Zavrieť

Porady

ako so vstavanymi spotrebicmi v kuchyni?

ahoj. s priatelom zariadujeme novy byt a navrhujeme si kuchynu, takze si nie som vo vsetkom uplne ista. zaujimalo by ma, ake mate skusenosti so zabudovanymi spotrebicmi. chcela by som mat zabudovanu ruru a mikrovlnku nad sebou vedla chladnicky,/varnu dosku musime mat oddelene v rohu linky (koli prepojeniu digestora s kominom)/. citala som par prispevkov, podla ktorych sa vraj za rurou vytvara hrdza koli nedostatocnemu odparovaniu? zaroven ma zaujima aj sposob ako vyuzit priestor pod var. doskou. linka nebude moct byt tradicne do pismena L ale roh bude mierne zrezany, kedze v nom bude sikmo ulozena var. doska a nad nou digestor. rozmyslala som nad rohovou skrinkou, len neviem ci to nebude neprakticke. tiez a stale rozhodujeme medzi tradicnymi skrinkami vs. vysuvne zasuvky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    ka3nka1 Pozri príspevok
    ahoj. s priatelom zariadujeme novy byt a navrhujeme si kuchynu, takze si nie som vo vsetkom uplne ista. zaujimalo by ma, ake mate skusenosti so zabudovanymi spotrebicmi. chcela by som mat zabudovanu ruru a mikrovlnku nad sebou vedla chladnicky,/varnu dosku musime mat oddelene v rohu linky (koli prepojeniu digestora s kominom)/. citala som par prispevkov, podla ktorych sa vraj za rurou vytvara hrdza koli nedostatocnemu odparovaniu? zaroven ma zaujima aj sposob ako vyuzit priestor pod var. doskou. linka nebude moct byt tradicne do pismena L ale roh bude mierne zrezany, kedze v nom bude sikmo ulozena var. doska a nad nou digestor. rozmyslala som nad rohovou skrinkou, len neviem ci to nebude neprakticke. tiez a stale rozhodujeme medzi tradicnymi skrinkami vs. vysuvne zasuvky.
    ahoj. ja prave zariadujem druhu kuchynu. nedam dopustit na zabudovane spotrebice.
    moja mama ma tiez mikrovlnku a trubu nad sebou vo vysokej skrinke. pod varnou doskou ma sufliky. nie je s tym problem, lebo pracovna doska je vysoka 38mm (ta jej), a tym padom ta varna doska vobec nezavadzia do suflikov...

    ja mam kuchynu ikea uz druhy krat.

    ked nevies ako kombinovat, tak len pre ilustraciu si daj stranku www.ikea.sk, vyber kuchyne a tam je ze planovac. ja som si tam naplanovala kuchynu svojich "snov"...

    aha, a za rurou sa mi ziadna hrdza nerobila. Mala som prvu kuchynu tri roky, a ziadnu hrdzu som nikde nemala, mala som ruru uplne na kraji ,a nad nou varnu dosku. bez problemov

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    pod platňou bez problémov zásuvka
    a nad platňou digestor
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Ruru a mikrovlnku mame zabudovanu nad sebou, ako pises, a vyhovuje mi to. Ci je za nou hrdza neviem-dufam ze nie, ale zabudovana rura ma z prednej casti akoby take otvory, ktorymi sa ochladzuje a tym padom by nic nemalo hrdzaviet. Chladnicku by som pri rure v ziadnom prip. nechcela. Bude sa viac tvorit namraza. Pod varnou doskou mame normalne vysuvacie skrinky a do rohu je velmi prakticka otocna ninka. Je sice trochu drahsia, ale oplati sa.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Rura a chladnicka by nemali byt vedla seba. to je pravda, teda to som pocula. lebo rura bude ohrievat chladnicku, a ta bude umelo zbytocne navyse chladit...

    ka3nka1 je offline (nepripojený) ka3nka1

    ka3nka1
    super. dakujem. no co sa tyka tej chladnicky vedla rury asi nebudeme mat na vyber. ale bude medzi nimi stena skrine, v ktorej bude chladnicka zabudovana, tak to snad pomoze.

    ka3nka1 je offline (nepripojený) ka3nka1

    ka3nka1
    inak pokial ide o navrh kuchyne, uz som si jeden 3D program na navrh kuchyne stiahla a aj navrhla a myslim, ze to vypada velmi dobre, len ma zaujimala ta kombinacia spotrebicov.

    ka3nka1 je offline (nepripojený) ka3nka1

    ka3nka1
    diky lenze ja mam problem ze var. doska bude v rohu v zrezanom L-ku v " zhybe" cca v 45 stupnovom uhle, takze pod nou musi byt rohova skrinka a tam si moc pribornik nepredstavujem. takto by to asi malo vyzerat
    Naposledy upravil ka3nka1 : 02.06.11 at 17:55
    final version.jpg  

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ka3nka1 Pozri príspevok
    diky lenze ja mam problem ze var. doska bude v rohu v zrezanom L-ku v " zhybe" cca v 45 stupnovom uhle, takze pod nou musi byt rohova skrinka a tam si moc pribornik nepredstavujem. takto by to asi malo vyzerat
    a excentrické vertikálne koše sa tam nedajú použiť?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tým, že sú rohové skrinky hlboké, je do nich ťažký prístup, podľa môjho názoru je najvhodnejším riešením karusel(otočná polica). Mne osobne takéto riešenie vyhovuje, mám 2-posch., sú tam uložené kastróly, hrnce a misy.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Marína Pozri príspevok
    Tým, že sú rohové skrinky hlboké, je do nich ťažký prístup, podľa môjho názoru je najvhodnejším riešením karusel(otočná polica). Mne osobne takéto riešenie vyhovuje, mám tam uložené kastróly, hrnce a misy.
    to som mal na mysli (excentrické koše)

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Určite vstavané spotrebiče kvôli dizajnu, rúra vyššie kvôli praktickosti. Chladnička vedľa rúry a mikrovlny sa dá, aj keď možno spotreba el. energie je väčšia. No je väčšia aj kvôli zabudovanej chladničke, nielen kvôli umiestneniu vedľa rúry. O hrdze som nechyrovala, nepočula, nevidela. Možno menej kvalitné výrobky. Skrinka pod varnou doskou podľa nákresu najskôr len dverová s policami. Možno pre hrnce, ale rátaj s tým, že to nebude najpraktickejšie. A vysúvacie šuflíky všade, kam sa dajú. Oveľa oveľa praktickejšie.
    A ešte k tomu komínu na digestor? Je to v rodinnom dome alebo v činžiaku? Ja si myslím, že ak by si mala digestor umiestnený inde, dalo by sa to napojiť na komín. Keď aj nie v stene, tak vonku trubky zakryješ napr. sadrokartónom, alebo ďalšou skrinkou. (Ja len pre to, aby ťa ten komín neobmedzoval viac, ako je nutné. )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.