Zavrieť

Porady

airsoft a obmedzenie obyvateľov obce

Prosím o radu, či je možné obmedzovať obyvateľov obce tým, že sa im zakáže ísť v určitý deň do lesa, lebo skupina ľudí, ktorá sa venuje airsoftu, sa tam ide hrať. Les patrí urbariátnikom, neviem o tom, že by sa ich niekto pýtal na názor a jednoducho sa deň vopred vyhlási v obecnom rozhlase, že nasledujúci deň je zákaz vstupu do lesa. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erinya je offline (nepripojený) Erinya

    Erinya
    No bohužiaľ, vedenie urbariátu sa s plebsom (rozumej urbariátnikmi) nebaví, holt Slovensko... A keďže aj urbariátnici sú rozhádaní, zmena vedenia tak skoro nebude. Mňa však skôr zaujíma, či ma ako občana obce môžu obmedzovať pri vstupe do lesa z takého dôvodu, aký som uviedla.... asi som to pôvodne blbo formulovala, ospravedlňujem sa.

    Erinya je offline (nepripojený) Erinya

    Erinya
    Ide o to, že ja som dosť netolerantná a jednoducho mi vadí, že vo voľný víkend nemôžem vybehnúť od 9 do 17 do lesa (s vedením obce museli byť dohodnutí, keďže to vyhlasovali v obecnom rozhlase - to k tej dohode medzi obcou a strelcami), ktorý mám za domom, lebo sa tam strieľa. Sama som bola hrať paintball, ale to bolo v ohradenom areáli, nejaké staré družstvo, polorozpadnuté budovy a tak - bola to fajn zábava, ale človek tam nikoho neobmedzoval, bolo to miesto vyhradené na takéto účely. Ale les má podľa mňa a myslím aj zákona plniť aj rekreačnú funkciu a v neposlednom rade mi vadí rušenie zveri sústavnou streľbou...
    Takže fajn, obmedzovať ma nemôžu, môžem sa voľne pohybovať po lese, ak dôjde k úrazu, pravdepodobne budem ja na vine, keďže bolo varovanie v rozhlase, alebo oni podľa § 7, čo ste spomínali? Ďakujem, že mi odpovedáte.
    Naposledy upravil Erinya : 09.05.11 at 08:22

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Erinya Pozri príspevok
    Ide o to, že ja som dosť netolerantná a jednoducho mi vadí, že vo voľný víkend nemôžem vybehnúť od 9 do 17 do lesa (s vedením obce museli byť dohodnutí, keďže to vyhlasovali v obecnom rozhlase - to k tej dohode medzi obcou a strelcami), ktorý mám za domom, lebo sa tam strieľa. Sama som bola hrať paintball, ale to bolo v ohradenom areáli, nejaké staré družstvo, polorozpadnuté budovy a tak - bola to fajn zábava, ale človek tam nikoho neobmedzoval, bolo to miesto vyhradené na takéto účely. Ale les má podľa mňa a myslím aj zákona plniť aj rekreačnú funkciu a v neposlednom rade mi vadí rušenie zveri sústavnou streľbou...
    Takže fajn, obmedzovať ma nemôžu, môžem sa voľne pohybovať po lese, ak dôjde k úrazu, pravdepodobne budem ja na vine, keďže bolo varovanie v rozhlase, alebo oni podľa § 7, čo ste spomínali? Ďakujem, že mi odpovedáte.
    ...vždy je to potom na súdoch a na obhajcoch ...vždy !!!
    Jeden súd rozhodne tak a druhý inak ...

    Varovanie v rozhlase je len alibizmus ako taký .
    Predsa nemusím byť doma , keď práve vtedy je to hlásenie ...a to nevravím , že kvalita obecných rozhlasov je na na " bohovskej " úrovni ...

