Zavrieť

Porady

Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

meegy Pozri príspevok
poradi mi niekto?
za svojho života môžu so svojim majetkom urobiť čokolvek.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
meegy Pozri príspevok
poradi mi niekto?
Majú dôvod na vydedenie?
Nechcela by som byť v ich " koži ", keď sa k takémuto úkonu odhodlajú.

Pozri si :
http://www.nws.sk/paragraf/page.php?str=8
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

meegy Pozri príspevok
poradi mi niekto?
Môžu, ale na vydedenie musia mať vážny právny dôvod.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nemusí to byť zrovna vydedenie. Moji rodičia tiež prepísali za svojho života rod.dom synovi, ktorý s nimi býval (môjmu bratovi) - kúpno-predajnou zmluvou ...
0 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

Rodicia napisali darovaciu zmluvu s tarchou..dozivotne opatrovnictvo....ani mi to neoznamili,citim sa ako vydedena...(((
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Meegy, dopadla som úplne rovnako - dozvedela som sa to možno po 5 rokoch ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

meegy Pozri príspevok
Rodicia napisali darovaciu zmluvu s tarchou..dozivotne opatrovnictvo....ani mi to neoznamili,citim sa ako vydedena...(((
Neboj sa, kľudne sa ich na to opýtaj, ak medzi vami existujú normálne klasické vzťahy, určite mysleli aj na Teba.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Majka, keď sa niečo takého udeje v rodine poza chrbát niekoho - asi nejde o "normálne" vzťahy. Najmä ak na to rodičia nemajú dôvod (okrem väčšej lásky k tomu druhému dieťaťu).
0 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

to neverim,sestricka so svagrikom ich psychicky vydierali...spolu byvaju a ja som od nich 400 km...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

meegy Pozri príspevok
to neverim,sestricka so svagrikom ich psychicky vydierali...spolu byvaju a ja som od nich 400 km...
Napíš rodičom list (do vlastných rúk) a pekne sa na nich to rovno opýtaj, či Ty nie si ich dieťa, alebo ako. A zaujímaš sa o nich vôbec?( to je zas druhá strana mince)
4 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

Sestra cely zivot ziarlila na mna,ze mam lepsi vztah s mamou ako ona.Az do chvile,ked som sa z ich blizkosti odstahovala.Vraj sa nema kto starat o zahradu a vraj treba investovat do domu a oni nebudu,pokila to nebude na nich prepisane a pod.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dost ma zaraza, ak si deti myslia, ze rodicia im musia zanechat majetok. Ten majetok si iste nadobudli vlastnou pracou a maju pravo si ho uzit podla svojho uvazenia. Co keby sa rozhodli, ze dom predaju, vyberu sa na cestu okolo sveta a za zbytok si zaplatia nejaky penzion na dozitie?
7 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... zase ide o majetok a prachy, tak sa treba rozhádať ...

Rodičia Ťa nevydedili ! Svoj majetok môžu podarovať komukoľvek.... cirkvi, bezdomovcom, susedom .... Ak si však myslíš, že to bolo pod nátlakom, spýtaj sa ich...
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

meegy Pozri príspevok
to neverim,sestricka so svagrikom ich psychicky vydierali...spolu byvaju a ja som od nich 400 km...
Ako to vieš ???
0 0
meegy meegy

meegy je offline (nepripojený) meegy

kazdy den sme boli v telef.kontakte,tak sa mi mamka stazovala
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Meegy, rodičia to darovali... To, že to nebolo fér cestou, to nič nezmení... Majú to možnosť dokázať ???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evuš Pozri príspevok
... zase ide o majetok a prachy, tak sa treba rozhádať ...

Rodičia Ťa nevydedili ! Svoj majetok môžu podarovať komukoľvek.... cirkvi, bezdomovcom, susedom .... Ak si však myslíš, že to bolo pod nátlakom, spýtaj sa ich...
evuš, súhlasím. Len rodičia by si pred takýmto rozhodnutím mali zvážiť, či právo doživotného bývania im zabezpečí aj pokojnú starobu ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronikasad Pozri príspevok
evuš, súhlasím. Len rodičia by si pred takýmto rozhodnutím mali zvážiť, či právo doživotného bývania im zabezpečí aj pokojnú starobu ...
ÁNo, to je pravda, súhlasím, veď nemajú len jedno dieťa, spravodliví rodičia majú rovnaký prístup ku všetkým, ak nedajú nič, tak ani jednému, ak sa rozhodnú zo svojho dať deťom, tak všetkým všetkým. Pretože potom je len peklo v rodine.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Spravodlivý prístup nie vždy je možný, ale nikdy by sa "delenie" majetku pred smrťou nemalo diať poza chrbát niektorého z detí...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Čím máš toho viac, tým máš viac starostí. Vykašli sa na majetok, ktorý dali tvoji rodičia tvojej sestre. Oni sa teraz musia o ten dom starať a ty tam môžeš prísť na návštevu a pritom nemusíš dávať opravovať strechu, riešiť kúrenie, kosiť trávnik... Kúp fľašu vína, veľký dezert a choď k rodičom a sestre na opekačku. A dokonca môžeš byť 400 km preč od domu a o rodičov sa ti postará sestra.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať