Zavrieť

Porady

Svalovica

Vie mi niekto poradiť, ako sa vyhnúť svalovici? Chodievam na turistiku, je to môj veľký koníček, posledný rok som začala tak intenzívnejšie a vysokohorské túry. Idem niekedy aj 6-7 hodín za jeden deň a častým problémom je, že mám potom niekoľko dní hroznú svalovicu, že nemôžem ani chodiť po schodoch čo inak furt chodím. Čítala som, že netreba zaťažovať až tak svaly, v mojom prípade sa to ale moc nedá, keď sa už trepem niekde do Álp na nejakú horu, tak nevyjdem len štvrť kopca, okrem toho často chodím so zájazdom. Počula som, že je dobré zjesť acylpirín, ja som to skúšala pred alebo i po túre ale nemalo to žiaden efekt. Nepoznáte nejaký trik ako na to? Vďaka.
Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Katka01 Pozri príspevok
Letko: a ste dobra partia a viete sa na vsetkom dohodnut? Ja som raz na kopci pri Hainburgu stretla nejaky slovensky klub turistov, ale to bolo tak, ze vysli na kopec, vytiahli tvrdy alkohol, spili sa a valali po kopci. Toto by som ako nechcela. Ked turistikujem, neviem si absolutne predstavit pit a vseobecne alkohol moc nevyhladavam. Ked som na turistike, chcem chodit, nemam rada ani dlhe pauzy.
Určite tam majú ľudia aj ploskačky, ale nie je to také, aby sa opili. Tu je stránka KST, cez ktorý niekedy chodievame na turistiku:
http://kstbardejov.wbl.sk/
Tie kluby sú všade na Slovensku a ako som písal, nie je to drahé a dá sa tam stretnúť množstvo zaujímavých ľudí. A keď už nechceme organizovanú turistiku, vyberieme sa niekde sami alebo s kámošmi.
Tak či onak, akákoľvek turistika je lepšia ako sedieť doma pri televízore.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Nooo... ja nie som alkoholil a v podstate alkohol takmer ani nepijem. Ale ked spravime nejaky kopec, najvyssi vrchol tury tak si dame glg slivovice. tu nosim pre takuto prilezitost. Neverim ze by s niekto ožral na kopci a ožraty siel dolu. Ak idem na turu, tak je to vzdy viac ako 10 hodin a neviem si predstavit ze by som siel opyti nejakych 5 hodin.
0 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

ahoj,
ja som polorekreacny bezec (polmaraton 1:27, cca 4:10 min/km) a turista (pred 2 tyzdnami som bol na Priecnom sedle).

Vela trefneho ti napisali jar88 a Nandrolon. Nejdem ti to zhrnat ani za nimi opakovat, len chcem upresnit to ze svalovke sa nevyhnes, ja som ju mal z toho Priecneho sedla, aj ked len miernu.

Ja si osobne myslim, ze iontove napoje nie su nicim zdravym, cim menej chemiue tym lepsie. Ked ich uz treba pit, tak az vtedy ak tuhnu svaly, teda sa z nich spalil mineral pocas rychlejsieho metabolizmu. Magnezium je dobra vec, ale pri turistike ju nepouzivam. Z mojich skusenosti nie je ani dobre na unavu svalu, avsak krce su uz ina vec, preto pri preteku mam stale pri sebe Mg v tekutej forme, ktore zabera hned. Aspirin, by som tiez nebral. Ked uz svalovka je, tak chladivy gel alebo mast

skor by som chcel upozornit na pripravu, na velke tury sa neda ist len tak zo dna na den. treba chodit PRAVIDELNE aspon na prechadzky aj ked kratsie, ale vsetko je o pravidelnosti. Ziskas kondicku a potom aj svalovky budu mierne
1 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Ahojte, chcela by som znovu prispiet do tejto mojej starsej temy. Odkedy som ju zalozila presiel uz viac nez rok a ja stale chodim na turistiku do hor, hlavne do Alp ale par krat som bola aj v Dolomitoch a rada chodim i po nasich slovenskych horach. Nechodim zas nejak moc casto, v priemere 1-2x za mesiac ale niekedy ani tolko nie, zalezi od rocneho obdobia, od pocasia a inych veci. V kazdom pripade som svalovice uz uplne prestala mavat a to napriek tomu, ze som na to nikdy nic nebrala. Teda s vynimkou toho Wobenzymu, ten som citala ze by mal pomoct, sprvoti som mala aj pocit ze pomohol, ale neskor som mala po ture zas svalovicu aj ked som ho brala. V tomto roku som svalovicu nemala ani raz, hoci ani ten wobenzym neberiem. Uz vlastne ani neviem kedy som ju mala naposledy. Ono uplne stacilo sa proste rozchodit, chodievat pravidelne na tieto tury a telo si na to nakoniec zvyklo. Proste sa mi postupne zlepsila kondicka a hoci na chudnutie to vplyv nemalo (skoda ), kondicka sa mi hodne zlepsila. Predtym, ked som dosla z tury, som bola polomrtva, hoci normalne chodim po schodoch, do takej tury som uz ani toho nebola schopna a vysla som vytahom, teraz? Mozem ist aj na 9-hodinovu turu 2x po sebe a nehovorim ze nie som unavena, ale uz nie som taka mrtva a kludne po schodoch este vybehnem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať