Zavrieť

Porady

Koniec zmluvy, ako je to s dovolenkou?

Dobrý deň všetkým, mám otázku.
V júni mi končí zmluva so školou, naďalej však so mnou rátajú, len neviem ako to bude s dovolenkou. Od januára mi pridelili 45 dní dovolenky a niesom si istá, či to s pracovnou zmluvou urobia tak, že ma na júl a august prepustia a tým pádom nedostanem plat, alebo mi letné prázdniny klasicky preplatia. Preto spomínam tých 45 dní dovolenky, pretože mi zástupca už v januári poved, aby som si ju nechala aj na letné prázdniny a potom aj na zimné.
Mám ale kolegyne z iných škôl a tým dali v januári len cca. 22 dní dovolenky, takže u nix rozviažu na 2 mesiace zmluvu a až v septembi ich vezmú? Rozumiem tomu dobre? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Frida9 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Takže júl a august nedostanem výplatu?
    Ale, ak by vznikol nový pracovný pomer od júla?
    Ak je riaditeľ rozhodnutý že budeš ďalej pracovať tak ti spraví už len dodatok k pracovnej zmluve a ten dodatok môže byť v dvoch verziách:
    a) predĺži ti pracovnú zmluvu znovu o jeden školský rok teda do 30.6.2012 a tým pádom v júli a v auguste čerpáš dovolenku ako všetci ostatní
    b) dodatkom ti zmení pracovnú zmluvu na dobu neurčitú - takže pracovný pomer beží ďalej a v júli a v auguste čerpáš dovolenku.

    Alebo ešte môže nastať situácia, že táto zmluva skončí tak ako bola uzatvorená 30.6.2011, nevyčerpanú dovolenku budeš mať preplatenú, v mesiacoch júl a august sa pôjdeš prihlásiť na úrad práce a od 1. septembra ťa opätovne zamestná a vtedy budeš mať nárok na dovolenku tak ako ti písala Veronika na 4/12 t. j. na 15 dní, ktoré ti pokryjú vedľajšie prázdniny- teda jesenné a zimné.

    Záleží od zamestnávateľa ako sa rozhodne a ktorý z týchto 3 popisovaných možností si vyberie. Pre teba by boli východné prvé dve, lebo by si sa nemusela ísť prihlasovať na úrad práce.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Frida9 Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým, mám otázku.
    V júni mi končí zmluva so školou, naďalej však so mnou rátajú, len neviem ako to bude s dovolenkou. Od januára mi pridelili 45 dní dovolenky a niesom si istá, či to s pracovnou zmluvou urobia tak, že ma na júl a august prepustia a tým pádom nedostanem plat, alebo mi letné prázdniny klasicky preplatia. Preto spomínam tých 45 dní dovolenky, pretože mi zástupca už v januári poved, aby som si ju nechala aj na letné prázdniny a potom aj na zimné.
    Mám ale kolegyne z iných škôl a tým dali v januári len cca. 22 dní dovolenky, takže u nix rozviažu na 2 mesiace zmluvu a až v septembi ich vezmú? Rozumiem tomu dobre? Ďakujem.
    Ak tvoj pracovný pomer 30.6.2011 končí a dovolenku si nevyčerpala, zamestnávatel ti je povinný preplatiť 6/12 ročného nároku vo výplate za mesiac jún 2011.

    Ak od 1.9.2011 vznikne nový prac.pomer, po odpracovaní 60 dní ti znovu vznikne nárok na pomernú časť dovolenky za kal.rok v trvaní 4/12 ročného nároku (pozor na vznik prac.pomeru - ak nástup do práce v prac.zmluve bude 2.9., budú to len 3/12 ročného nároku, lebo prac.pomer netrval celý mesiac).

    Frida9 je offline (nepripojený) Frida9

    Frida9
    Ďakujem za odpoveď. Takže júl a august nedostanem výplatu?
    Ale, ak by vznikol nový pracovný pomer od júla?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Frida9 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Takže júl a august nedostanem výplatu?
    Ale, ak by vznikol nový pracovný pomer od júla?
    ak prac.pomer skončí 30.6. - za júl a august nemáš akú výplatu dostať. Čerpala by si dovolenku a tú budeš mať preplatenú v júni (alikv.časť za 6 mesiacov).

    K druhej otázke - aj to je možné, ale málo pravdepodobné, inak by ti dali zmluvu na celý rok.

    Koniec zmluvy, ako je to s dovolenkou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.