Zavrieť

Porady

Je možné zistiť,kedy bol na mojom počítači prečítaný e-mail(Outlook Express 2003)?

Inak PC mám zaheslované, spomedzi 13 správ bola 6 v poradí prečítaná a ja som ju nečítala, ja možné sa k nejako dopátrať k dátumu a času kedy bola správa otvorená? Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 18.04.11 at 09:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    zavisi od toho, kde ten mail mas (na akom servery) nedavno sa tu na porade nieco podobne preberalo, ak ho mas napr. na gmail.com, tak je mozne si pozret z akych IP adries boli do schranky pristupi. Podla toho ale nezistis kto, ale odkial bol pristup.
    V prvom rade ti odporucim, cim skor si zmen do mailu heslo a daj si nejake poriadne silne

    Adiferka je offline (nepripojený) Adiferka

    Adiferka
    Hmmm, jedná sa o pracovné e maily, na outlook express 2003 nemám prístupové heslo. Klasika ráno prídem do práce zapnem PC zadám heslo a spustím outlook. Z môjho PC to nikto nepozeral, to som si už preverila a prístupové heslo k môjmu PC majú len 2 ľudia, oni sa na mňa môžu napojiť a bolo mi povedané keby to bol niekto tretí, tak vypíše konflikt adries, ale také sa nestalo. Je možné aby som zo svojho PC nejako odkontrolovala, či náhodou jeden z tých ľudí nebol v priebehu dneška napojený na môj PC?

    akynka je offline (nepripojený) akynka

    Anička :o) akynka
    a nestalo sa to len nahodou? ak mail nevyzaduje potvrdenie precitania, alebo ak to mas automaticky odkliknute, mohlo sa to stat omylom - jednoducho klik na mail a klik inam . mne sa to teda automaticky odznaci.

    ale ak sa teda to da tak povdat, mam dojem ze sa neda dojst na to kedy to bolo precitane.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    je to tazko povedat, ty dvaja ludia su kto ? Je to administrator, resp. tvoj sef .... pretoze oni mozu vsetko

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adiferka Pozri príspevok
    Hmmm, jedná sa o pracovné e maily, na outlook express 2003 nemám prístupové heslo. Klasika ráno prídem do práce zapnem PC zadám heslo a spustím outlook. Z môjho PC to nikto nepozeral, to som si už preverila a prístupové heslo k môjmu PC majú len 2 ľudia, oni sa na mňa môžu napojiť a bolo mi povedané keby to bol niekto tretí, tak vypíše konflikt adries, ale také sa nestalo. Je možné aby som zo svojho PC nejako odkontrolovala, či náhodou jeden z tých ľudí nebol v priebehu dneška napojený na môj PC?
    AK to je pracovný mail, tak asi máš schránku na serveri, kde sú uložené správy. Potom by stačilo, aby sa niekto prihlásil do siete z iného PC pod tvojim menom a môže si pozrieť tvoje e-maily.

    Nie je pravdou, že nemáš heslo. Sama si napísala, že "..ráno prídem do práce zapnem PC zadám heslo..", práve to heslo je dôležité, aby si sa mohla prihlásiť do siete. Ak ho niekto vie, môže sa prihlásiť pod tvojim menom zo svojho PC. Potom by ti len administrátor vedel povedať, kto sa pod tvojim menom a z ktorého PC nalogoval do systému (ak vedie históriu logov ). Takže zmeň si prihlasovacie heslo do systému (nemáte nastavenú dobu platnosti hesla???).

    Mohol si správu prečítať aj samotný administrátor.

    Keď odchádzaš z pracoviska (napr. na obed, WC, na cigaretu,...) zamykáš si PC? Máš nastavený automatický šetrič obrazovky s heslom?

    A bola tá správa tak dôležitá, že niekomu stálo za to prečítať len túto jednu správu?

    akynka je offline (nepripojený) akynka

    Anička :o) akynka
    A ten niekto ak to cital s umyslom uskodit alebo neviem teda ako inak, tak mohol nastavit spravu ako "neprecitanu" :-)

    Adiferka je offline (nepripojený) Adiferka

    Adiferka
    áno bola to vec dôležitého charakteru, ja si zamykám PC, len keď som u šéfa, tak na tú chvíľu nie, inak keď odchádzam, tak je to samozrejmosť.
    Neviete mi poradiť kde by som si mohla v mojom PC pozrieť z ktorej IP adresy bolo prihlásenie na môj PC. Nechcem to riešiť cez adminov, lebo mám pocit, že to bol jeden z nich a vôbec ma to neteší. Ale nechcem ich obviňovať bez dôkazov.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    v tomto by ti mohol poradit len admin. Samozrejme je to vsetko v zavislosti pd nastavenia systemu/siete

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adiferka Pozri príspevok
    áno bola to vec dôležitého charakteru, ja si zamykám PC, len keď som u šéfa, tak na tú chvíľu nie, inak keď odchádzam, tak je to samozrejmosť.
    Neviete mi poradiť kde by som si mohla v mojom PC pozrieť z ktorej IP adresy bolo prihlásenie na môj PC. Nechcem to riešiť cez adminov, lebo mám pocit, že to bol jeden z nich a vôbec ma to neteší. Ale nechcem ich obviňovať bez dôkazov.
    Takto to nefunguje. Nemôžeš sa prihlásiť do PC z iného PC (akosi to nazvala - "z inej IP adresy"). Existujú síce programy, ktorými sa dá pracovať "na diaľku" (napr. Remote desktop), ale to by museli mať nainštalované oba počítače. A u teba také niečo asi nebude.

    Keďže to bol mail zo servera, tak nepredpokladám, že by sa ti niekto kvôli tomu nabúral do tvojho PC. A ak to bol adnim, tak to už nedokážeš vôbec, pretože admin má prístup do schránok kvôli správe užívateľských účtov. Ak posielaš veľmi dôverné informácie, radšej ich zahesluj a pošli ako sokument v prílohe.

    Bez pomoci admina ty v PC nezistíš nič. Správa bola prečítaná (ak bola prečítaná cudzou osobou) na serveri, nie v tvojom PC. A zo servera ty nedostaneš žiadne údaje, pokiaľ nemáš administrátorské oprávnenia.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Este stale si vacsina ludi mysli, ze ak im niekto posle mail, tak ten mail dostanu do pocitaca a cuduju sa, ze ako im ten mail dojde, ked maju vypnuty pocitac.
    Mail sa neposiela do pocitaca. Mail sa posiela na mailovy server a potom ked si clovek zapne PC a pozre si maily, to sa vlastne pripoji na ten mailovy server a tam si to cita.
    Uz som to na porade davnejsie pisal ako to funguje.
    Jednoducho by som sa obratil na admina a povedal mu, ze niekto mi cita maily, ze to asi nebude najlepsie zabezpecene a ked admin povie, ze je to dobre zabezpecene, tak tym padom je podozrivy on.
    Cize bud je amater a nevie to zabezpecit, alebo je na zozname podozrivych ako prvi

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Fero11 Pozri príspevok
    Este stale si vacsina ludi mysli, ze ak im niekto posle mail, tak ten mail dostanu do pocitaca a cuduju sa, ze ako im ten mail dojde, ked maju vypnuty pocitac.
    Mail sa neposiela do pocitaca. Mail sa posiela na mailovy server a potom ked si clovek zapne PC a pozre si maily, to sa vlastne pripoji na ten mailovy server a tam si to cita.
    Uz som to na porade davnejsie pisal ako to funguje.
    Jednoducho by som sa obratil na admina a povedal mu, ze niekto mi cita maily, ze to asi nebude najlepsie zabezpecene a ked admin povie, ze je to dobre zabezpecene, tak tym padom je podozrivy on.
    Cize bud je amater a nevie to zabezpecit, alebo je na zozname podozrivych ako prvi
    Trochu s tebov nesuhlasim. Sice nepoznam nejako dokonale Outlook, pouzivam Thunderbird, ale obidva tieto programi stahuju emaily do pocitaca po zapnuti daneho programu. Tu je skor otazka, kde mala tie emaily pred tym ako zapla pocitac a outlook - ci na verejnom emailovom servery alebo uz na servery firmy.
    tak ci tak, po stiahnuti ich dostala do svojho pocitaca a tu je otazka, ci uz pri stiahnuti, sa jej ta sprava ukazala ako precitana? - alebo az po nejakom case ked odisla od pc.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ja som nikdy nepouzival ziadneho e-mailoveho klienta, vzdy idem rovno cez web interface, tak idem priamo na server samozrejme cez https
    Ale ba ...... pouzival som aj outlook asi pred 10 rokmi, ked som mal dial up a net bol obmedzeny casovo, takze """rychlo""" som stiahol maily a na PC som si ich potom cital, ale ja nevidim dnes ziadnu vyhodu v e-meilovych klientoch

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Pises ze si nezamykas pocitac ked ides napriklad za sefom. To ti trva kolko? Minutu? Dve?

    Staci aby niekto presiel okolo tvojho stola a drgol ti do mysky a hned mozes mat mail precitany. Kolko krat sa mi podari kliknut mimo ako chcem a kliknem na este nezobrazeny mail.

    Ja si myslim, ze ak by bol admin taky ze ti cita maily, tak ti ich da do stavu neprecitane.

    Ja hlasujem za nahodu.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Fero11 Pozri príspevok
    Ja som nikdy nepouzival ziadneho e-mailoveho klienta, vzdy idem rovno cez web interface, tak idem priamo na server samozrejme cez https
    Ale ba ...... pouzival som aj outlook asi pred 10 rokmi, ked som mal dial up a net bol obmedzeny casovo, takze """rychlo""" som stiahol maily a na PC som si ich potom cital, ale ja nevidim dnes ziadnu vyhodu v e-meilovych klientoch
    Samozrejme, kazdy ma svoj system a ja ta fakt nechcem presviedcat o spravnej ceste. Len k tym vyhodam -
    napr mas emaily na 2 nezavislych miestach - PC + server/y.
    Ak mas niekolko emailov /gmail, hotmail, zoznam,...chello/ tak sa musis prisposobovat viacerym "strankam" - kazdy to ma nejako inak.
    Ja dost cestujem - niekedy mam cas si to akurat tak stiahnut cez wifi a behom dalej a potom offline odpoviem a nasledne ked je opat wifi odoslem.
    Nastavenie filtrov v programe - vsetko mi ide do adresaru kde chcem
    Na 5 uctov sa pripojim jednym kliknutim na program.
    Praca s vacsimi attachmentami - neviem ako ti to ide ak chces dopisovat, korigovat nejaku excel tabulku cez prehliadac.
    Ale opakujem, nepresviedcam ta, len mne sa to zda pohodlnejsie a bezpecnejsie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.