Zavrieť

Porady

Investor - Eshopy

Ahojte,

Toto je asi jedine miesto ( aspon z mojho pohladu) , kt. z velkej miery nenavstevuju deti a podvodnici. Aj ked najdeme tu aj takych.
Urcite si vela z Vas povie , zase jeden z tych co vymyslel teplu vodu.Prevadzkovatelia eshopov neveria , ze moze byt niekto lepsi ako oni .

Moj projekt, resp. cesta , kt. sa chcem uberat je vytvorenie portfolia 5 eshopov.
Sortiment nieje vynimocny ani ziadna novinka .
Preco investovat prave do eshopov , kt. je uz milion?

Ak sa pohybujete vo svete eshopov najma slovenskych tak ich uroven je naozaj zalostna.Rovnake sabony akurat mierna zmena farieb a hlavneho banneru a uz mam ruzove okuliare ,aky mam super obchod a ako bude zarabat.

Chcem sa vyvarovat chybam , kt. robia sucastne eshopy a viem o moznych vylpseniach eshopov , kt. zarabaju slusne peniaze.

Je len na Vas , ci mate zaujem a momentalne aj peniaze zafinancovat tento projekt.
Ide o sumu niekde na urovni 40 000- 50 000 euro

blowk
Usporiadat
Téma je uzavretá.
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

v podstate si ale vobec nepovedal, co ocakavas od tohoto vlakna...
0 0
blowk blowk

blowk je offline (nepripojený) blowk

INVESTOR ESHOPy

,,Je len na Vas , ci mate zaujem a momentalne aj peniaze zafinancovat tento projekt.
Ide o sumu niekde na urovni 40 000- 50 000 euro,,

Ocakavam najdenie rozumneho investora.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Rozumný investor Ti nedá 50K eur na rozbeh nových 5 eshopov. Neviem síce aké eshopy (ich tovar/ chceš rozbehnúť, ale 50K eur je dosť málo. Keď si len zrátam náklady na zriadenie eshopu na úrovni, skladové zásoby, reklama atd.

To ze Tebe sa zdá, že eshopy nefungujú je Tvoj pocit. Nevieš ako je to v pozadí eshopov, to čo sa tebe môže zdať, že nefunguje im práveže môže fungovať skvelo.

Navyše na SR trhu už máš pár stálic, ktoré len tak neprekonáš: parfums.sk, astratex.sk, bonatex.sk atd. V každej kategórii už nejaký ten TOP je a 50K, by Ti nestacilo na dohnanie jedneho v jednej kategorii, nie to este rovno 5 eshopov.
0 0
blowk blowk

blowk je offline (nepripojený) blowk

Toto je podla teba malo??Tipujem , ze asi neprevadzkujes ziadny eshop lebo velky prehlad v cislach asi nebudes mat.
Samozrejme , ze nejde o oblasti s najvacsou konkurenciou ako su parfemy a elektronika , kde sa uz podla mna vyrazne prerazit neda.

Nevravim , ze nefunguju. Vravim , ze zarabaju vysoke sumy ale vsetky funguju na tom istom principe (nechcem to konkretizovat) a tam je prave velka moznost uspiet ked zmenis trosku system fungovania.

Ano samozrejme su stalice. Ja tvrdim , ze za 50K spravim fungujucu firmu s 5 ziskovymi eshopmi v portfoliu bez konkurencie na SK -CR .
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

Ak si presvedčený že 50K bude stačiť na spustenie 5 dobŕych eshopov ktoré začnú čoskoro produkovať vysoké zisky, nemôže byť pre Teba problém si tých 50K zohnať...
0 0
blowk blowk

blowk je offline (nepripojený) blowk

Samozrejme , ze bude stacit . Ide o eshopy s oblecenim a obuvou.

No ved snazim sa najst niekoho rozumneho , kto sa orientuje v tejto oblasti. Skor hladam partnera ako len samotneho investora , kt. poskytne peniaze.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vyjadrím sa iba k partnerstvu v podnikaní:

na podnikanie je ideálne, keď je nepárny počet osôb. A traja je už veľa.
0 0
blowk blowk

blowk je offline (nepripojený) blowk

To ti povie kazdy inak Dasa. Dolezite je aby firma fungovala.

