Zavrieť

Porady

Materska a doba urcita

Luv Luv

Luv je offline (nepripojený) Luv

Dobry den,

chcem sa spytat..som tehotna a v 5 tt.
V praci som zamestnana od 1.11. 2010 a PP mam na dobu urcitu, ktora mi
konci 1.5.2011.
Zaujima ma na ake davky by som mala narok v tychto pripadoch:
- ak by mi zamestnavatel zmluvu nepredlzil,ALEBO
- ak by som sla na PN este pred skoncenim doby urcitej
- ak by som sla na PN po predlzeni zmluvy
Kazdy mi hovori inak, mam v tom chaos, dakujem
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

[QUOTE=janullika;1748867]
janullika Pozri príspevok
Dobry, potrebujem radu pre kamaratku. Pracovala jednej firme 8 mesiacou, potom bola 3 mesiace dobrovolne nezamestnana a teraz pracuje od aprila a ostala tehotna.Zmluvu ma so skusobnou dobou do 5.06.2011 a nasledne na zastupovanie jednej pani ktora je dlhodobo PN. Ked to oznami tak ju prepustia. Keby isla na PN dostavala by marodku az dovtedy pokial by ju doktor nevypisal na metersku? Z coho sa jej bude ratat materska? A co je pre nu lepsie oznamit to a skoncit a nasledne ist na PN alebo to nepovedat a ist na PN. A ked je skonci skusobna musi ist sa niekam prihlasit. Kam potom s marodkou. Dakujem velmi pekne
Pre nárok na materské musí splniť dve podmienky
- 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch
- začiatok materskej počas poistenia alebo v ochrannej lehote.
Obe podmienky spĺňa - aj keby ju prepustili - ochranná lehota je 8 mesiacov. Tiež aj po prepustení by mohla ísť na PN - podľa potreby.
Ak ju prepustia ďo 90 dní od začiatku zamestnania, nemocenské aj materské sa jej bude počítať z príjmu (VZ) zo zamestnania v r.2010. Ak ju prepustia neskôr alebo ostane zamestnaná, materská sa jej bude počítať z príjmu (VZ) z nového zamestnania.
Ak skončí zamestnanie mala by ísť na Úrad práce, ak nebude na PN.
0 0
janullika janullika

janullika je offline (nepripojený) janullika

Dakujem a esta jedna vec, na UP by ist nemusela ked narok na podporu aj tak nema. Ma dieta do 6 rokov tak by mala ist prihlasit do SP a ZP vtedy by to za nu platil stat? PN potom doniest do SP?Este raz pekne dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak má dieťa do 6 rokov, tak je to lepšie - nemusí sa hlásiť na ÚP. Ale prihlási sa v ZP aj v SP, štát bude platiť zdravotné a dôchodkové poistenie.
Kam treba priniesť PN z hlavy neviem, niekto napíše, alebo zajtra keď prídu kolegyne sa spýtam.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

tých 8mesiacov pracovala v tej istej firme ako teraz? a kolko je tehotná?

pn treba odniesť na SP, pod ktorú patril posledný zamestnávatel, predpokladám (ak sa dovtedy neprihlási na dnp, to by mohlo byť inak, no záleží, či sa prihlási počas trvania pp alebo po jeho ukončení, čo nemusí byť dobré riešenie, ak je tehotná viac ako 8tt)

v jej prípade záleží od presných dátumov a či má napr. vysoky vym.základ v r.2011 alebo 2010, či ide o toho istého zamestnávatela, či skončí pp do 90dní, či je tehotná do 8tt...
0 0
janullika janullika

janullika je offline (nepripojený) janullika

Tych 8 mesiacou pracovala u ineho zamestnavatela, a je uz 12. tyzdni. Oznamila to zamestnavatelovi a samozrejme koncia s nou PP k 31.5. Tak o 1.6 ide na PN. Takze s PN na SP?Doktor v PN napise este zamestnavatela ci ako? Co je pre nu vyhodnejsie ist na PN este pocas PP K 31.5 alebo je to jedno a moze ist az toho 1.6. Dakujem
Naposledy upravil janullika : 27.05.11 at 08:21 Dôvod: doplnenie otazok
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať