Zavrieť

Porady

Firma nedodala faktúru, ale vzala peniaze v hotovosti

Dobrý deň drahí poraďáci. Mám nasledovný problém. Dal som si robiť dvere v jednej firme. Zaplatil som zálohu pri preberaní dverí doplatil zvyšnú sumu. Chlapík povedal, že faktúry posielajú poštou. Avšak faktúra dodnes nedorazila. Už som s dotyčným telefonoval a povedal že faktúru pošle. Je to už zase vyše týždňa a faktúra nikde. Ako môžem zakročiť, aby som faktúru od neho dostal. Viem že ho môžem nahlásiť na daňový úrad, ale neviem ako a chcem sa vyhnúť nepríjemnostiam aj ja, tak aby bolo všetko diskrétne. Aby ste sa náhodou nedali oklamať aj vy, alebo teda niekto z Vás, jedná sa o firmu MK, spol. s r.o. - výroba plastových okien v Krušovciach. Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    máš aspoň pokl.doklad?
    Súkromnej osobe nie sú povinní vystaviť faktúru, len na požiadanie.

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Zostal mi doklad iba o doplatení zvyšnej sumy. Ale ak by to niekde mohlo zavážiť, tak mal som pri sebe vždy nejakého svedka, že som peniaze vyplácal.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a čoho sa vlastne bojíš? tie dvere ti niekto preplatí?
    Máš objednávku, zmluvu o dielo ap.? Kvôli reklamácii.

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Nie, ide o to, že mali my dodať komponenty na ktorých sme boli dohodnutí a nedodali ich a musel som ich kúpiť inde aby práca nestála čím sa cena dverí dosť zdvihla. Nedodali ani žalúzie na ktorých sme boli dohodnutí a chcem si uplatniť aspoň odpočet DPH keď už ma špinavo oklamali.

    Firma nedodala faktúru, ale vzala peniaze v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.