Zavrieť

Porady

Ak chcem poslať tovar na dobierku, na čo mám brať ohľad?

Idem totižto poslať prvýkrát tovar na dobierku, jedná sa o sklenený predmet a neviem či sa to posiela ako balík 1.triedy, poistený, označený ako "krehké". atď...Prosím, kto má v tomto smere skúsenosť, nech mi poradí. :-)
ĎAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Veru, nič nie je už dotované. Každý si musí prepočítať, čo bude robiť sám a na čo použije služby (už sa aj štrikovať znovu začína
    Ale pošta je stále oveľa lacnejšia ako kurier. Kurier je ako banka - zaplatíš aj prepočítanie peňazí

    Ešte sa ti neodpovedalo na doporučenú zásielku: Je to list (do 1 kg) s tým, že sa ti vydá potvrdenka o poslaní a adresát to preberá na podpis. Ak sa cestou stratí, dáva sa jednotná náhrada (nepoisťuje sa). Cenný list sa dá poistiť na určitú sumu.
    Bobierka znamená to, že pri doručení sa vyberie suma, ktorú si určíš (priložíš si poukážku), tú sumu potom dostaneš poštou vyplatenú.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    sorry nemam s tym moc skusenost, ale nieco napisat mozem.
    S postou mam uplne zle skusenosti
    Posielal som NB do ciech na opravu.
    Pekne som ho zbalil vystelil z vnutra, fakt, aj ked si balik hodil, tak NB sa nemohlo nic stat.
    Prelepil som ho paskou, vypisal odosielatela prijimatela a este si pamatam z minulosti, ze bolo potrebne ho previazat spagatom, myslim, ze kvoli plombe (poisteniu)
    Prisiel som na postu a teta hovori:
    Balik musi byt v baliacom papiery ( ak sa posiela do zahranicia)
    Ale ja nemam baliaci papier
    To nic mi vam predame
    Ale ja tu nemam ani lepiacu pasku a noznice
    To nic mi vam predame a poziciame
    Ale ja som taky balik este nebalil, ja nie som predavacka s takymi skusenostami
    To je Vas problem
    Tak som sa potrapil, ale za 10 mi som to mal aj previazane a z napisanymi udajmi
    Chcete to prvou triedou ?
    Nie staci druhou
    Chcete to poistit ?
    Ano
    No kolko ?
    Na 600€
    Ale potom to musi ist prvou triedou
    OK, no tak dajte prvou
    hotovo
    kolko platim
    19,80€
    .
    .
    .
    hovorim postarke.
    Zlata pani ja ked si sadnem na vlak z PP do prahy cez ostravu chodi dost casto vlak a ja som to posialal do Ostravy (prip prestup zilina)), tak o 4,5 hod som v Ostrave zaniesem book priamo do opravy, teoreticky by to opravar mohol aj pocas dna opravit spravim si prehliadku mesta, pamiatky a pod ... a vecer sa vratim domov, tak ma to vyjde asi tiez na 20€ (studentske zlavy)
    .
    .
    .
    Takze ak nieco budem posielat na buduce, tak urcite kurierom

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    bdiuci Pozri príspevok
    Vďaka Ti! :-) A aký je rozdiel medzi dobierkou a doporučenou zásielkou? Znie to možno čudne, ale naozaj mám nulovú skúsenosť čo sa poštových vecí týka. :-(
    Za dobierku prijmatel plati dohodnutu sumu.
    Za oznacenie "pozor sklo,alebo krehke" sa priplaca.
    Ak posielas napr.nejaky tovar cudziemu cloveku,tak si vopred k cene dobierky prirataj postovne,poistne a pod. Zalezi ,ako ste dohodnuty, kto to plati.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    bdiuci Pozri príspevok
    Ako tak rozmýšľam, tovar, ktorý posielam má hodnotu 10eur, k tomu keď prirátam poštovné+označenie krehké+balík 1. triedy, tak :-DDD môžem si sadnúť na bus a zaniesť dotyčnému osobne. Bohužiaľ služba kuriér tu nie je umožnená...
    Neviem,kde sa nchadzas, ale kurier pride hocikde
    Inak,pri sume10€ + dobierka by sa ti kurierska sluzba neoplatila,lebo cena by bola vyssia ako tovar, co posielas.
    Hlavne dobierky su u kurierov velmi drahe.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No, hlavne to dobre zabaľ. doporučujem bublinkovú fóliu a potom vyplniť celú krabicu a ešte to v nej upevniť.

