Zavrieť

Porady

Prijatie platby za poskytnute sluzby neuvedene v zivnosti

Dobry den

Prosim Vas o pomoc. Zivnost som si zalozil este minuly rok v oktobri. Predmetom zivnosti je maloobchod velkoobchod. Mam aj IC DPH nakolko nakupujem tovar zo zahranicia.

K otazke :
Dodal som do Belgicka, na 98% platcovi DPH graficke prace (vizualizacie interierov) v hodnote cca 5500eur. Samozrejme chce odomna fakturu a zaplatit mi peniaze prevodom. Tu ale nechapem, ci sa musim registrovat resp. pridat si do ziv. listu aj graficke prace a ci je to podmiene prijatim platby. Ako je to potom s danovym priznanim. Potrebujem robit vykazy stvrtrocne ak planujem tieto sluzbi popri predaji tovaru poskytovat dalej ? Spadaju graficke prace vobec pod registraciu? Co viem, tak taketo sluzby mozu poskytovat aj ludia bez zivnosti s tym, ze si riadne podaju dan. priznanie nakoklo ide o prijem.

Viete mi v tomto pomoct ? Mam zapal pluc a nemozem behat po uradoch tak to skusam tu.

DAKUJEM.
Naposledy upravil Dav : 13.05.11 at 19:24
Usporiadat
teplomer teplomer

teplomer je offline (nepripojený) teplomer

K tym 2 prispevkom by si sa vedela vyjadrit KEJKA ?

Mozno by len pomohla odpoved, ci predaj autorskych prav (resp. ak sa klientovi vyfakturuje predaj autorskych prav na pouzivanie napr. mnou vytvorenej grafiky) spada pod povinnost podavat suhrnne vykazy.

v zozname volnych zivnosti som predaj autorskych prav nenasiel cize v podstate si do zivnosti netreba pridavat ziadnu cinnost a clovek to moze robit i ked tam ma dajme tomu predaj tovaru, kedze ide o predaj dusevneho vlastnictva.

Vdaka
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
konkrétne neviem, ale pre SV platí §15/1, ak poskytuješ služby /podľa mňa aj ako slobodné povolanie/ podľa tohto ustanovenia Z_DPH, tak podávaš SV.
0 0
teplomer teplomer

teplomer je offline (nepripojený) teplomer

tak ale predaj autorskych prav nie je sluzba (moj nazor).
Sluzba je ak niekomu napr. vizualizaciu niekomu vytvorim na jeho ziadost. ak sa s klientom dohodnem ze predavam mu len "autorske pravo" na to aby obrazky mohol dalej pouzivat, tak o sluzbu by nemuselo ist. A nemyslim si ze pri kontrole by niekto skumal ci som mu predal obrazok alebo autorske prava. ak bude na fakture "image copyright and all intelecual rights" tak je to jasne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať