Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zaplateného preddavku

Ahojte,
jedna vec mi nie je jasná. Mám zálohovú faktúru HUF, ktorá bola uhradená pri nejakom kurze (314/211). Idem zúčtovať uhradený preddavok cez zID-úhrada faktúry preddavokom-odpočítať z predd. dokladu- ale k tomu mi program urobí KR a zaúčtuje napr.563/314......nemalo by to byť oproti účtu 321...?
Skúste mi niekto uviesť postup ak sa nezhoduje s týmto...
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kampari Pozri príspevok
    Ahojte,
    jedna vec mi nie je jasná. Mám zálohovú faktúru HUF, ktorá bola uhradená pri nejakom kurze (314/211). Idem zúčtovať uhradený preddavok cez zID-úhrada faktúry preddavokom-odpočítať z predd. dokladu- ale k tomu mi program urobí KR a zaúčtuje napr.563/314......nemalo by to byť oproti účtu 321...?
    Skúste mi niekto uviesť postup ak sa nezhoduje s týmto...
    Ďakujem
    Zo zálohy nemôžeš mať KR.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kampari Pozri príspevok
    Ahojte,
    jedna vec mi nie je jasná. Mám zálohovú faktúru HUF, ktorá bola uhradená pri nejakom kurze (314/211). Idem zúčtovať uhradený preddavok cez zID-úhrada faktúry preddavokom-odpočítať z predd. dokladu- ale k tomu mi program urobí KR a zaúčtuje napr.563/314......nemalo by to byť oproti účtu 321...?
    Skúste mi niekto uviesť postup ak sa nezhoduje s týmto...
    Ďakujem
    v zásade by malo byť cez 321.
    Skontroluj si kurzy. Možno ti program účtuje "nepravé KR", kedže na 314 máš zálohu nejakým kurzom a ak zostane nevyčerpaná, tak zvyšok musí zostať na 314-ke tým istým nejakým kurzom. Skontroluj si, či ti program najskôr nestiahne z 314-ky sumu kurzom vyrovnania faktúry a následne účtuje KR ako dorovnanie na pôvodný nejaký kurz.

    kampari je offline (nepripojený) kampari

    kampari
    Cez ten zahranič. inter.doklad účtujem vysporiadanie záväzku preddavkom v deň, kedy som obdržala ostrú faktúru (je to vlastne kurz kedy mi vznikne záväzok)-čiže napr. fakt. došla 21.5., použijem kurz 20.5., kurz rozdiel mi vypočíta dobrým kurzom, len mi to neúčtuje - ten KR- oproti 321 napr. ale 314.........

    Maryška je offline (nepripojený) Maryška

    Maryška
    Dobrý deň Parďáci!

    Teraz už asi nikto nepracuje, ale aj tak to skúsim. Nemám zálohovú faktúru, iba zúčtovačku. Celková faktúrovaná suma je 39,50 /platca DPH/, Celková čiastka na úhradu je 0,--.
    321/314 Kniha Záväzkov
    518/321
    343/321
    a poskytnutá záloha 314/211. Je to správne? a ako to vložím technicky do Omegy?

    Zúčtovanie zaplateného preddavku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.