Zavrieť

Porady

Osudy slávnych........

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Hovorí sa.....Viac hláv, viac vie
.... Snorím medzi starými hitmi a objavila som pesničky speváka, ktorý zažiaril v 80. rokoch 20. storočia

Pamätáte si na meno Vítězslav Vávra?

Koncertuje ešte?




Naposledy upravil alla66 : 28.05.11 at 23:50
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Článok je tri roky starý, no poučný.... vďaka
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
http://www.vitezslavvavra.cz/
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pamatam si na neho velmi dobre. Tiez sa mi kedysi pacil.
Bola som na jeho dvoch koncertoch,po jednom z nich som ho stretla v meste,ako stal pred hotelom a pofajcieval.To bolo radosti,chi,chi...
Naposledy som o nom pocula,ked sa rozvadzal s Vierou Spinarovou. Ale 2 LPcky mam doteraz :-))).
Ani na YT som nenasla ziadne jeho nove pesnicky, myslim, ze uz nekoncertuje...
3 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Našla som.... naspieval sprievodnú pieseň k filmovej sérii Jak svět přichází o básníky.
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Tak ako Víťa Vávra zmizol, tak zmizol aj Jaromír Mayer. Spomínate si na neho? Niekde som sa dopočula že žije v Kanade, ani po revolúcii sa nevrátil, ani tu nebol na návšteve. Nejako zanevrel na nás.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
hubatá Pozri príspevok
Tak ako Víťa Vávra zmizol, tak zmizol aj Jaromír Mayer. Spomínate si na neho? Niekde som sa dopočula že žije v Kanade, ani po revolúcii sa nevrátil, ani tu nebol na návšteve. Nejako zanevrel na nás.
..

niečo sa mi marí, že bol chorý a už nie je medzi nami..len neviem, či sa mi marí správne..
..Rozhoupej zvony nad námi bola nádherná pieseň...
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
hubatá Pozri príspevok
Tak ako Víťa Vávra zmizol, tak zmizol aj Jaromír Mayer. Spomínate si na neho? Niekde som sa dopočula že žije v Kanade, ani po revolúcii sa nevrátil, ani tu nebol na návšteve. Nejako zanevrel na nás.
Pesnička známa, ale spevák mi nič nehovorí....
5 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ak sa nemýlim: Jaromír Mayer bol manželom p.Evy Pilárovej a V.Vávra zase p.Viery Špinárovej. Ak áno, opravte má.
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

pepsikova Pozri príspevok
..

..Rozhoupej zvony nad námi bola nádherná pieseň...
Bola to fakt nádherná pieseň. Medzi J.Mayerom a E.Pilárovou bola vtedy veľká láska.
3 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

hubatá Pozri príspevok
Tak ako Víťa Vávra zmizol, tak zmizol aj Jaromír Mayer. Spomínate si na neho? Niekde som sa dopočula že žije v Kanade, ani po revolúcii sa nevrátil, ani tu nebol na návšteve. Nejako zanevrel na nás.
Usadil sa vraj v Kanade a pracuje v olejárskej firme a založil si skupinu

http://www.rozkvetlekonvalinky.estra...mir-mayer.html

http://theromanticsband.com/About_The_Band.html

a vyzerá, že je členom krajanskej organizácie České a slovenské sdružení v Kanade, v Edmontone, kde má aj kapelu.

http://www.mzv.cz/ottawa/cz/ceska_pr...ace/index.html

4 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Jaromírovi Mayerovi sa v Kanade asi darí, na hudobnú dráhu sa dal aj jeho syn Martin.

Novinár Peter Adler, ktorý tiež emigroval a žije neďaleko neho, o ňom píše:

"Jaromír Mayer se před léty přestěhoval z Německa sem. Na zdejší poměry jsme sousedé; bydlí zhruba 15 km od nás, což je opravdu za rohem. Dodnes je to skvělý chlapík, jak jsem ho znával. Dobře pochopil, že na to, aby se tady zkoušel prosadit jako hudebník velkého formátu, přišel už asi příliš pozdě. Dnes tudíž dělá v jedné zdejší velké firmě na výrobu zařízení pro naftařský průmysl. Udělal si školu, takže umí zacházet s nejmodernějšími stroji, které řídí počítač, a to, co umí on, neumí v té firmě nikdo jiný, takže i kdyby se nakrásně naftařský průmysl zpomalil až skoro zastavil a nastalo všeobecné propouštění, Mirka si nechají. Petr Adler při rozhovoru s legendárním skladatelem, klavíristou a kapelníkem Jiřím Traxlerem, který letos oslaví už své 95. narozeniny.Navíc si postavil kapelu, s níž po víkendech hraje po klubech a zábavách, hlavně tanečních. Kdyby záleželo na majitelích těch klubů, hrál by Mirek do roztrhání těla. Vytvořil si takový okruh zájemců a fanoušků, že ať se objeví kdekoliv nápis, že dneska hrají Mayerovi Romantici, je tam narváno. Teď před několika týdny také vymyslel a dal dohromady pořad k uctění legendy českého swingu Jiřího Traxlera, což je další náš soused, a byl to obří úspěch. Naprosto profesionálně udělané a přitom to mělo jak srdce, tak ducha. Jak říkával Ján Roháč: uctivo."

Zdroj: http://www.pozitivni-noviny.cz/1006.html

A toto jedna z posledných fotografií Jaromíra Mayera, keď ho navštívil v Kanade Karel Černoch:

6 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

alla66 Pozri príspevok
Hovorí sa.....Viac hláv, viac vie
.... hrabem sa medzi starými hitmi a objavila som pesničky od speváka, ktorý zažiaril v 80. rokoch 20. storočia

Pamätáte si na meno Vítězslav Vávra?

Koncertuje ešte?
Má svoju web stránku a tam píšu, že ešte má sólo vystúpenia.

http://www.vitezslavvavra.cz/
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ten link na jeho web pridala uz betka v prisp.c3
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Aha, nevšimla som si... sorry
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ach, tak ten Jaromírko bude veru dlho žiť, prajem mu veľa krásnych chvíľ...predčasne som ho upratala, nechcela som...jeho pesničky boli hitmi v mojich mladých rokoch a bol to vtedy Pán spevák"...sorry posielam...
2 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

A pamätate sa ešte na Milana Chladila a Yvetu Simonovú?.M.Chladil už zomrel a minúle som p.Simonovú videla v telke a na svoj vek vyzerá veľmi dobre.
A my 17-nástky si už toho veľa pamätáme.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..hit medzi najkrajšími...


3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
MarcelkaT Pozri príspevok
A pamätate sa ešte na Milana Chladila a Yvetu Simonovú?.M.Chladil už zomrel a minúle som p.Simonovú videla v telke a na svoj vek vyzerá veľmi dobre.
A my 17-nástky si už toho veľa pamätáme.
..

..dávnejšie som ich dávala do CCC, ich "Deti z Pirea" patria medzi moje najobľúbenejšie utierkové tanečky...

3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a trhák!!!...
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať