Zavrieť

Porady

Zrusenie pohladavky voci danovemu uradu

Dobrý deň,
pri inventarizácii účtov som došla na premlčané pohľadávky voči daňovému úradu. Zistila som, že ide o nadmerné odpočty DPH, ktoré však neboli podané. Prosím ako zruším zostatok na účte 343. Tieto pohľadávky vznikli zaúčtovaním DPH, ale neuplatnením (nepodaním priznania). Môžem zrušiť napr. 546/343 nedaňovo. Prosím, nechcem to už ťahať ďalej. Ďakujem, prípadne aj za radu kde by som si to mohla naštudovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Iva, odúčtovať to iste treba, ja by som skôr použil účet 548 nakoľko sa nejedná vlastne o upustenie od vymáhania pohľadávky, pretože táto pohľadávka nebola ani uplatnená voči DÚ, ale v podstate je to jedno, je to nedaňový náklad. Takéto prípady ale ani v bežných postupoch účtovania nie sú riešené.

    Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

    Iva1
    Práve som opäť raz prelúskala Postupy a tiež som zistila účet 548, ktorý sa k tomuto asi najviac hodí. Ďakujem Ivo

    Zrusenie pohladavky voci danovemu uradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.