Zavrieť

Porady

Windows failed to start - Nechce mi nabehnut pocitac (OS Vista) :-(

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.
tak takuto hlasku som dnes uvidela na svojom Pc.
Najlepsie na tom je, ze pocitac je teraz popri bakalarke a statniciach moja nutnost...

Skusala som restart... aj opravu aj vsetko..a nic nijaka odozva... aj po stlaceni F8 a ponuknuti mi funkcii..ani jedna nefungovala..cize som sa nedostala ani do nudzoveho rezimu.

Tak po hodinach utrap som sa predsa rozhodla pre reinstalaciu Visty ... s tym, ze hdd v laptome mam rozdeleny na C: systemovy a mam na nom programy a D: kde mam svoje data.... a myslela som si, ze C nezachranim, tak mozno D (z casti ho mam zalohovane, no nie aktualne data).
Ale na moje prekvapenie, ani po vlozeni Recovery DVD sa mi nepodarilo spustit novu instalaciu OS... stale vypisovalo iba windows loading files.. nasledoval automaticky restart a znova windows loading files.. a potom nabehlo
windows failed to start. a recent hardware or software change might be the cause..to fix the problem:
1 insert your windows installation disc and restart your computer
2 choose you language settings, and then click next
3 click "repair you computer."
if you do not have this disc, contac t your system administrator or computer manufacturer for assistance...
a dalej
file: windows/ system32/drivers/a12300.sys ( s opac lomitkami)
status: 0xc0000221
info: windows failed to load because a critical system driver is missing, or corrupt..

na nic sa tu nedalo kliknut iba dole pisalo enter=continue..tak som dala

znova cierna tabulka.. jedna moznost...
windows setup(EMS enabled)
to specify an advanced option for this choice, press f8
tools: windows memory diagnostic
tak som dala to prve a nic..nic sa neudialo

prosto stale i to iba restartne a znova napise a natahuje
windows loading files....
a stale restart a dookola i 20x

poradte mi prosim.... nemozem si dovolit dat pc do servisu na tyzden dva... nie je ina moznost? za kazdu dobru radu dakujem
Usporiadat
8ivana9 8ivana9

8ivana9 je offline (nepripojený) 8ivana9

Juraj Tlach Pozri príspevok
Nesmie sa spustiť windows, ale cd. Skús tú f12-stku, alebo v biose zmeň bootovanie na cd.
ale ano..to je samozrejme... dala som aby v prvom rade nacitavalo z cd romky..ale nic.... cd romka huci... ale stale nabehne

iba windows is loading files... a biely pasik, ktory nacitava

nikdy ma inde nepusti...ci uz operacie cez f8 ...stale sa objavi windows is loading files...
alebo bootovacie cd... ci uz recovery...
alebo live cd linuxu..
alebo ten tvoj diagnostcky ubcd.iso....

vsetko sa konci... (ci zacina a nedokonci) windows is loading files.... na ciernej obrazovke.... bielym pismom...
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Ak si to vypálila ako bootovacie cd a nefunguje, môže to byť zakázané výrobcom, aby nebola zmena OS z dôvodov kompatibility. Jednoducho na ten notebook nezoženieš iné ovládače ako na vistu. Skús si zohnať bootovacie Visty...Ale ten iso by fungovať mal. V čom si to napaľovala?
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
To iso treba otvoriť programom a zapísa. Iso je niečo ako rar alebo zip. Zabalený kontajner laicky.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Na zmenu botovania pri NTB bez zásahu do biosu je aktívna aj klávesa ESC pri štarte.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Urob si pomocou UnetBootin bootovací USB kľúč.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

8ivana9 Pozri príspevok
no neviem ako vyberiem HDD z notebooku a uz vonkoncom ako by som ho pripojila na ine PC? kto vie ako, poradte
dakujem za dalsie rady

Ak chceš NTB rýchlo spojazdniť ,tak sa nezdržuj žiadnými testami ,ktoré niekedy iba zbytočne zaberajú čas a najdi si niekoho kto je v tom viacej doma.Ak si blízko KE ,tak môžem pomôcť.
0 0
8ivana9 8ivana9

