Zavrieť

Porady

odmena poslanca obecného zastupiteľstva = problém pre nezamestnaného na úrade práce?

Ako poslanec dostávam poslaneckú odmenu. Problém je, že nik na úrade práce mi nevedel doteraz povedať , či aj poslanecká odmena sa považuje za odmenu v zmysle zákona o službách zamestnanosti a teda či aj odmena poslanca nesmie v danom mesiaci presiahnuť max. výšku odmeny (136,61EUR)
Moc ďakujem za rýchlu odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stela25 je offline (nepripojený) stela25

    stela25
    Toto mi odpísali z ministerstva! Dovoľujeme uviesť, že poslanecká odmena , ktorú dostáva poslanec za výkon funkcie poslanca obecného zastupiteľstva nie je považovaná za odmenu zo zárobkovej činnosti tak, ako to upravuje § 6 ods. 2 písm. d) zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti v znení neskorších predpisov a z uvedeného dôvodu nie je rozhodujúce, akú výšku odmeny poslanec obecného zastupiteľstva v danom mesiaci dosiahol. Zároveň si však dovoľujeme uviesť, že uvedené sa vzťahuje výlučne na poslanca, ktorý nie je zamestnancom, samostatne zárobkovo činnou osobou podľa § 5 zákona o službách zamestnanosti a ani nevykonáva žiadnu inú zárobkovú činnosť napr. na základe dohody o vykonaní práce, dohody o pracovnej činnosti a pod., t.j. vykonáva výlučne len funkciu poslanca.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stela25 Pozri príspevok
    Toto by zaujímalo aj mňa mám ten istý problém!! Kto pomôže?
    Ak to nevedia na príslušnom ÚP, mali by to vedieť na Ústredí PSVaR, alebo priamo na ministerstve práce. Napíš dotaz priamo tam.

    Na základe čoho je vyplácaná odmena ?

    Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

    Olinka1
    Podľa mňa na výške odmeny nemôže záležať, lebo ty nevykonávaš činnosť na základe dohody ale na základe mandátu.

    stela25 je offline (nepripojený) stela25

    stela25
    Odmena je asi vyplácaná podľa zákona o obecnom zriadení tento paragraf
    § 25
    Povinnosti a oprávnenia poslancov

    (9) Poslancovi možno poskytnúť odmenu najmä vzhľadom na úlohy a časovú náročnosť výkonu funkcie podľa zásad odmeňovania poslancov.

    odmena poslanca obecného zastupiteľstva = problém pre nezamestnaného na úrade práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.