nemohla účtovať poplatok za to, že je u nich umiestnený pes, o ktorého sa nepostaral majiteľ?
Nie, nestali sme sa jeho majiteľom, podľa zmluvy sme boli prvý rok len jeho chovateľom a majiteľom zostala SZ. Mali sme mu zabezpečiť stravu, očkovanie a primeranú starostlivosť. Nič z toho sme nezanedbali, denne som psovi venovala viac času ako deťom a aj tak ušiel, len čo som sa otočila.
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

SZ dokaze ludom pekne zneprijemnit zivot... hlavne ze zvieratka budu mat raj na zemi.
Trosku prevratene hodnoty, nemyslite?
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Prečo mám dojem, že sa tu niekto registroval pod viacerými menami?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

buganka Pozri príspevok
Nie, nestali sme sa jeho majiteľom, podľa zmluvy sme boli prvý rok len jeho chovateľom a majiteľom zostala SZ. Mali sme mu zabezpečiť stravu, očkovanie a primeranú starostlivosť. Nič z toho sme nezanedbali, denne som psovi venovala viac času ako deťom a aj tak ušiel, len čo som sa otočila.
Len chovatelia? Tak potom, ak nemáte v zmluve dohodnuté žiadne sankcie alebo poplatky, nemajú nárok na peniaze, ktoré od vás požadujú.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..buganka, ak ti príspevok "nesadne" do nôty, nemusíš hneď dávať neužitočné..my, majitelia psíkov, máme iné názory, nemusíme s tebou súhlasiť, ale to ešte neznamená, že tie naše sú zlé...ak ti psík ušiel, je to tvoja chyba, psík sa nudil a určite , keby si sa mu venovala tak, ako píšeš, viacej, ako deťom, ver, že vernejšieho priateľa by si nikde nenašla...ale asi to tak nebolo, lebo psík šiel za spoločnosťou, utekal od teba a toto vlčiaky veru nerobia často, len keď im nie je dobre...a zvlášť, ak , ako píšeš, si už nejakého psíka mala,vlčiak by ti neušiel, keby si ho mala rada...a ten 1,5 metrový plot- tiež sa mi nevidí, aby preliezol len tak!!...
..a niekto tu písal, že nikdy sa nevie, komu ide psík, či už z chovu, alebo z útulku..ale ten, kto sa venuje psíkom, vycíti podľa správania ľudí, či toho havka chcú naozaj, alebo ho len potrebujú..a tu je rozdiel, ty si ho potrebovala, nie chcela ..

..a môžeš mi dať aj dve neužitočné, toto je môj názor...
1 0
buganka buganka

buganka je offline (nepripojený) buganka

pepsikova Pozri príspevok
..buganka, ak ti príspevok "nesadne" do nôty, nemusíš hneď dávať neužitočné..my, majitelia psíkov, máme iné názory, nemusíme s tebou súhlasiť, ale to ešte neznamená, že tie naše sú zlé...ak ti psík ušiel, je to tvoja chyba, psík sa nudil a určite , keby si sa mu venovala tak, ako píšeš, viacej, ako deťom, ver, že vernejšieho priateľa by si nikde nenašla...ale asi to tak nebolo, lebo psík šiel za spoločnosťou, utekal od teba a toto vlčiaky veru nerobia často, len keď im nie je dobre...a zvlášť, ak , ako píšeš, si už nejakého psíka mala,vlčiak by ti neušiel, keby si ho mala rada...a ten 1,5 metrový plot- tiež sa mi nevidí, aby preliezol len tak!!...
..a niekto tu písal, že nikdy sa nevie, komu ide psík, či už z chovu, alebo z útulku..ale ten, kto sa venuje psíkom, vycíti podľa správania ľudí, či toho havka chcú naozaj, alebo ho len potrebujú..a tu je rozdiel, ty si ho potrebovala, nie chcela ..

..a môžeš mi dať aj dve neužitočné, toto je môj názor...
nikto ti tvoj názor neberie a verím, že existuje téma o výchove a výcviku psíkov, nedávala som neužitočné ale "mimo témy" lebo príspevky boli mimo témy, ktorú som zadala. Hodnotíte niečo, čo objektívne zhodnotiť neviete, lebo nepoznáte ani mňa ani toho psa ani situáciu. Ja som si pýtala rady ako vyriešiť situáciu, ktorá mi so SZ vznikla a nie prečo a načo som chcela psa a ako som sa o neho starala. A mimochodom nikoho nenapadlo, že ten psík už mohol mať nejakú zlú skúsenosť z doby keď sa do útulku dostal prvý krát. Tak znova prosím nesúďte, nehodnoďte, ak viete a chcete poradiť poraďte.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buganka Pozri príspevok
nikto ti tvoj názor neberie a verím, že existuje téma o výchove a výcviku psíkov, nedávala som neužitočné ale "mimo témy" lebo príspevky boli mimo témy, ktorú som zadala. Hodnotíte niečo, čo objektívne zhodnotiť neviete, lebo nepoznáte ani mňa ani toho psa ani situáciu. Ja som si pýtala rady ako vyriešiť situáciu, ktorá mi so SZ vznikla a nie prečo a načo som chcela psa a ako som sa o neho starala. A mimochodom nikoho nenapadlo, že ten psík už mohol mať nejakú zlú skúsenosť z doby keď sa do útulku dostal prvý krát. Tak znova prosím nesúďte, nehodnoďte, ak viete a chcete poradiť poraďte.
Co si si myslela, ze ta tu za to niekto pochvali? Pripadne ti bude prikyvovat?
1 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

buganka Pozri príspevok
...zhačali sa mi vyhrážať trestným oznámením alebo žiadajú zaplatiť 100 Eur a postarajú sa oňho...
Trestné oznámenie - opustenie zvieraťa je trestné podľa paragrafu 22 čl. 3 Zákona č. 39/2007 o ochrane zvierat. (zdroj: www.trnava.utulok.sk) - možno tak posudzujú aj útek psa, ak nebol hlásený.

Zisti si u nich, čo presne poplatok 100 EUR zahŕňa a na základe čoho ho od teba požadujú. Dívala som sa v rýchlosti na ich stránku, ale žiadne poplatky som tam nenašla. Ale myslím si, že to bude poplatok za umiestnenie psa u nich v útulku (lenže nebol to váš pes) + pozri v tej zmluve, či sa nezaviazala platiť nejakú sankciu v prípade vrátenia psa.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Chudák pes: pes neutečie od pána a už vôbec nie od dobrého pána, neskonale ho miluje aj keď mu pán ubližuje, neopustí ho. Mala som niekoľkých psov a teraz mačku, ale tu sa mi zdá že vám od začiatku ten psík bol len na obtiaž. Musí mu byť strašne smutno v tom útulku a nepochybujem že keby ste sa priblížili k tomu pletivu na klietke, že by skákal od radosti aj keď vy ho nemáte radi a nevidíte tie jeho smutné oči.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať