Zavrieť

Porady

Dieťa v redukačnom centre

mtvm mtvm

mtvm je offline (nepripojený) mtvm

Prajem pekný deň,moja dcéra má 17 rokov a v poslednej dobe sa dostala do zlej partie,najskôr nechodila ani posledný mesiac v 9 triede do školy,to sme vyriešili u p.psychologičky,no zzačala mi pretelefonovávať dosť peňazí, a klamala mi do očí,že to ona nebola.p.psychologička jej robila testy a podľa nej je sebecká samoľúba,a vraj sa nikdy nezmení.Najskôr som povedala,že dcére veriť už asi nebudem.No už je dva mesiace v redukačnom centre a neviem či jej veriť,no prišla na sviatky domov a bola úplne uplakaná aj tri týždne ppred návštevou doma sme boli za ňou na návšteve aj tam sme videli,že asi plače v jednom kuse.teraz sobotu mi telefonovala vraj nemôže jesť,piť no nakoľko bola sobota nezobrali ju k lekárke,má aj problémi zo zubami,mám doma dôkaz,nemá založení zuby hore od 5 a dole od 4 na oboch stranách,mala problémy a tak som napísala do ústavu aby ju zobrali zubárke a aby jej netrhala zuby pokiaľ nemusí,no p.zubárka jej chce vytrhnúť zuby vraj sa nedajú opraviť,má tam blomby ktoré sa ešte dajú opraviť,povedala,jej že je rarita asi jediná na svete a vraj by bola známa v médiachale mne zubárka ktorá na to prišla ako prvá no neskoro povedala,že sa to stáva,máme aj rengén kde je dôkaz.Dnes mi prišiel list kde dcéra píše že zato že neodrhla umyté dvere iba ich umyla jej strhli body,hoci viem že určite je chorá,nakoľko keď bola doma syn mi ochorel a má antibiotika.Dcéra plače a chcela by ísť domov,myslím,že sa možno aj ponaučila,aj sama dobrovolne išla do ústavu,mohla utiecť,no neurobila to,vrátila sa.mám jednu otázku,vedel by mi niekto poradiť ako ju môžem zobrať domov.Bohužial mi ju nik nezoberie do školy žiadnej na dva mesiace a ak bude doma asi prídeme o rod. prídavky.dcéra chce nastúpiť od 1 ročníka a chce začať školu aby sa niečo vyučila.čo môžeme urobiť aby sa mi naozaj nezbláznila,neviem ale myslím si že nepíše bludy a že naozaj to psychicky nevidrží,ďakujem Matušková
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... u nás sa vraví : "pre mamku milé, aj napoly hnilé"...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

mtvm Pozri príspevok
Čo sa týka našej výchovi mám štyri deti,najstaršia si práve podala prihlášku na VŠ maturuje,stredné končí kaderníčku,syn má 8 rokov.Iba mali sme s manželom úraz on zlomenú panvu po štyroch mesiacoch sa postavil na nhy,ja som bla na materskej,potom som ja mala úraz,omdlela som zlomila si nos a keď som išla k lekárovi tak mi nechtiac zlomil ktr neurolog.Tak som po tom aj ja musela nastúpiť do práce nakoľko sme mali dosť veľké dlžoby a deti ostali same doma,do vtedy sa same o seba nestarali a teraz mali aj brata 3 ročného atď.Čiže dcéra pred rokom presne sa dsala do zlej partie,chodila pozaškolu.To sme vyriešili,iba tento telefon ostal.A tak som sa už naštvala a dala ju tam,nakoľko vedela,že ešte splácame dlhy čo sme boli PN.Ja som ťahala denne skoro rok 12-16 hod.
Dovolila som si vytiahnuť kúsok z tvojho príspevku, kde je zrejmé prečo tvoja dcéra zišla z cesty. Sú situácie v živote, ktoré sa začínajú vymykať z nášho života, do toho príde puberta dieťaťa a rodičia sa cítia úplne na dne, majú pocit, že nevedia ako ďalej a pomaly, ale iste začnú strácať kontrolu nad dieťaťom, k tomu príde strach.
Dieťa sa mení aj fyzicky a toho robí ešte viac neistým a na všetko reagujú prehnane podráždene. V škole to je tiež stále ťažšie a ťažšie a keď dieťa má menej sebavedomia začne sa uťahovať do vlastného sveta.
Mnohé problémové správanie týchto detí je dá sa povedať v tomto veku normálne, ale rodičia by už mali zbystriť pozornosť, aby tieto malé problémy neprerástli do masívnych a trvalých - ako sa to stalo u tvojej dcéry.

Keďže tvoja dcéra chcela byť dospelá, malo v rodine nastať určenie hraníc:

1. Život stojí peniaze.

Mala by poznať všetky náklady na domácnosť, čo nie je ťažké vypočítať, keďže život niečo stojí mala by aj ona prispievať, keď nie finančne tak povinnosťami.
Keď sa jej to nepáči, tak bude musieť obmedziť výdaje t.j. telefonovanie, oblečenie, atď ......
2. Nechaj ju nájsť si svoju vlastnú cestu.
Aj keď si predstavuješ ako by mal vyzerať jej ďalší život - vzdelanie a pod.... a ona má inú predstavu a aj keď my ju vidíme ako stratenú pretože by sa mohla mať lepšie, cestovať, život žiť a nie prežívať. Nechaj ju! Veľa mladých ľudí musí okúsiť najprv tú tŕnistú cestu, aby sa potom so svojimi skúsenosťami vrátili na tú ľahšiu a správnu cestu. Zrejme sa potrebuje učiť z vlastných skúseností i keď to trvá dlhšie ...
3. Spoločná domácnosť nie je hotel.
Naša domácnosť by mala byť a zostať vždy privátnou sférou. I keď sem tam u nás niekto prenocuje, trvalí hostia nás jednoducho rušia. Trvalých hosťov myslím tých, ktorí len prídu domov, najedia sa napijú, prezlečú a oddídu, bez toho, aby niečo v tej domácnosti urobili. A hlavne keď sa vracajú pravidelne neskoro domov v noci, to nás poriadne ruší, však, ...
Za tieto narážky nás naši teenegeri iste preklínajú, ale ak majú aspoň iskričku inteligencie budú to rešpektovať.
Chce sa odsťahovať? No prosím, prečo nie? Potom môže robiť všetko ako chce.

Asi si jej to veľmi doma uľahčovala, ona pretelefonovala kopec peňazí a ty si ťahala 12 - 16 tky, ale slečna má zdravé ruky a vek, kedy môže brigádovať a doma tiež svoje dlhy odpracovať.
Radšej žila v pohodlí a v kľude, nejaké výčitky zniesla, svoje následky začne niesť až vtedy, keď to doma začne byť neznesiteľné a hlavne nepohodlné!!!
Žiť s tým, čo sme si sami nezadovážili, nevyrobili je pre nás samozrejmosť a nevážime si to.
Tvoja bolesť z terajšieho odlúčenia je pochopiteľná a normálna, ale skoro príde čas, keď sa sama osamostatní a bude hľadať svoju vlastnú cestu, ak to má byť teraz je to lepšie, ako by mali neskôr všetci zúčastnení teda celá tvoja rodina i ďalšie tvoje deti trpieť. Aby počas týchto ťažkých chvíľ tiež nevybočli z tej cesty.

Zvyčajne človek, keď má dobrý základ vo výchove síce na čas vybočí, aby pochopil, čo je lepšie a nakoniec sa tak či tak vráti naspäť. Držím ti palce, aby to bol ten tvoj prípad.
4 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
mtvm Pozri príspevok
ja nemám prečo klamať,ja na ňu dostávam rodiné,nakoľko sme ju tam dali sami,kto si že si taký múdrí? okrem iného podľa teba keď som sviňa tak ušetrím aj na jedle,vode,cestovnom...ústavu platím,90 eur mesačne ako som napísala,nakúpila som jej veci,nik ns neponaučil spísali sme dohodu a to je všetko oni informovali náš úrad mi iba komunikujeme s ústavom.Podľa teba asi všetci klamú.Podľa teba a tebe podobných som sviňa a chcem dcéru domov aby som brala prachy,ktoré berem.naozaj kto si aby si ma nazval klamárkou?????Okrem toho ak dcéra hovoré pravdu čo určitým veciam verím,aj to že jej neveria že je tam iba pre mobil tak jej ešte naopak ubléžim a preto som sa snažila hľadať pomoc na takomto nejakom mieste. No v´daka tebe a ešte niektorým kritikom som ju nenašla ale niekto sa našiel a práve komunikuje s psychologičkou z iného takého ústavu a tá nehovorí,že som klamárka napak verí mi takže ďakujem všetkým zúčastneným osobám aj tým čo sa tu cheli iba ukázať alebo ma urážať. a prajem pekný deň,no vyprosím si takéto obvinenia,že som klamárka a podobne.
..počúvaj ma dobre pravdovravná, ja som ťa nenazval klamárkou, len som napísal, že nehovoríš pravdu, bolo by dobré, aby si si prečítala všetko od začiatku to čo si popísala a tak hovorila , že si vyprosíš takéto obvinenia.., chcem ťa len utvrdiť , že tvoja dcéra si všetko vymýšľa, len aby sa z toho centra dostala.., nie je tam tak zlé ako ti to píše a hovorí, a že ty dávaš do zariadenia 90€ tak je to podľa mňa málo, lebo za 3 € na deň dostane raňajky, desiatu, obed, olovrant, večeru a k tomu pranie, spanie, poprípade lieky, hygiena, a taktiež vreckové+ zdarma učebné pomôcky, tak toto sa ti vidí akože veľa.., aby si vedela tie deti sa tam majú naozaj perfektne ani naše deti sa tak nemajú, tak by si mala byť rada, že ti ju prevýchovajú ak pravda už nie je neskoro..
1 0
mtvm mtvm

mtvm je offline (nepripojený) mtvm

Chcem sa poďakovať Daši za pomoc. Veľmi mi pomohla aj mojej dcéry tá pani. A pre ostatných v tejto diskusií,alebo aj tých čo by mali podobný problém, nedajte sa odpísať - odradiť. Dá sa všetko vyriešiť. Dcéra je už rok a štvrť doma a v pohode dokonca sa učí na jednotky a možno práve preto,že som jej verila ako tam s nimi niektoré ženy jednali.Okrem toho mala dobrého vychoša,ktorí jej veril a aj mňa presvedčil,aby som jej verila. Takže ešte raz vďaka pani Daši
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Super, a úprimne gratulujem !!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať