Zavrieť

Porady

Zadržanie mzdy

Dobrý večer chcem sa spýtať či môže zadržať zamestnávateľ mzdu na podnet pobočky v ktorej nemám zaplatenú splátku.Za odpoved vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    erika2355 Pozri príspevok
    Dobrý večer chcem sa spýtať či môže zadržať zamestnávateľ mzdu na podnet pobočky v ktorej nemám zaplatenú splátku.Za odpoved vopred dakujem
    čo rozumieš pod zadržaním mzdy ? Nevyplatil ti celú mzdu, alebo časť z nej, na základe exekučného príkazu poslal exekútorovi ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    len ak je exekúcia - môj názor.
    pobočka banky? Tá, v ktorej máš úver - tam to pripúšťam, závisí, akú zmluvu o pôžičke si podpísala.
    nie súvisí to s kredotnou kartou a dnes ked som tam volala že im to zaplatím po výplate v máji tak mi povedali že do zajtra a ked nie tak zavolajú zamestnávateľovi aby mi zadržali mzdu

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj ku kreditnej karte máš podpísané obchodné podmienky.
    Ja mám tiež KK, mesačne musím debet vyrovnať - ale ak som zmeškala termín, tak to riešili sankčným úrokom. V tomto zmysle mám podpísané podmienky.
    Telefonicky so zam-ľom nevybavia nič - musel by to dostať písomne s doložením exekučného titulu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    erika2355 Pozri príspevok
    nie súvisí to s kredotnou kartou a dnes ked som tam volala že im to zaplatím po výplate v máji tak mi povedali že do zajtra a ked nie tak zavolajú zamestnávateľovi aby mi zadržali mzdu
    neviem akú zmluvu máš podpísanú, "na zavolanie" ti určite zamestnávatel mzdu zadržať nemôže. Výplatu máš v hotovosti alebo ti chodí na účet ?
    už sa mi to stalo a pekne sme sa dohodli zablokovali kartu a po zaplatení teraz robia toto
    výplata mi chodí na učet raz sa mi to už stalo a dohodli sme sa zablokovali mi kartu a po zaplatení mi ju odblokovali a všetko bolo ok

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    erika2355 Pozri príspevok
    výplata mi chodí na učet raz sa mi to už stalo a dohodli sme sa zablokovali mi kartu a po zaplatení mi ju odblokovali a všetko bolo ok
    s tým ale zamestnávatel nemá nič spoločné, ten výplatu na účet poslal ...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved ti teda zasa zablokuju kartu a bude.
    Vyplata príde na účet tým sa tvoj dlh vyrovná
    a banka kartu odblokuje.
    Zamestnávateľ s tým nemá nič.
    kartu mám z inej pobočky nie z banky kam mi chodí výplata to platím šekom ale ja si tiež myslím že zamestnávateľ s tým nemá nič
    a dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.