Zavrieť

Porady

hypoteka,plat,skusobna doba

dobry vecer
mam par otazok----boli sme sa opytat na hypoteku vo VUB banke,v podstate by nam to malo v pohode vyjst,bolo mi povedane,ze nemozem byt v skusobnej lehote,co o par dni uz nebudem-ale na stranke VUB som nasiel:
====Banka skúma tiež, ako dlho je žiadateľ o úver zamestnaný, minimálna doba zamestnania je 4 mesiace===
tak ako to je teda?

a druha otazka: dostal som vo VUBcke doklad o prijmne,ze si to mam dat potvrdit zamestnavatelom,a na ich stranke je napisane:

[hore]Potvrdenie o príjme nemusíte dokladovať, banka si ho overí v Sociálnej poisťovni sama




tak ako to je teda???mam v pohode zamestnavatela,problem je vtom,ze koli odvodom dostavam na ruku len cosi nad minimalku,a viac ako polovicu na ruku v hotovosti....asi mi nepomoze dohoda so zamestnavatelom,ze mi napise na doklad o prijme viacej,kedze sa to da zistit v socialke,je tak?

dik za rady ;-) majte sa
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No hypo dostaneš tak ako ti povedali. Do 70% a zvyšok je spotrebák čo sa tvári ako hypo. To robievali aj predtým vo VUB.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Hrabo Pozri príspevok
a viete mi este poradit co sa tyka LTV a hypoteky pre mladych?
boli sme sa opytat vo VUBcke,spravili nam predscoring,a povedala nam pani ze mozme dostat cca 90 percent z ohodnotenia bytu...

trosku som sa hrabal na nete,a tam som sa zase docital,ze LTV pri hypoteke pre mladych je len 70percent z ceny nehnutelnosti,niekde zase som nasiel ze 100 percent...

tak som napisal do VUB maila,a tam mi zase odpisala,ze len do vysky 70 percent zo zalozenej nehnutelnosti...

tak uz som z toho jelen,nieje tu niekto z VUBcky popripade inych bank kolko je u nich LTV pri hypoteke pre mladych?dakujem
každá hypotéka je len do 70 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti... zvyšok je buď spotrebák, alebo úver zabezpečený nehnuteľnosťou... to sú tie "hypotéky" do 100 % hodnoty nehnuteľnosti... v reale je to však len úver s 30 ročnou splatnosťou... lebo hypotéka je pre banku náročná na dodržiavanie podmienok stanovených zákonom ako napríklad pokryť napožičiavané peniaze hypotekárnymi záložnými listami a pod...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať