Zavrieť

Porady

Uctovanie odvodov do zdr. poistovne - SZCO

Dobry den.

Som SZČO a chcela by sa spytat vás ako uctujete v JU mesacne platby do zdravotnej poistovne. Uctujete najprv zaväzok voci ZP a potom uhradu?? Najlepsie presny postup, aby som si overila, ci to robim spravne.

Dakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    Mesačnú platbu zapíšem do záväzkov a pri úhrade ju zaúčtujem ako VOZD - platby do fondov.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Platba do zdravotnej poisťovne nemá žiadny vplyv na DPH.

    simikusa je offline (nepripojený) simikusa

    simikusa
    Dakujem pekne za odpoved. Ale zial stale stojim na jednom mieste. Totizto uctujem v programe Pohoda a zaplatila som mesacnu platbu do zdravotnej poistovne za mesiac april 2011. Od 1. maja 2011 som sa stala dobrovolnym platcom DPH. Prosim, napise mi niekto presny postup ako to zauctovat v danom programe? Aj aky vplyv to ma na DPH?

    Dakujem pekne vopre.

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    no asi som nepochopila. Prečo by to malo mať niečo spoločné s DPH? Veď to s tým vôbec nesúvisí, odvody nepodliehajú DPH. Ja účtujem v MRP, takže s účtovaním v Pohode ti asi neporadím.

    ...posúvam

    simikusa je offline (nepripojený) simikusa

    simikusa
    Dakujem za prispevky. Pytam sa preto na tu DPH, pretoze ked dam vytvorit ostatny zaväzok (voci ZP), tak sa ma pyta aby som zvolila vztah k DPH, cize zato sa pre istotu pytam ako to spravne zauctovat. Rada si robim uctovnictvo sama, ale este sa mam vela co ucit.

    Uctovanie odvodov do zdr. poistovne - SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.