V tomto s tebou nesuhlasim.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

blowk Pozri príspevok
To ti povie kazdy inak Dasa. Dolezite je aby firma fungovala.

V tomto s tebou nesuhlasim.
vieš, podnikám od roku 1994. A v podstate celý čas sa viac menej venujem rôznym firmám. Videla som x začiatkov, nadšených kamarátov, ktorí išli do toho. A videla som aj skoro rovnako rozchodov, ked z najlepších kamarátov sa stali doživotní nepriatelia. Po pravde, nejak si ani neviem spomenúť na taký príklad, kde by partnerstvo v biznise dlhodobo fungovalo.
0 0
blowk blowk

blowk je offline (nepripojený) blowk

Ja viem , ze vela partnerstiev skoncilo a vo vacsine je idealne robit biznis podla seba sameho. Ale urcite su aj fungujuce partnerstva , kt. funguju dlhe roky. Toto je taka tema na , kt. sa neda povedat , ze chod do biznisu sam , lebo len tak to funguje.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
blowk nieco sme popisali uz v spravach ale musim sa zastat michala, 50tis na 5 shopov je malo, to mas 10tis na shop, ja nehovorim ze to nie je dost na shop pre jedneho cloveka aby ho to zivilo, ale zase zjadna vynimocnost v tom zmysle ako hovoris z toho urcite nebude.
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

dáša aboslútne súhlasím...pred časom som dal do kamošovej firmy 100 000 SK a nebiť zmluvy o notára do dnes ich nemám spať, už týžden pred splatnosťou za mnou začal chodiť že či mi to nemože na splatky že tolko v hotovosti nemá...tak mu hovorim: o tyžden 100 000 SK na ruku alebo idem dalsi den advokakte a všetko budeme riešiť cez pravnikov...a lala: o tyžden vycáloval 100 000 podpisal som mu prevzanie a odvtedy tento človek pre mňa skončil, proste neexistuje..som rád že sa mi to stalo iba pri tak nizkej sume...kleby sme spolu robili dlhšie a niečo aj zarobili bolo by to horšie...väčšie prachy väčšia svina... no ale k téme...blowk ja mám eshop s obuvou (a bez chvalenia hovorim, že dosť dobre frčíme - až teraz je trochu útlm ale už sa to preberá) takže sak nemáš aspon 150-200 % marže nemáš šancu s obuvou preraziť + musíš mať super módny a žaidany tovar a to všetko popritom, že si lacný, máš skvelý servis (rýchle doručenie, vybevenie reklamáci a podobne...) myslím že za 50 000 € sa dá slušne rozbehnúť 1 eshop ale nie 5...
0 0
blowk blowk

blowk je offline (nepripojený) blowk

Chalani a do coho davate tie peniaze , ked Vam je 10K na eshop malo ?
Efektivnost Vam asi nic nevravi alebo mate velmi malo informacii.


padro Pozri príspevok
blowk nieco sme popisali uz v spravach ale musim sa zastat michala, 50tis na 5 shopov je malo, to mas 10tis na shop, ja nehovorim ze to nie je dost na shop pre jedneho cloveka aby ho to zivilo, ale zase zjadna vynimocnost v tom zmysle ako hovoris z toho urcite nebude.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
blowk par tisic len v sklade, a to ti poviem ten sklad velky nie je 2tis na mesiac na reklamu, a to tiez este nie je zazrak a uz si aj v minuse
0 0
blowk blowk

blowk je offline (nepripojený) blowk

Nemam sancu prerazit? Teraz dorabam jeden obchod , kt. budem spustat ne buduci tyzden , tak o daky mesiac Vam sem napisem ako fungujeme a nejake tie cisla .Chce to len robit inak ako vsetci ostatni a na Slovensku je 90% len opakovaich papagajov.

Citam , ze mavas priemer niekde na urovni 20-40 objednavok denne.Na tuto metu sa dostanem podla odhadov tak za 5-6 mesiacov.

