Zavrieť

Porady

Dĺžka trasy v mape

Ahojte,

viete mi poradiť web stránku, kde by som si vedel zmerať dĺžku prejdenej trasy na bicykli cestou i necestou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

    ka.ja
    Neviem, či toto poznáš, ak nie, skús...: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/
    Alebo ešte toto - ale treba to inštalovať: http://cyklotrasy.mtbiker.sk/program/
    Naposledy upravil ka.ja : 06.06.11 at 09:15

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    bettylou Pozri príspevok
    Asi trošku mimo témy, ale súvisí. Prosím vás ako si zistím na google maps alebo inde, aké má určitý bod GPS súradnice?
    ... nastaviš sa kurzorom na želaný bod v mape - klik pravým tlačítkom myši - voľba "Čo je tu?" - klik myšou (ľavým) - pridá na dané miesto v mape ŠÍPKU - nastaviť sa kurzorom na danú šípku - zobrazia sa súradnice....

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Na tej stránke som už bol, ale ako to ovládať? Keď si chcem dať do mapy 8 prejdených miest, pričom niektoré sú len cestičky po poli.

    bobo38 je offline (nepripojený) bobo38

    bobo38
    Je to jednoduche, bud si budeš zratávať jednotlive useky, ktoré chceš prejsť alebo pridávať ciel cesty po jednotlivých bodoch.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    myslím, že až tak to nefunguje, poradia iní. môžeš si to nasčítať postupne podľa bodov, dá sa tam okrem začiatku a konca trasy pridať aj další cieľ,
    radšej si kúp tachometer, máš to istejšie a vieš hned, koľko si prešiel. popri investíciách do bicykla to už nie je taká položka.
    Naposledy upravil KEJKA : 06.06.11 at 08:05

    bobo38 je offline (nepripojený) bobo38

    bobo38
    Kejka, prečítaj si poriadne otázku...až potom odpovedaj, funguje to tak ako som písal, a napísala si postup presne taký istý ako som poradil ja.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    myslela som na tie "necesty", ako to pomenovať pre účely zistenia dlžky. Práve preto som tak reagovala, že som si otázku prečítala riadne. V odpovedi sme sa zhodli, tak čo?
    A dovetok o tachometri predsa nemôže byť na škodu. Moji synovia ho majú, resp. jeden si trasy meria cez mobil a druhý ho má zabudovaný v hodinkách.......

    bobo38 je offline (nepripojený) bobo38

    bobo38
    Ak tie údaje o kilometroch chce až po absolvovaní trasy, tak je ten dovetok ozaj fajn, ale to hadam chlapec vie, že niečo take ako rychlomer na bicykel existuje, a to by musel si zapisovať jednotlivé body, kadial šiel, pamätať si ich...ak to chce vedieť pred cestou tak treba to sčítať na danej stránke.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Letko Pozri príspevok
    Ahojte,

    viete mi poradiť web stránku, kde by som si vedel zmerať dĺžku prejdenej trasy na bicykli cestou i necestou?
    bobo38 Pozri príspevok
    Ak tie údaje o kilometroch chce až po absolvovaní trasy, tak je ten dovetok ozaj fajn, ale to hadam chlapec vie, že niečo take ako rychlomer na bicykel existuje, a to by musel si zapisovať jednotlivé body, kadial šiel, pamätať si ich...ak to chce vedieť pred cestou tak treba to sčítať na danej stránke.
    máš pravdu vo svojom výklade a tvoj prístup má logiku. JA som však čítala to čo je napísané a zmysel otázky je podľa mňa o prejdenej trase - teda o trase, ktorú už prešiel.
    Inak by formulácia bola o plánovanej trase. Skrátka - zobrala som to doslova. Ešte raz - súhlasím, že pri plánovaní trasy treba skôr mapu ako tachometer.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Ďakujem vám za rady Tachometer som kedysi mal, mal však dve nevýhody. 1. - ukradli mi ho .... 2. - necítil som sa s ním slobodne, stále som sledoval svoju rýchlosť, prejdené kilometre. Tou mapou si chcem pozrieť možné trasy, na ktoré chcem ísť a vybrať si dĺžku, ktorá mi vyhovuje. Na tých mapách Google to aj tak neviem ovládať.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Tu uvádzam príklad:
    http://maps.google.sk/maps?f=d&sourc...,0.132351&z=13

    a potrebujem sa dostať do Bardejovských Kúpeľov. Viem si to pozrieť približne podľa mierky, ale keby som mal zložitejšiu cestu, tak by som tam rád pridal body, cez ktoré prechádzam.

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    mas niekolko moznosti:

    google earth...super program, no mne velmi casto mi pada

    google maps-tam klikni na moje mapy, potom si vytvor mapu, kadial si isiel a ked to budes mat hotove, tak si to uloz a potom ti to vypise celkovu dlzku.

    neviem aky mas mobil, ale ak nejaky novsi, mozno najdes nejaku aplikaciu na logovanie pomocou gps-hladaj nieco ako: track my path gps....

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Letko Pozri príspevok
    T....ale keby som mal zložitejšiu cestu, tak by som tam rád pridal body, cez ktoré prechádzam.
    ... môžeš postupne pridávať body cieľa (klik pravým tlačítkov myši) do mapy - vyznačíš tak všetky body, ktoré chceš navštíviť; resp. ak sa nastavíš kurzorom na vyznačenú trasu, tak ti ponúkne body - ich "pretiahnutím na želané miesto zmeníš trasu" ....

    expeert je offline (nepripojený) expeert

    expeert
    Letko Pozri príspevok
    Ďakujem vám za rady Tachometer som kedysi mal, mal však dve nevýhody. 1. - ukradli mi ho .... 2. - necítil som sa s ním slobodne, stále som sledoval svoju rýchlosť, prejdené kilometre. Tou mapou si chcem pozrieť možné trasy, na ktoré chcem ísť a vybrať si dĺžku, ktorá mi vyhovuje. Na tých mapách Google to aj tak neviem ovládať.
    1. tak keď zosadneš z bicykla, tak si ho ber zo sebou
    2. otoč si ho dolu hlavou alebo namontuj na také miesto odkiaľ naň za jazdy nevidíš a výsledok pozrieš až vtedy keď zastaneš..

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Asi trošku mimo témy, ale súvisí. Prosím vás ako si zistím na google maps alebo inde, aké má určitý bod GPS súradnice?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.