Zavrieť

Porady

Účtovanie spotrebnej dane z alkoholu

Chcela by som poprosiť niekoho, kto účtuje o spotrebnej dani z alkoholu, aby mi poradil s účtovaním, lebo neviem ako sa má správne účtovať. Hľadala som na porade aj v inej literatúre, ale neviem. Firma ktorej vediem účtovníctvo, je registrovaná ako oprávnený príjemca pre spotrebnú daň. V januári nadobudla alkohol 100 ks fliaš 0,7 l v spotrebiteľskom balení zo štátu EU. Podali si daňové priznanie k spotrebnej dani a daň za celé nakúpené množstvo v sume 7000 Sk aj zaplatili. Alkohol sa doplnil o logo a ďalej predával a fakturoval odberateľom ako darčekový predmet. Ku koncu roka 2005 mali na zásobe 20 fliaš alkoholu. Firma účtuje spôsobom B.
Účtovala som nasledovne :
- faktúra za nákup alkoholu z EÚ 504/321 + samozdanenie a odpočítanie DPH
- výmer spotrebnej dane podľa daňového priznania 504/345,
- platba 345/221
Faktúry za predaj alkoholu som účtovala :
- 311/604 /základ dane obsahuje aj spotrebnú daň/
311/343
Neviem či je tento postup účtovania správny a čo s tým, ak sa alkohol nepredal a zostal na zásobe.Je mi jasné, že si musím zaúčtovať zostatok na sklade. Treba niečo robiť so spotrebnou daňou?

Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí mi pomôžu. Nejde o veľkú sumu, ale nerada by som to mala zle.

Gaba
Naposledy upravil GABAZ : 12.01.06 at 06:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Naozaj nikto z poraďákov neúčtuje o spotrebnej dani za alkohol ? Naozaj by som si to potrebovala overiť.

    Účtovanie spotrebnej dane z alkoholu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.