Zavrieť

Porady

Casovy spinac na 2 fazy na bojler

Dobry, potreboval by som aby mi spinalo bojler na teplu vodu(aby ho vypinalo v urcitu nastavenu hodinu). Ma 6kW spiralu, pricom zapejene su len 2 fazy a zem). Takze spirala ma ako keby len 4kW. Chcel som sa spytat ci neviete ci existuje nejaky casovy spinac na taketo nieco. Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Čo tak dať obyčajný časovač do zásuvky a výstupom ovládať cievku stykača.Na svorky stykača potom pripojíš kábel ku špirále a samozrejme na druhú stranu prívod

    rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

    Vylúčený člen rado3105
    Je moznost odpojit tu jednu fazu a tym by hriala len jedna 2kW spirala, ale to by nahrievalo vodu asi viac ako 2h. Teraz ju nahrieva 1h. To by asi nebolo dobre riesenie, ci? Vtedy by stacil aj ten jeden casovy spinac.
    Alebo to zapojit cez taketo rele: http://obchod.edison.sk/index.php?ac...productId=3250

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    rado3105 Pozri príspevok
    Je moznost odpojit tu jednu fazu a tym by hriala len jedna 2kW spirala, ale to by nahrievalo vodu asi viac ako 2h. Teraz ju nahrieva 1h. To by asi nebolo dobre riesenie, ci? Vtedy by stacil aj ten jeden casovy spinac.
    Alebo to zapojit cez taketo rele: http://obchod.edison.sk/index.php?ac...productId=3250
    To je ten stykač o ktorom som hovoril.Ak by si dal len jednu fázu,tak by ti to nemuselo časovo stíhať,záleží na spotrebe vody.Vtedy by ti stačili tie obyčajné spínacie hodiny do 3,5kW

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    tak pri vykone 4 kW uz nie je vela miesta na amaterske riesenia :-)
    Urcite ani nahodou "casovac do zasuvky" a podobne zazraky.
    Spinat to urcite musi nejaky stykac. Jeho cievka by mala byt ovladana prislusnym casovym rele.
    Ale otazka je preco? Boiler sa vseobecne riadi primacom HDO, nie casovo.
    Popripade, daj presnejsie info ako to je, aku mas sadzbu a naco to pouzivas.

    Casovy spinac na 2 fazy na bojler

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.