Zavrieť

Porady

Odpisy - ukončenie živnosti

Prosila by som o radu . Živnostník ukončil živnosť k 30.12.2005. Zaujímalo by ma či možem uplatniť odpisy z auta ( JÚ ) za rok 2005 ? Auto má v evidencii od roku 2003, len neviem ako je to s odpismy keď ukončí živnosť pred skončením kalendárneho roka ? ! ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kelis je offline (nepripojený) Kelis

    Kelis
    Je mi ľúto, ale ja ti asi neporadim. Naopak, ja by som tiez potrebovala poradiť s odpismi. Odpisujem PC zostavu 12 325 Sk ročne 4 roky. Počítač stál 49 300 Sk komplet PC zostava. Kúpila som ho z príspevku z úradu práce v roku 2005. Čo v prípade, že po dvoch alebo troch rokoch preruším živnosť a pôjdem na materskú???Ako je to s odpismi?Pokračujem s odpisovaním v tom roku kedy opäť obnovím živnosť? A čo v prípade, že živnosť už neobnovím vôbec.
    Ak mi niekto napíše odpoveď, budem mu nesmierne vďačná. Ja už som z tých hnusných odpisov nešťastná. Len to všetko skomplikovali.

    Ďakujem

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    ALEX.ADELA
    Prosila by som o radu . Živnostník ukončil živnosť k 30.12.2005. Zaujímalo by ma či možem uplatniť odpisy z auta ( JÚ ) za rok 2005 ? Auto má v evidencii od roku 2003, len neviem ako je to s odpismy keď ukončí živnosť pred skončením kalendárneho roka ? ! ĎAKUJEM
    V §22 ods. 11 sa píše, že odpis vo výške vypočítaného ročného odpisu z hmotného majetku ....evidovaného podľa §6 ods.11 k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia.....môže daňovník uplatniť k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia. Takže nie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Kelis
    Odpisujem PC zostavu 12 325 Sk ročne 4 roky. Počítač stál 49 300 Sk komplet PC zostava. Kúpila som ho z príspevku z úradu práce v roku 2005. Čo v prípade, že po dvoch alebo troch rokoch preruším živnosť a pôjdem na materskú???Ako je to s odpismi?Pokračujem s odpisovaním v tom roku kedy opäť obnovím živnosť? A čo v prípade, že živnosť už neobnovím vôbec.
    po 2-3 rokoch sú splnené pdmienky z hľadiska získanej dotácie. Ak prerušíš živnosť, ale ak aj nie - z vlastného rozhodnutia môžeš prerušiť odpisovanie. A ked budeš podnikať, tak budeš pokračovať tak, akoby odpisy neboli prerušené. Ak nebudeš podnikať, zrušíš živnosť, tak to budeme riešiť.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    V zdaňovacom období, v kt. skončí podnikanie FO, nie je možné uplatniť do daň.výd. v rámci uzávierk.operácií odpisy, keďže podľa ZDP je možné uplatnť len ročné odpisy, ak daňovník má majetok zahrnutý v obch.majetku k 31.12.kalendárneho roka.

    Odpisy - ukončenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.