Zavrieť

Porady

inkasná spoločnosť

Ahoj poraďáci..mám asi v tejto dobe bežný problém.. Sestre som na svoje meno zobral na splátky pomerne drahý spotrebič, s tým, že ho bude ona pravidelne splácať. Samozrejme, prestala platiť a ja som sa to dozvedel až od inkasnej spoločnosti formou výzvy na úhradu dlhu. Samozrejme, že som hneď uhradil podľa výzvy celú sumu aj s úrokom z omeškania. myslel som, že cela vec je vybavená, ale milá inkasná spoločnosť teraz ešte vymáha odo mňa plus 170€ za to, že túto pohľadávku pre splátkovú spoločnosť vymáhala. Zaplatil som po prvej výzve vyčíslenú sumu aj s úrokom a nemyslím, že majú nárok pytať odo mna nejaký poplatok za výmahanie, keď medzi mňou a inkaskou nie je žiadny právny vzťah. Splátkovej spoločnosti som uhradil všetko aj s vyčísleným úrokom a úžerníckej spoločnosti za jednu upomienku platiť 170€ sa mi zdá ozaj veľa. Myslí, že nemajú na to právo a ak sa mýlim, rad sa nechám poučiť.
Ďakujem za každý postreh a radu k otázke
SiSoSiSo Táto odpoveĎ by ma veľmi zaujímala, mám podobný problém
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    inkasná spoločnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.