    Ak to pošleš ako balík 1. triedy, tak adresát to na druhý deň obyčajne už má. Či to pošleš ako poistené, prípadne označené ako krehké - to je na tebe. Trochu závisí aj od toho, akú hodnotu má má to, čo posielaš.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bdiuci Pozri príspevok
    Ako tak rozmýšľam, tovar, ktorý posielam má hodnotu 10eur, k tomu keď prirátam poštovné+označenie krehké+balík 1. triedy, tak :-DDD môžem si sadnúť na bus a zaniesť dotyčnému osobne. Bohužiaľ služba kuriér tu nie je umožnená...
    Fero to trošu zdramatizoval... v skutočnosti to nie je tak hrozné, posielať niečo na dobierku.

    Základom je zabaliť to tak, aby sa to náhodným pádom nerozbilo. Zožeň si primerane veľkú krabicu, poriadne to vyplň, zabaľ baliacim papierom a previaž špagátom. Vpravo dole napíš adresu prijímateľa, vľavo hore tvoju adresu.

    Na pošte si vypýtaj sprievodku na balíky a poštovú poukážku na dobierku. NA sprievodke vypíš hrub orámované časti (odosielateľ, adresát) na poštovej poukážke to isté, akurát odosielateľ bude ten, komu to posielaš a adresátom budeš ty; sumu zatiaľ nevypĺňaj. Na pošte to potom podáš ako balík 2. triedy, doplatíš za krehké. Poštárka ti povie sumu za balík a dobierku a túto sumu potom pripočítaš k tým 10 eurám. Celkovú sumu napíšeš na pošt. poukážku. Na pošte zaplatíš poštovné, čo ti povedali po odvážení balíka a od príjemcu dostaneš celkovú sumu.

    Napr. na pošte zaplatíš 3.80 EUR a po doručení balíka dostaneš 13.80 EUR.

    bdiuci je offline (nepripojený) bdiuci

    bdiuci
    Vďaka Ti! :-) A aký je rozdiel medzi dobierkou a doporučenou zásielkou? Znie to možno čudne, ale naozaj mám nulovú skúsenosť čo sa poštových vecí týka. :-(

    bdiuci je offline (nepripojený) bdiuci

    bdiuci
    Fero11 Pozri príspevok
    sorry nemam s tym moc skusenost, ale nieco napisat mozem.
    S postou mam uplne zle skusenosti
    Posielal som NB do ciech na opravu.
    Pekne som ho zbalil vystelil z vnutra, fakt, aj ked si balik hodil, tak NB sa nemohlo nic stat.
    Prelepil som ho paskou, vypisal odosielatela prijimatela a este si pamatam z minulosti, ze bolo potrebne ho previazat spagatom, myslim, ze kvoli plombe (poisteniu)
    Prisiel som na postu a teta hovori:
    Balik musi byt v baliacom papiery ( ak sa posiela do zahranicia)
    Ale ja nemam baliaci papier
    To nic mi vam predame
    Ale ja tu nemam ani lepiacu pasku a noznice
    To nic mi vam predame a poziciame
    Ale ja som taky balik este nebalil, ja nie som predavacka s takymi skusenostami
    To je Vas problem
    Tak som sa potrapil, ale za 10 mi som to mal aj previazane a z napisanymi udajmi
    Chcete to prvou triedou ?
    Nie staci druhou
    Chcete to poistit ?
    Ano
    No kolko ?
    Na 600€
    Ale potom to musi ist prvou triedou
    OK, no tak dajte prvou
    hotovo
    kolko platim
    19,80€
    .
    .
    .
    hovorim postarke.
    Zlata pani ja ked si sadnem na vlak z PP do prahy cez ostravu chodi dost casto vlak a ja som to posialal do Ostravy (prip prestup zilina)), tak o 4,5 hod som v Ostrave zaniesem book priamo do opravy, teoreticky by to opravar mohol aj pocas dna opravit spravim si prehliadku mesta, pamiatky a pod ... a vecer sa vratim domov, tak ma to vyjde asi tiez na 20€ (studentske zlavy)
    .
    .
    .
    Takze ak nieco budem posielat na buduce, tak urcite kurierom
    Hm, no verím ti. Bordel ako všade. Človek sa v tom nevyzná. Toho sa aj ja bojím.

    bdiuci je offline (nepripojený) bdiuci

    bdiuci
    Ako tak rozmýšľam, tovar, ktorý posielam má hodnotu 10eur, k tomu keď prirátam poštovné+označenie krehké+balík 1. triedy, tak :-DDD môžem si sadnúť na bus a zaniesť dotyčnému osobne. Bohužiaľ služba kuriér tu nie je umožnená...

    bdiuci je offline (nepripojený) bdiuci

    bdiuci
    Juj, ďakujem všetkým za užitočné odpovede. Veľa ste mi pomohli. :-) Balík je už poslaný, poštovné som platila 2.90, tak teraz dúfajme že tovar príde celý, nepoškodený, bude sa páčiť a všetci budú spokojní. :-))

    Mária27, veru, už aj štrikovať sa začína. Kto má šikovné ruky a veľa trpezlivosti, má vyhraté. Chcela by som aj ja. xi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.