8ivana9 je offline (nepripojený) 8ivana9

Juraj Tlach Pozri príspevok
Ak si to vypálila ako bootovacie cd a nefunguje, môže to byť zakázané výrobcom, aby nebola zmena OS z dôvodov kompatibility. Jednoducho na ten notebook nezoženieš iné ovládače ako na vistu. Skús si zohnať bootovacie Visty...Ale ten iso by fungovať mal. V čom si to napaľovala?
tak asi zakazane alebo neviem....
v com som napalovala na cdcko ten ovladac, ci co, neviem..nejaky program tu v ubuntu..ktory mam k dispozicii na inom pc teraz
0 0
8ivana9 8ivana9

8ivana9 je offline (nepripojený) 8ivana9

Vlado40 Pozri príspevok
Na zmenu botovania pri NTB bez zásahu do biosu je aktívna aj klávesa ESC pri štarte.
Vlado, dakujem za reakciu....
ale to som skusala vcera a nic...
aj zmena v biose...
aj pomocou ESC pri starte pc....

a nic.... ono to tak vyzera..ze to nechce pustit nic a nic iba tu svoju blbu... windows is loading files.... ale to asi nefunguje..asi je chybny nejaky subor v tom..alebo ja uz neviem.... az taky odbornik nie som
0 0
8ivana9 8ivana9

8ivana9 je offline (nepripojený) 8ivana9

Vlado40 Pozri príspevok
Ak chceš NTB rýchlo spojazdniť ,tak sa nezdržuj žiadnými testami ,ktoré niekedy iba zbytočne zaberajú čas a najdi si niekoho kto je v tom viacej doma.Ak si blízko KE ,tak môžem pomôcť.

No nasla som si nejakeho "servisaka" (vdaka mojmu kumovi/kmotrovi ), lebo ako nemala som uz inu moznost...ale zas servis ako taky a min dva tyzdne cakania si nemozem dovolit.... casu malo a ja NTB potrebujem prave teraz a surne...
takze cez kmotra som sa dostala k jednemu (dufajme) sikovnemu servisakovi a snad mi vecer povie,ze sa to bude dat opravit.... a opravi to cim skor.... a ja budem mat dusicku na mieste (musim verit)
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
Daj vedieť čo tomu je)
0 0
Juraj Tlach Juraj Tlach

Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

človek
hh a ak si blízko TS tak môžem pomôcť.
0 0
8ivana9 8ivana9

8ivana9 je offline (nepripojený) 8ivana9

dakujem za ponukanu pomoc... SK, BJ... som ja, takze asi nie...
zatial NTB este nie je opraveny...
ale technik sa vyjadril, mi volal, vcera i dnes, ze HDD je asi v poriadku, teda aj po teste nejakom vyslo ze je,
ale NTB bol/je kompletne zavireny..co nechapem, kedze pouzivam NOD a tiez na ine doplkove srandicky Spybot....
takze doteraz nechapem co a ako....

pokusa sa ho dat dokopy...
cez svoj komp sa tam dostane, vsetko ok..ale ked zapina moj, tak stale tam je ten blue screen - ta modra obrazovka smrti..a to ho trapi...
ci su to iba tie viry..alebo nahodou ci neodisla doska...

blizsie info - mozno dnes vecer...
tak drzte palce
0 0
8ivana9 8ivana9

8ivana9 je offline (nepripojený) 8ivana9

Takze.... pocitac mam uz doma :-)

vraj...okrem virusov...

asi hlavnym problemom bolo to, ze mi odisla RAMka
zatial ficim na 2GB z povodnych 4 ale dalsia dvojka je objednana...
no NTB mam doma..aby som mohla zatial pracovat a finisovat na mojej bakalarke....

som rada..dakujem za podporu...
drzte palce...aby fical co najdlhsie..a uz sa nepokazil....

ivana
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať