Zavrieť

Porady

Nárok na rodičovský príspevok.

Dobry den.
Momentalne som na MD so svojou dcerkou, ktora 11. decembra 2011 bude mat 3 roky. Chcem sa popytat, ci mam narok poberat rodicovský prispevok, ak dcera od 5. septembra 2011 nastupi do statnej skolky a ja budem do veku 3 rokov doma? Do zamestnania by som chcela nastupit az v 3 rokoch dietatka a to z toho dovodu, ze mam zamestnanie, v ktorom je koniec roka velmi narocny, hlavne na dlhe nadcasy a s dcerkou mi nema kto pomoct. Mam obavy z chorob a aj samotneho zaciatku skolky. A hlavne-skolku zatvaraju velmi skoro a nemam koho poziadat na vyberanie dietatka, kedze ja budem musiet byt dlho v praci. Chapem aj samotnu skolku, kedze na deti dostavaju prispevky a od decembra mi ju zapisat nechcu. Nemala by som problem si aj skolne na dcerku platit od septembra a mat ju pripadne este doma, len aby som o rodicovsky pripevok a aj skolku neprisla a mohla nastupit do prace az v jej 3 rokoch.
Prosim vas o odpoved, pripadne radu.
Usporiadat
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Podľa poskytnutých informácií na SP mojej klientke dopĺňam:

SZČO, ktorá začne znovu pracovať ako SZČO počas MD má normálne nárok na materské až do jej konca. Potom prejde na RP.

Spoločník s.r.o. ak je aj zamestnancom - ak začne znovu pracovať počas MD ako zamestnanec, stráca nárok na materské. MD sa ukončí predčasne a od nasledujúceho dňa má nárok na RP.
napr. MD ukončí po 4 mesiacoch, lebo nastúpi do práce. Odo dňa nástupu do práce má nárok na RP.
2 0
tajnostkárka tajnostkárka

tajnostkárka je offline (nepripojený) tajnostkárka

Dobrý deň známa zistila,že jej viac než 2roky vyplácajú rodičovský na iné č.domu ako býva v súčastnosti presťahovala sa ale býva stále v tej istej obci.Má ísť teraz na úpsvar a nahlásiť to alebo to nechať tak.Ja som jej radila,že sa vypláca na rodné číslo a nie na adresu čo s tým?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tajnostkárka Pozri príspevok
Dobrý deň známa zistila,že jej viac než 2roky vyplácajú rodičovský na iné č.domu ako býva v súčastnosti presťahovala sa ale býva stále v tej istej obci.Má ísť teraz na úpsvar a nahlásiť to alebo to nechať tak.Ja som jej radila,že sa vypláca na rodné číslo a nie na adresu čo s tým?
A má nejaký problém ísť na úrad a dať to z jej strany na správnu mieru? Možno chybu urobil úrad, možno ona.
0 0
tajnostkárka tajnostkárka

tajnostkárka je offline (nepripojený) tajnostkárka

Tweety Pozri príspevok
A má nejaký problém ísť na úrad a dať to z jej strany na správnu mieru? Možno chybu urobil úrad, možno ona.
nemá určite nie - len obavy,či ten príspevok nebude musieť vrátiť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tajnostkárka Pozri príspevok
nemá určite nie - len obavy,či ten príspevok nebude musieť vrátiť
Prečo by ho mala vrátiť? Ak je jej vyplácaný oprávnene, tak určite nie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať