Zavrieť

Porady

Daňový bonus na dieťa

Dobrý deň,
čo všetko musí zamestnanec odovzdať a urobiť, aby si mohol uplatniť daňový bonus na dieťa.
Ďakujem za odpoveď.

Lívia
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suzika1979 Pozri príspevok
danovy bonus je za jedno dieta ? je to rovnaka suma u kazdeho? tj. ked mam teraz na paske 20,02, tak ked sa narodi druhe,resp. po rd zacnem opat pracovat,budem mat na paske 40,04 odratane ?
DB závisí od výšky živ.minima. Teraz je 20,02 na každé nezaopatrené dieťa, od 1.7. sa možno o pár centov zvýši. A čo bude o tri roky (po skončení tvojej RD) je ešte vo hviezdach.
1 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

veronikasad Pozri príspevok
Suzika, ešte raz. Ak manžel nepožiada o ročné zúčtovanie dane (nepodpíše žiadosť), zamestnávatel mu ho nemôže vykonať. Je to dosť euráčikov, aby si ich nechala prepadnúť štátu... Tebe nárok na DB nevznikne - doplatok na prvé a žiadny na druhé.

A vôbec sa doma pre to nemusíte hádať ...
chapem, takze buduci rok muzovi vysvetlim a prehovorim do duse,aby ziadnu ziadost o rzd nepodpisoval,naopak aby poziadal o vydanie potvrdenia o prijme...? spravne? a podame si dp sami
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suzika1979 Pozri príspevok
chapem, takze buduci rok muzovi vysvetlim a prehovorim do duse,aby ziadnu ziadost o rzd nepodpisoval,naopak aby poziadal o vydanie potvrdenia o prijme...? spravne? a podame si dp sami
Presne tak ako píšeš. Povie ekonomovi, že si bude podávať DP sám.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

super,dakujem,dakujeeem inak,tento rok sme prisli o tie nemale eurace,segra vravela ze mohol dostat spat okolo 400eur...no neviem,ci to bolo spravne ratane,ale mrzelo ma to riadne a jeho sefka potom ma opila suchym rozkom,ze nejakych par eur...to mu vyplatime v marci. ale nic nedostal doteraz. takze tym rzd ho vlastne obrali. nas. co uz,neda sa nic robit.ale buduci rok to nedopustim,dakujem veronika
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

FAA Pozri príspevok
To nieje celkom presné, Presné znenie §33,ods.1 znie:
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

mal som prípad klienta, ktorý mal príjmy na dohody vo výške 1200.-Eur, na živnosť 1783.-eur a o DB prišiel. Takže daňovník môže mať príjmy z §5 1845.-eur a z §6 1845.-eur (za rok 2010) a na DB nemá nárok.

Dalo by sa to rozoberať aj hlbšie, ale to by sa mi začal otvárať nožík vo vrecku.
Podmienku príjmu vo výške 6-násobku min.mzdy musí splniť buď z § 5 alebo z § 6 (príjmy sa nesčítavajú). Navyše pri príjmoch z § 6 musí vykázať kladný základ dane.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suzika1979 Pozri príspevok
super,dakujem,dakujeeem inak,tento rok sme prisli o tie nemale eurace,segra vravela ze mohol dostat spat okolo 400eur...no neviem,ci to bolo spravne ratane,ale mrzelo ma to riadne a jeho sefka potom ma opila suchym rozkom,ze nejakych par eur...to mu vyplatime v marci. ale nic nedostal doteraz. takze tym rzd ho vlastne obrali. nas. co uz,neda sa nic robit.ale buduci rok to nedopustim,dakujem veronika
Neviem ako si prišla k 400€ bez toho, aby si vedela manželov (oficialny) príjem. DU, príp. zamestnávatel vráti len to, čo daňovník (zamestnanec) zaplatil - ak si dodatočne uplatní nárok napr. na NČZD na manželku, DB a pod.

Zamestnanec môže aj po vykonaní RZD u zamestnávatela podať dodatočné DP a uplatniť si nárok na vrátenie dane. Kopiu RZD je zamestnávatel povinný zamestnnacovi vydať.

Ak zamestnanec nepozná svoje práva (aj povinnosti), zbytočne nadáva na zamestnávatela, ktorý koná v súlade so zákonom.
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
veronikasad Pozri príspevok
Podmienku príjmu vo výške 6-násobku min.mzdy musí splniť buď z § 5 alebo z § 6 (príjmy sa nesčítavajú). Navyše pri príjmoch z § 6 musí vykázať kladný základ dane.
Veď ok, ale zdá sa mi to nespravodlivé.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

to segra nejak vyratala podla jeho prac.zmluvy a podla toho,co jej povedali vo firme,ze kolko zaraba v hrubom.ja sa v tom nevyznam. ja som chcela aby nam segra pomohla s dp a ze podame,ale ona chcela to potvrdenie o prijme,co nam ekonom odmietol vydat. nezda sa mi,ze by konali v sulade so zakonom,ale je pravda,ze neznalost neospravedlnuje a doplatil na to on sam...resp.aj ja s nim. preto som rada,ze buduci rok budeme o krok pred ekonomom. ozaj a pasky nedostava.to je v sulade so zakonom? a nema dovolenku,pnku,priepustku...proste nic. peniaze dostane len ked pracuje.nie na ucet.na ruku. a minule daco chceli spekulovat s mojim op,no nevyslo im to nastastie.nedala som. iba tolko na margo "slusneho zamestnavatela"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať