Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ..Podľa mňa tá druhá je určite Dracena, prvá asi tiež. ??? vyzerá tošku aj na Yuccu..

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Slamiha úzkolistá - takzvané domáce karí
    http://www.bylinky.sk/?/Atlas/slamiha
    Naposledy upravil Silvernola : 02.05.11 at 16:14
    Slamiha - Kari.jpg  

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Na tržnici predávajú nejakú bylinku, vraj kari korenie. Ale slečna vôbec nevedela ako sa volá, keď som jej menovala z čoho sa skladá kari, tak ma nechala stáť a išla k inému zákazníkovi. Vyzerá skoro ako rozmarím, tak do šeda, ale nemám ani poňatie čo to je. Neviete náhodou. By som aj kúpila, len od takých čo ani nevedia čo predávajú je to ťažko, poraďte, prosím múdrejšie hlavy

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Antea Pozri príspevok
    Na tržnici predávajú nejakú bylinku, vraj kari korenie. Ale slečna vôbec nevedela ako sa volá, keď som jej menovala z čoho sa skladá kari, tak ma nechala stáť a išla k inému zákazníkovi. Vyzerá skoro ako rozmarím, tak do šeda, ale nemám ani poňatie čo to je. Neviete náhodou. By som aj kúpila, len od takých čo ani nevedia čo predávajú je to ťažko, poraďte, prosím múdrejšie hlavy
    Levandula je podobné rozmarínu, len je trochu viac do šeda a lístky má dlhšie, nie tak mäsité, ako rozmarín.

    Choď na miletičku na trhovisko. Aj tam sú predajcovia byliniek a tí ich poznajú, lebo ich oni pestujú.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Chobot Pozri príspevok
    Levandula je podobné rozmarínu, len je trochu viac do šeda a lístky má dlhšie, nie tak mäsité, ako rozmarín.

    Choď na miletičku na trhovisko. Aj tam sú predajcovia byliniek a tí ich poznajú, lebo ich oni pestujú.
    Dík , ale šak sa mi nechce z Nitry

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    Antea Pozri príspevok
    Na tržnici predávajú nejakú bylinku, vraj kari korenie. Ale slečna vôbec nevedela ako sa volá, keď som jej menovala z čoho sa skladá kari, tak ma nechala stáť a išla k inému zákazníkovi. Vyzerá skoro ako rozmarím, tak do šeda, ale nemám ani poňatie čo to je. Neviete náhodou. By som aj kúpila, len od takých čo ani nevedia čo predávajú je to ťažko, poraďte, prosím múdrejšie hlavy
    antea a voňala si ju?
    mám takú skúsenosť, že pod názvom kari korenie predávajú rastlinku, ktorú Bulhari volajú "čubrica", rastie v tomto pásme teda aj v Chorvátsku - ja som si ju nosila z dovoleniek - natrhané kytičky a vysušené - kvitne malými žltými kvietkami a má prenikavú korenistú vôňu.Dávam ju aj na mäso aj na zeleninu... skrátka keď mi napadne a keď ju mám.
    Ináč sa pestuje už aj u nás, mala som ju , ale mi vyhynula (nestihla som sledovať popri rekonštrukcii chalupy či vymrzla alebo vyschla...) bolo to cca pred tromi rokmi, kúpila som ju na Flore potešila a pripomenula mi prvé dovolenky v Bulahrsku v 70- tych rokoch....

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    mazanova Pozri príspevok
    antea a voňala si ju?
    mám takú skúsenosť, že pod názvom kari korenie predávajú rastlinku, ktorú Bulhari volajú "čubrica", rastie v tomto pásme teda aj v Chorvátsku - ja som si ju nosila z dovoleniek - natrhané kytičky a vysušené - kvitne malými žltými kvietkami a má prenikavú korenistú vôňu.Dávam ju aj na mäso aj na zeleninu... skrátka keď mi napadne a keď ju mám.
    Ináč sa pestuje už aj u nás, mala som ju , ale mi vyhynula (nestihla som sledovať popri rekonštrukcii chalupy či vymrzla alebo vyschla...) bolo to cca pred tromi rokmi, kúpila som ju na Flore potešila a pripomenula mi prvé dovolenky v Bulahrsku v 70- tych rokoch....
    Čubrica je naozaj zaujímavá. Chuťovo sa približuju ku kari koreniu.. Doniesla som si ju kedysi z Chorvátska. Tam rastie ako burina. Dá sa niekde zohnať??

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    2009 Pozri príspevok
    Čubrica je naozaj zaujímavá. Chuťovo sa približuju ku kari koreniu.. Doniesla som si ju kedysi z Chorvátska. Tam rastie ako burina. Dá sa niekde zohnať??
    je zmes korenia
    http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cubrica

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Silvernola Pozri príspevok
    Slamiha úzkolistá - takzvané domáce karí
    http://www.bylinky.sk/?/Atlas/slamiha
    To čudo na tom obrázku, čo si prilepila vyzerá na prvý pohľad ako moja levanduľa ... kým nemá fialové kvety a nevonia...

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Tak čo som to potom mala? Malo to úzke lístky a bolo to usušené do takých viazaniek. Naozaj to bolo dobré s mäskom. Preložili mi to ako čubrica

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    2009 Pozri príspevok
    Tak čo som to potom mala? Malo to úzke lístky a bolo to usušené do takých viazaniek. Naozaj to bolo dobré s mäskom. Preložili mi to ako čubrica
    Usušená do viazaniek s úzkymi striebornými lístkami býva aj levanduľa - keď sa dáva na jeseň do skrine proti moliam - pre jej výraznú vôňu...
    Ale to Tvoj prípad asi nebol - keď si to mala na tanieri, na tanieri som mole ešte nevidela...
    A rozmarín to mohol byť, ten sa dáva k mäsku, a hoci má lístky podobné tvarom i mäkkosťou levanduli, len farbu má inú, veď sa aj spieva - "rozmarín, zelený, hej pod oblôčkom sadený..."

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Ďakujem vám všetkým za snahu mi poradiť. Áno bolo to podobné, farbou, levenduli, rozmarín poznám, len to bolo ešte malé, aj som to pošúchala medzi prstami, ale kari mi to nepripomenulo. Presne ako s ligurčekom, ten tiež volajú maggi alebo vegeta. Kúpim, uvidím len ma hnevá, že ľudia čosi predávajú a nevedia poriadne čo.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    2009 Pozri príspevok
    Tak čo som to potom mala? Malo to úzke lístky a bolo to usušené do takých viazaniek. Naozaj to bolo dobré s mäskom. Preložili mi to ako čubrica
    nemohla to byť senovka grecka?
    http://carozahrady.sk/liecivebylinky/senovkagrecka.html

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    2009 Pozri príspevok
    Tak čo som to potom mala? Malo to úzke lístky a bolo to usušené do takých viazaniek. Naozaj to bolo dobré s mäskom. Preložili mi to ako čubrica
    http://dratvova.blog.sme.sk/c/237917...-cubricou.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.