Zavrieť

Porady

zateplonie skvaro-betonovych stien v starom dome - polystyren alebo sklena vata?

Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o nazor, co je vhodnejsie pouzit na zateplenie chladnych skvarobetonovych stien (starsi dom), aby sa vyrovnala teplota zvonka a zvnutra, ci je lepsie investovat do drahsej sklenenej vaty (udajne "dycha") alebo staci lacnejsi polystyren? Nemate niekto skusenosti s tymto?
Dakujem velmi pekne.
J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Lepšia je sklenná vata.Ale nieje to o tom čo lepšie dýcha ale o tom či máte v poriadku hydrizolácie stien a poterov.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Polystyrén do interiéru nieje vhodný.Navyše ak stenu ktorá sa vám precladzuje z vnútra zateplíte tak ten stav ešte zhoršíte.Škvára neznáša vlhkosť a výkyvi teplôt .Takto by vôbec nebola ohrievaná z interiéru čo by je veľmi škodilo.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    iv@n Pozri príspevok
    myslíš že chce zateplovať zvnútra?
    ja nemám priamo škvarobeton ale nejakého predchodcu ytongu, zateplené polystyrénom. problémy s vlhnkosťou som nemal ani nemám.
    To nieje to isté.Škvára vo vlhku mení svoj tvar narastie o toľko že sa začne rozpadať alebo môžu praskať múry.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na vonkajšie zateplenie.Pokiaľ nemáte poškodenú hydroizoláciu,tak lepší je polystyrén,pokiaľ je poškodená hydroizolácia tak sklenná vata.Odporúčaná hrúbka je 10-15 cm.

    jozeflak je offline (nepripojený) jozeflak

    jozeflak
    steny su suche, no chladne a vnutri sa zraza para na stenach a potom tam vlhne... islo by len o to, ci je nutne investovat do drahsieho materialu alebo sa da vystacit si s polystyrenom....

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    myslíš že chce zateplovať zvnútra?
    ja nemám priamo škvarobeton ale nejakého predchodcu ytongu, zateplené polystyrénom. problémy s vlhnkosťou som nemal ani nemám.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    ked to zateplí zvonka tak ak je príčinou vlhkosti ako tvrdí zrážanie pary na studenej stene, tak si polepší, zvýši sa teplota steny v interiéry a ak posunie rosný bod, tak sa mu už nemusí nič rosiť. ak je to zospodu odizolované tak potom kúpiť vlhkomer a udržiavať teplotu tak aby sa stena nezarosila.

    miloslav13 je offline (nepripojený) miloslav13

    miloslav13
    ja mam tiez tento problem, steny cca 50cm skvarobeton, tak polistiren alebo vata? a aka hrubka?

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Pokiaľ je poškodená hydroizolácia, alebo vôbec nie je (čo je u starých domov na 80%), a pokiaľ múry vlhnú, tak nezatepľovať vôbec. Okrem toho navlhnutá minerálna vlna nemá skoro žiadne tepelnoizolačné vlastnosti.
    Vyhnete sa tak v budúcnosti zakladaniu témy " Mám pleseň, čo s ňou"

    miloslav13 je offline (nepripojený) miloslav13

    miloslav13
    takze treba to odizolovat? a ako? vykopac 1m do zeme lepenka a obsipat makadamom? treba aj trativod?

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    hlavne vodorovnú hydroizoláciu medzi základmi a stenou ak nemá tak na sto percent to spravíš len podrezaním.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    čo myslíš, návod na podrezanie domu? pozri tu na porade, ostavbe.sk alebo e-filip.sk diskuzie alebo na googli ked vyhladáš podrezanie domu tak ti tam vyskočí pár firiem, škvárobeton by sa mal dať podrezať jednoduchšie ako plná tehla.
    http://www.google.sk/images?hl=sk&q=...=1220&bih=1079

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.