Orange123 Pozri príspevok
dáša aboslútne súhlasím...pred časom som dal do kamošovej firmy 100 000 SK a nebiť zmluvy o notára do dnes ich nemám spať, už týžden pred splatnosťou za mnou začal chodiť že či mi to nemože na splatky že tolko v hotovosti nemá...tak mu hovorim: o tyžden 100 000 SK na ruku alebo idem dalsi den advokakte a všetko budeme riešiť cez pravnikov...a lala: o tyžden vycáloval 100 000 podpisal som mu prevzanie a odvtedy tento človek pre mňa skončil, proste neexistuje..som rád že sa mi to stalo iba pri tak nizkej sume...kleby sme spolu robili dlhšie a niečo aj zarobili bolo by to horšie...väčšie prachy väčšia svina... no ale k téme...blowk ja mám eshop s obuvou (a bez chvalenia hovorim, že dosť dobre frčíme - až teraz je trochu útlm ale už sa to preberá) takže sak nemáš aspon 150-200 % marže nemáš šancu s obuvou preraziť + musíš mať super módny a žaidany tovar a to všetko popritom, že si lacný, máš skvelý servis (rýchle doručenie, vybevenie reklamáci a podobne...) myslím že za 50 000 € sa dá slušne rozbehnúť 1 eshop ale nie 5...
0 0
blowk blowk

blowk je offline (nepripojený) blowk

Ale pojem reklama je pre teba co ? Adwords a FB reklama?
Nemusim kupovat nic na sklad, preco by som to preboha robil ? Da sa to spravit uplne inym systemom.

padro Pozri príspevok
blowk par tisic len v sklade, a to ti poviem ten sklad velky nie je 2tis na mesiac na reklamu, a to tiez este nie je zazrak a uz si aj v minuse
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
blowk Pozri príspevok
Nemam sancu prerazit? Teraz dorabam jeden obchod , kt. budem spustat ne buduci tyzden , tak o daky mesiac Vam sem napisem ako fungujeme a nejake tie cisla .Chce to len robit inak ako vsetci ostatni a na Slovensku je 90% len opakovaich papagajov.

Citam , ze mavas priemer niekde na urovni 20-40 objednavok denne.Na tuto metu sa dostanem podla odhadov tak za 5-6 mesiacov.
no ved povieme si potom,.. moj odhad ze na 40 objednavok ani za 2 roky. (ak nevrazis obrovske peniaze do reklamy)
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

ja dám len do reklamy 1000€ mesačne...a to musím mať sklad aspon za 10 000 aby si zakaznička vybrala ked príde...lebo keby mám sklad za 2000 € tak si nikto nič nevyberie...predstavuješ si to ako hurvínek válku...to ma vedie k záveru, že moc velké skúsenosti s tým obchodm asi nemáš...ja mám tiež velké plány ale tak nebudem tu vešať, že dajte mi 50 000€ a všetci zbohatneme...
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
blowk Pozri príspevok
Ale pojem reklama je pre teba co ? Adwords a FB reklama?
Nemusim kupovat nic na sklad, preco by som to preboha robil ? Da sa to spravit uplne inym systemom.
a co je pre teba reklama?.. nic na sklad? no len potom je tu cena za dopravu, kupovat 1ks vo VO?(aka bude cena) a co ked konkurencia ma na sklade(bude zakaznik cakat?), a co ked konkurencia pojde este pod cenu? daj si dolu ruzove okuliare, je to zlozitejsie ako sa na prvy pohlad zda.
0 0
blowk blowk

blowk je offline (nepripojený) blowk

Lebo ako to tu citam , tak vsetci poznaju len adwords a fb reklamu a ked nemaju konverziu aku by chceli tak do toho nalievaju este vacsie peniaze uplne nezmyselne.Vzdy treba robit aj nieco navyse ako tvoj najvacsi konkurent ak nechces zostat len v sedom priemery.

padro Pozri príspevok
no ved povieme si potom,.. moj odhad ze na 40 objednavok ani za 2 roky. (ak nevrazis obrovske peniaze do reklamy)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať