Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

zdena 798 je offline (nepripojený) zdena 798

zdena 798
Pokiaľ viem, navýšená zemina musí byť zabezpečená oporným múrom, na ktorý musí byť stavebné povolenie a za múrom musí byť zabezpečený odvod vody, tak aby nešla na susedov pozemok. Nahláste na stavebný úrad návoz zeminy ako nepovolené terénne úpravy, žiadajte zabezpečiť zeminu oporným múrom s riešením odtokových pomerov. Máte na to dva roky od uskutočnenia návozu, prípadne žiadajte návoz odstrániť. Je to niečo ako čierna stavba. Ako má vlastne sused zabezpečenú zeminu, je na hranici ukoncená kolmo alebo je vyspádovaná na Váš pozemok? Všetko toto je napadnuteľné, ale záleží ako sa k tomu postaví stavebný úrad pod ktorý patríte.

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
Ak sa dobre pamätám tak bez povolenia môže navýšiť max 30 cm.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
befana1 Pozri príspevok
l metra. Ja mám celý dom podpivničený. Čo s tým: ďakujem
Raz tu už bol tento problém preberaný, skús pohľadať v starších témach. Napr. tu, síce málo, ale aspoň niečo:

http://www.porada.sk/t150877-problem...-pivnicou.html
Naposledy upravil Chobot : 12.05.11 at 09:45

zdena 798 je offline (nepripojený) zdena 798

zdena 798
Neviem o čo Vám presne ide. Zemina padá na Váš pozemok? Nie je opevnená oporným múrom? Obmedzuje Vás pri užívaní pozemku?.......

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vylúčený člen Indeed
Ide tu o to,že sused navýšil zeminu ,preto, aby previedol stojacu vodu na susedov pozemok.

Čiže on vyriešil svoj problem, a na ukor suseda.

Tu nič neostáva, iba odviesť spomínanu zrážkovú či inú vodu preč z pozemku napr. rigolom, či trativodom.

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Indeed Pozri príspevok
Ide tu o to,že sused navýšil zeminu ,preto, aby previedol stojacu vodu na susedov pozemok.

Čiže on vyriešil svoj problem, a na ukor suseda.

Tu nič neostáva, iba odviesť spomínanu zrážkovú či inú vodu preč z pozemku napr. rigolom, či trativodom.
Pokiaľ viem, voda do kopca netečie. To je možné iba pri Lačnove.

stavbar69 je offline (nepripojený) stavbar69

stavbar69
A kto dokáže,že ten pozemok už nebol davnejšie navezeny nad uroveň okolitych pozemkov,alebo ako chcete preukázať že naviezol viac ako bolo treba.Ak vám to spôsobuje problem,treba ist na stav.urad,ale tam velmi nepochodite,tiez budem riesit terenne upravy,zavezenie pozemku nad uroven okolitych,aj vyse ako pol metra,nie vsade,ale povolenie mám,ak má aj sused,je to uz na občiansko právny spor,obec nic neurobi,nedonuti mna,ani vasho suseda znizit vysku pozemku,ja mám osobne komplikovane susedske vztahy,tak vôbec neberiem ohlad na suseda a povolenia od obce uz vôbec nie,na SK je mozne vsetko,ludia radsej zaplatia malu pokutu,alebo dodatocne zlegalizuju ciernu stavbu,robim to aj ja tak,tym vas nechcem nastvat,ale je to realita,a dokazovat a domáhat sa svojich práv na urade bude nekonecna pesnicka,poznám to,tiez som riesil susedov,ked je vsetko márne,riesim si veci po svojom.Vela stastia.

zdena 798 je offline (nepripojený) zdena 798

zdena 798
Pán stavbár69, vzhľadom na takýto prístup mnohé ulice vyzerajú ako vyzerajú, každý si urobí čo chce, bez ohľadu na okolitý terén, právo a morálku. Keby všetci jednali tak ako Vy a môj sused, tak by Slovenasko bolo jeden veľký betónový múr s rozvrátenými susedskými vzťahmi- hlavé že by sme boli povýšený nad iných a hľadeli na nich zvrchu.Ako si chcete zabezpečiť zeminu zo susedovej strany-či sa budete riadiť heslom, ja to budem mať na svojom pozemku pekné a ako to bude zo susedných strán, to ma nezaujíma. "nerob iným to, čo nechceš aby oni robili Tebe"

stavbar69 je offline (nepripojený) stavbar69

stavbar69
Pani "zdena 798" vzhladom na to,ze mám susedov akych mám,co nerespektuju vôbec nic,konám ako konám,bez ohladu ako pisete,iba vraciam uder.Na zabezpecenie zeminy zo susedovej strany sluzi betonovy oporny murik.Takze heslom ako pisete,by sa mali najprv riadit iny,toto je iba moja bezohladna reakcia na ich pocinanie.

zdena 798 je offline (nepripojený) zdena 798

zdena 798
Dobrý deň, stavbar69, ďakujem za odpoveď. My sme pravdepodobne v opačnej situácii. Náš sused koná bez dohody dopredu. Myslí si, že všetci musia mať jeho názor a všetkým sa musí páčiť to čo jemu. Túto tému už končím. Do porady som sa prihlásila preto, že som si myslela, že prvú fundovanú dopoveď a radu dá odborník a samozrejme potom privítam aj skúsenosti a rady tých, ktorí sa s podobným problémom stretli. Ak tu chýba odborná rada, tak takáto webová stránka pre mňa stráca zmysel. V podstate si tu len všetci vyplačeme svoje boľačky ale to aký konkrétny postup, podporený zákonmi a právom sa nedozvieme.

MIMA1968 je offline (nepripojený) MIMA1968

MIMA1968
NAS SUSED,KTORY BYVA NAD NAMI,UROBIL TO ISTE,CIZE NADZVYSIL SI SVOJ POZEMOK,A ESTE K TOMU,UROBIL SI OTVOR DO NASHO OPORNEHO MURA,A ZAVIEDOL TAM TRATIVOD Z DOMU,TAKZE VODA Z JEHO DVORA,A TIEZ Z DOMU,NAM TECIE DO NASHO DVORA.JE NA TO NEJAKY ZAKON?KDE SA MAME IST STAZOVAT?

zdena 798 je offline (nepripojený) zdena 798

zdena 798
Dobrý deň, samozrejme sa začnite brániť a to čím skôr. Máte 2 roky na to aby ste susedovo počínanie napadli. Nahláste na stavebnom úrade čiernu stavbu a vytknite všetko, čo Vám na nej vadí. AK navozil zeminu, musí ju zabezpečiť oporným múrom na základe stavebného povolenia. V žiadnom prípade nesmie odvádzať vodu na susedné pozemky, na to je zákon. Ak je však Váš stavebný úrad, taký ako náš, že úmyselne obchádza stavebný zákon, nezostane Vám nič iné len sa obrátiť na súd. Nedovoľte, aby sused ignoroval Váš názor a Vaše záujmy. Držím palce.

MIMA1968 je offline (nepripojený) MIMA1968

MIMA1968
Dobry den Zdena798!
Dakujem vam za vasu radu.Dufam,ze to nejako vyriesime bez sudu...Este raz dakujem! mima68

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.