    No keď sa tak pozastavím , tak strelci majú za sebou silnú lobby . Veď si len predstav , že politickej špičke je dosť strelcov .
    Dosť silno sa zasadzuje aj Občianske združenie Legis Telum ...
    Nemci chceli zakázať paintboll úplne a aj tak im to neprešlo ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Erinya Pozri príspevok
    Prosím o radu, či je možné obmedzovať obyvateľov obce tým, že sa im zakáže ísť v určitý deň do lesa, lebo skupina ľudí, ktorá sa venuje airsoftu, sa tam ide hrať. Les patrí urbariátnikom, neviem o tom, že by sa ich niekto pýtal na názor a jednoducho sa deň vopred vyhlási v obecnom rozhlase, že nasledujúci deň je zákaz vstupu do lesa. Ďakujem za odpoveď.
    § 7
    Zbraň kategórie D

    (1) Zbraňou kategórie D je
    a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert s energiou strely na ústí hlavne najviac 7, 5 J,
    b) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely na ústí hlavne dosahuje najviac 15 J,
    c) expanzná zbraň a expanzný prístroj,
    d) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia ako 150 N,
    e) historická zbraň,
    f) paintbalová zbraň a airsoftová zbraň,
    g) narkotizačná zbraň,
    h) znehodnotená zbraň,
    i) rez zbrane,
    j) neaktívne strelivo,
    k) iná zbraň neuvedená v kategóriách A až C.

    § 55
    (1)
    ..
    ..
    Zabezpečenie zbraní a streliva
    (10) Zo zbrane uvedenej v § 7 písm. a), d) a e) sa môže strieľať len na strelnici (§ 49); táto zbraň musí byť označená platnou skúšobnou značkou podľa osobitného predpisu.3)
    (11) Streľba zo zbrane uvedenej v § 7 písm. b), c), f), g) a k) je zakázaná na mieste, kde môže byť ohrozený život alebo zdravie osôb alebo spôsobená škoda na majetku.

    Ale vzhľadom na práva vychádzajúce z ústavy SR a z hľadiska zákona o zbraniach o strelive je stále možné viac-menej bez problémov hrávať v lesoch či na iných bežných miestach....

    Les patrí , ako vravíš , urbariátnikom ...takže ???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Erinya Pozri príspevok
    No bohužiaľ, vedenie urbariátu sa s plebsom (rozumej urbariátnikmi) nebaví, holt Slovensko... A keďže aj urbariátnici sú rozhádaní, zmena vedenia tak skoro nebude. Mňa však skôr zaujíma, či ma ako občana obce môžu obmedzovať pri vstupe do lesa z takého dôvodu, aký som uviedla.... asi som to pôvodne blbo formulovala, ospravedlňujem sa.
    Formulácia bola dobrá ...
    Za seba teraz odpoviem .

    Na strelniciach - ostrých - som pochodil , strávil určitý čas ...
    Buď boli , sú zabezpečené komplet múrom alebo sú dnu , povedzme v pivnici ...
    Tie veľké , tak tie boli zabezpečené strážou , ktorá bola v deň strelieb rozmiestnená na kritické miesta .

    Čo sa týka otázky , tak do lesa v kľude môžeš ísť ...to " bojové pole až také veľké nebude , páni z vedenia by sa totiž ubehali a aj zbrane majú len určitý dostrel , potom už na výkone strácajú .
    Ak sa obávaš o bezpečnosť, nič sa nedeje , je potrebné si dávať pozor hlavne na oči , ostatné prebolí ...

    Hm , no neviem , ako by sa inkriminovaný strelec zatváril , ak by som potom ja náhodou kvér tasil ...

    Tu by som viac menej doporučil dohodu medzi obcou a strelcami asi v takej forme , že nech si strieľajú koľko len chcú .
    No za určitých podmienok :
    - vymedziť určité územie lesa
    - proste vytvorenie nejakých stage , kde sa bojuje ...
    - vymedziť dni ...teda aspoň predpokladané
    - samozrejme čas
    - nebolo by od veci niečo aj na oznamovaciu tabuľu dať
    ....

    Nie jedna airsoftová strelnica takto funguje ...je to len o ľuďoch ...
    No sú blbí a blbší ...
    Ak náhodou , blbou náhodou ( lebo len o túto v takých prípadoch ide ) , nejakému decku do oka vbehne gulička ...neskoro budú zúčastnené strany plakať nad rozliatym mliekom a TV Angelika a TV Hnoj si zasa prídu na svoje ...

    airsoft a obmedzenie obyvateľov obce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.