Zavrieť

Porady

manžel živnostník a manželka nemá nárok na podporu v nezamestnanosti?

dobrý deň,môj muž je živnostník,ja som zatiaľ zamestnaná,ale neviem dňa ani hodiny,keď už nebudem.....je to pravda,že nemám nárok na podporu v nezamestnanosti? ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena terezamaria
Pokiaľ Ti ide len o dávku v nezamestnanosti, tú určite dostaneš, keďže robíš 8 rokov, tak spĺňaš podmienky odpracovaných 730 dní z posledných 3 rokov.
Len pokiaľ by sa Ti nepodarilo nájsť si prácu, tak po skončení poberania podpory v nezamestnanosti nebudeš mať nárok na dávku v hmotnej núdzi.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Gina Er Pozri príspevok
dobrý deň,môj muž je živnostník,ja som zatiaľ zamestnaná,ale neviem dňa ani hodiny,keď už nebudem.....je to pravda,že nemám nárok na podporu v nezamestnanosti? ďakujem
pýtaš sa na dávku v nezamestnanosti, alebo na dávku v hmotnej núdzi ?

Na dávku v nezamestnanosti ti vznikne nárok, ak si v posledných troch rokoch mala poistenie v nezamestnanosti (zjednodušene bola zamestnaná na pracovnú zmluvu )- aspoň 730 dní

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
podľa mňa to nesúvisí, podľa čoho usudzuješ?

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Gina Er
KEJKA Pozri príspevok
podľa mňa to nesúvisí, podľa čoho usudzuješ?
ja neviem,len som to čítala niekde v nejakej diskusii živnostníkov...

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
ak si riadne zamestnaná, platia sa odvody v nezamestnanosti posledné tri roky, tak sa pôjdeš registrovať na UPa dostaneš podporu.

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Gina Er
KEJKA Pozri príspevok
ak si riadne zamestnaná, platia sa odvody v nezamestnanosti posledné tri roky, tak sa pôjdeš registrovať na UPa dostaneš podporu.
ďakujem

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Gina Er Pozri príspevok
pýtam sa na dávku v nezamestnanosti
splňaš podmienky o ktorých som písala v predch.príspevku ?

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Gina Er
terezamaria Pozri príspevok
Pokiaľ Ti ide len o dávku v nezamestnanosti, tú určite dostaneš, keďže robíš 8 rokov, tak spĺňaš podmienky odpracovaných 730 dní z posledných 3 rokov.
Len pokiaľ by sa Ti nepodarilo nájsť si prácu, tak po skončení poberania podpory v nezamestnanosti nebudeš mať nárok na dávku v hmotnej núdzi.
...s tou dávkou v hmotnej núdzi som ani nerátala

onical je offline (nepripojený) onical

onical
Podporu v nezamestnanosti dostane,splnila podmienky.
Vysvetlí mi niekto,prečo nemá neskôr nárok ak by treli biedu na dávku v hmotnej núdzi? Ak manžel živnostník má nízky príjem,prípadne je v strate,to ani neskúmajú príjmy spoločne posudzovaných členov domácnosti tak,ako u neživnostníka?Myslím počerného.

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Gina Er
onical Pozri príspevok
Podporu v nezamestnanosti dostane,splnila podmienky.
Vysvetlí mi niekto,prečo nemá neskôr nárok ak by treli biedu na dávku v hmotnej núdzi? Ak manžel živnostník má nízky príjem,prípadne je v strate,to ani neskúmajú príjmy spoločne posudzovaných členov domácnosti tak,ako u neživnostníka?Myslím počerného.
....hmmm.....predpokladajú,že živnostník je v balíku...a ak mu to nevynáša,nech zruší živnosť....len neviem,či má bývalý živnostník nárok na podporu?

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Gina Er Pozri príspevok
....hmmm.....predpokladajú,že živnostník je v balíku...a ak mu to nevynáša,nech zruší živnosť....len neviem,či má bývalý živnostník nárok na podporu?
Ak si počas živnosti neplatí dobrovolné poistenie v nezamestnanosti - nemá nárok na dávku v nezam.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.