Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť, týka sa to exekúcie

Dobrý deň, potrebujem poradiť jedná sa o vec: Mojej mami sestra bola ako ručiteľ úplne cudzej osobe, tá osoba si zobrala pôžičku a neplatila ju od začiatku , vzhľadom nato je táto dlžoba už u exekútora a vyplatiť ju musí sestra mojej mami,lebo bola ručiteľ , problém je v tom že ona to chcela utajiť a exekútor jej poslal upozornenie už 7.7.2010 ale ona nám to rok zatajovala, takže predpokladám ,že dlžoba narástla minimálne o ďalších 100 000, a pointa:moja mama má dom ale nieje prepísaný na jej meno napriek tomu že ho vlastní sestri jej ho darovali (darovacou zmluvou) ale nakolko ho moja mama nedala prepísať úplne na svoje meno v tom čase ked prebiehalo to konanie tak teta je tam stále uvedená ako spoluvlastník a má 1/10 z domu - teraz je na dome mojej matky ťarcha , ako sa to dá vybaviť aby to exekútor vymazal vzhľadom nato ,že to nieje tetin dom (pre úplnosť informácií - teta je spoluvlastník aj rodičovského domu na ktorom je tiež teraz ťarcha ale mna skor zaujíma čo bude s tou 1/10 domu mojej mami ked je tam exekúcia)
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 18.05.11 at 05:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Aj priateľovi požičaj len toľko peňazí, koľko si ochotný darovať.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    tarchy na dome sa zbavite jedine tak tak ze dlh zaplatite ...
    a potom sa mama so sestrou a s dlznikom mozu sudit o vzajomne vyrovnanie podla toho kto kolko za koho zaplatil ...
    luďom by uz od detstva mali vštepovať do hlavy: neručit, neručiť, neručiť ... nikdy a nikomu

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    tarchy na dome sa zbavite jedine tak tak ze dlh zaplatite ...
    a potom sa mama so sestrou a s dlznikom mozu sudit o vzajomne vyrovnanie podla toho kto kolko za koho zaplatil ...
    luďom by uz od detstva mali vštepovať do hlavy: neručit, neručiť, neručiť ... nikdy a nikomu
    presne tak- dnes už nieje doba ako voľakedy, že sa ručilo kade komu a kde komu a vačšinou sa to všetko v pohode splatilo- ja by som dnes tiež nešiel ručiť nikomu a pomaly ani sebe samému...
    Inak, bubkoch má pravdu- exe tú 1/10 domu tak ľahko neodblokuje, až po zaplatení dlhu...

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    bubkoch Pozri príspevok
    tarchy na dome sa zbavite jedine tak tak ze dlh zaplatite ...
    a potom sa mama so sestrou a s dlznikom mozu sudit o vzajomne vyrovnanie podla toho kto kolko za koho zaplatil ...
    luďom by uz od detstva mali vštepovať do hlavy: neručit, neručiť, neručiť ... nikdy a nikomu
    ja trosku zabrdnem, ak budes potrebovat uver a budu chciet jeho zabezpecenie rucenim, co potom? proste je taky zabezpecovaci prostriedok a hotovo, niekto sa da nachytat niekto nie, a niekomu to pomoze ziskat nejake peniaze...
    ono vo vseobecnosti pozicanie penazi inemu je velmi zla volba (pokial teda nie je clovek banka, uzernik s bejzbalovou palkou a pod.),
    ale inak suhlas...

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    niki1979 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť jedná sa o vec: Mojej mami sestra bola ako ručiteľ úplne cudzej osobe, tá osoba si zobrala pôžičku a neplatila ju od začiatku , vzhľadom nato je táto dlžoba už u exekútora a vyplatiť ju musí sestra mojej mami,lebo bola ručiteľ , problém je v tom že ona to chcela utajiť a exekútor jej poslal upozornenie už 7.7.2010 ale ona nám to rok zatajovala, takže predpokladám ,že dlžoba narástla minimálne o ďalších 100 000, a pointa:moja mama má dom ale nieje prepísaný na jej meno napriek tomu že ho vlastní sestri jej ho darovali (darovacou zmluvou) ale nakolko ho moja mama nedala prepísať úplne na svoje meno v tom čase ked prebiehalo to konanie tak teta je tam stále uvedená ako spoluvlastník a má 1/10 z domu - teraz je na dome mojej matky ťarcha , ako sa to dá vybaviť aby to exekútor vymazal vzhľadom nato ,že to nieje tetin dom (pre úplnosť informácií - teta je spoluvlastník aj rodičovského domu na ktorom je tiež teraz ťarcha ale mna skor zaujíma čo bude s tou 1/10 domu mojej mami ked je tam exekúcia)
    Ďakujem
    Tak na úvod.
    Ako už bolo určite mnohokrát napísané, vlastnícke právo k nehnuteľnosti sa nadobúda vkladom do katastra. To že tvoja mamina ma darovacie zmluvy je fajn, ale z právneho hľadiska nie je vlastníčkou domu, lebo to nebolo poznamenané v katastri.
    Teraz k zápisu 1/10, ktorá je zaexekvovaná určite nepríde, správa katastra prijala Exekučný príkaz na zriadenie EZP a vklad nepovolí. Silne pochybujem, že exekútor zruší EZP bez uhradenia dlžnej sumy.
    Vlastníkom 1/10 je teta, dlžníčka a na jej podiel je vedená exekúcia. Inak ako uspokojením to nepôjde.
    Možno by pomohlo dať návrh na vylúčenie veci z exekúcie, ale ani to podľa mňa neprejde, lebo stále je to tetino vlastníctvo.

    Potrebujem poradiť, týka sa to exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.