Zavrieť

Porady

VSZP.Premlcacia doba.

Dlhsi pribeh skratim,urcite by viacerych nezaujimal.Po 14 rokoch som sa vratil domov na slovensko.Kde som bol, tam som bol ,ale povedzme ,ze to nemozem zdokladnit kadial som sa tulal. Kedze som si vobec nespominal ci som bol pred mojim odchodom zo slovenska vedeni v dakej zdravotnej poistovni ,tak uz vonkoncom som nemohol vediet ,ci som bol z dakej zdravotnej poistovni odhaseni.Takze po mojom stastnom prichode domov som sa zastavil v miestnej pobocke VSZP,kde som si zistil,ze mam u nich takmer 3000euros.Tesil som sa len chvilku, dokial som zistil ,ze tu sumu mi nevyplatia ,ale ze som ich dlznikom!Inac zavinac ,ta pani s ktorou som komunikoval sa pozerala na mna akoby som vstal z mrtvych.Bola tam daka rec o splatkovom kalendari.14 rokou som nebol u lekara,nebol som vedeni na urade prece ako nezamestnani,nepoberal som ziadne socialne davky.Co ak prestupim do inej ZP?Preco nie som evidovani medzi neplaticmi na stranke VSZP?Musim tu sumu uhradit?Vztahuje sa na mna v tomto pripade premlcacia doba?Sice som si presurfoval poradu,ale nic podobne mojmu pribehu som nenasiel.Dakujem za odpved.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

imnokidding Pozri príspevok
Obavam sa ze pride na tvoje slova a dlho tu asi nepbudnem!Nie ze by tu bolo zle.Co ak v pripade exekucie budem v zahranici.
Nie je podstatné, či si v zahraničí alebo doma, ale či máš majetok alebo nie. Ak nemáš majetok, exekútor ti nemá čo zobrať. Raz si ale kúpiš auto, dom, byt, niekde sa zamestnáš... to všetko môže využiť exekútor v budúcnosti - hneď po tom skočí. Jedine, že by si do konca života zostal mimo územia SR. Exekútor je vytrvalý... on si počká.

imnokidding Pozri príspevok
Co ak dlznu sumu mam zaujem splacat ale nie podla ich stanveneho splatoveho kalendara?
Zdrav. poisťovňa ti nemôže schváliť iný splátkový kalendár. V zákone má presne dané, že ti môžu schváliť len taký spl. kalendár, aby si svoj dlhl splatil do 9 mesiacov (teda 10 splátok). Poisťovňa ti teda nemôže dať dlhšie obdobie.

Môžeš sa ale dohodnúť s exekútorom, ale to bude záležať na jeho dobrej vôli, či so splátkovým kalendárom bude súhlasiť.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať