Zavrieť

Porady

Presne znenie zakona

Zdravim, bol by som povdačny ak by mi niekto z Vas poradakov napisal presny paragraf a odstavec tohto zakona: (ziadost o podmienecne vratenie VP po uplynuti polovici trestu/doby) nebude to lahke ale vopred vdaka.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
sayes Pozri príspevok
§ 14(3) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti možno po uplynutí polovice času výkonu tejto sankcie upustiť, ak páchateľ priestupku spôsobom svojho života preukázal, že jej ďalší výkon nie je potrebný. O upustení sa môže rozhodnúť aj na základe žiadosti ................len som chcel vediet či nebol novelizovany. Skoda ak by som mal oporu v zakone nezaviselo by to len na dobrej voli polijata ktory to bude posudzovat. Ale aj tak vdaka za odpoved.
Je zákon č. 372/1990 o priestupkoch a nie je zmenený. Súčasné znenie:
[hore]§ 14

(1) Zákaz činnosti možno uložiť len za priestupky uvedené v osobitnej časti tohto zákona alebo v inom zákone a na čas v nich ustanovený, najdlhšie na päť rokov, a ak ide o činnosť, ktorú páchateľ vykonáva v pracovnom alebo v inom obdobnom pomere alebo na ktorú treba povolenie alebo súhlas štátneho orgánu, a ak páchateľ spáchal priestupok touto činnosťou alebo v súvislosti s ňou.
(2) Do času zákazu činnosti sa započítava čas, po ktorý páchateľ na základe opatrenia orgánu štátnej správy vykonaného v súvislosti s prejednávaným priestupkom nesmel už túto činnosť vykonávať.
(3) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti možno po uplynutí polovice času výkonu tejto sankcie upustiť na základe žiadosti páchateľa. Na rozhodnutie o upustení alebo neupustení od výkonu zvyšku zákazu činnosti sa nevzťahujú všeobecné predpisy o správnom konaní.

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
arizona, terezamaria, Lubaba, Danielle369, sayes, Tweety
6

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
sayes Pozri príspevok
Zdravim, bol by som povdačny ak by mi niekto z Vas poradakov napisal presny paragraf a odstavec tohto zakona: (ziadost o podmienecne vratenie VP po uplynuti polovici trestu/doby) nebude to lahke ale vopred vdaka.
...taký neexistuje ...

Ty dávaš žiadosť , v tej môžeš uviesť dôvody , na základe ktorej Ti vyhovejú ....alebo aj nie ...

Viacej tu ...

http://www.porada.sk/t106349-vrateni...-preukazu.html

sayes je offline (nepripojený) sayes

sayes
§ 14(3) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti možno po uplynutí polovice času výkonu tejto sankcie upustiť, ak páchateľ priestupku spôsobom svojho života preukázal, že jej ďalší výkon nie je potrebný. O upustení sa môže rozhodnúť aj na základe žiadosti ................len som chcel vediet či nebol novelizovany. Skoda ak by som mal oporu v zakone nezaviselo by to len na dobrej voli polijata ktory to bude posudzovat. Ale aj tak vdaka za odpoved.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
sayes Pozri príspevok
§ 14(3) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti možno po uplynutí polovice času výkonu tejto sankcie upustiť, ak páchateľ priestupku spôsobom svojho života preukázal, že jej ďalší výkon nie je potrebný. O upustení sa môže rozhodnúť aj na základe žiadosti ................len som chcel vediet či nebol novelizovany. Skoda ak by som mal oporu v zakone nezaviselo by to len na dobrej voli polijata ktory to bude posudzovat. Ale aj tak vdaka za odpoved.
svetlik Pozri príspevok
Ide o zazkaz cinnosti podla zakona o priestupkoch alebo trest zakazu cinnosti podla Trestneho zakona?
Trestný zákon do toho nemontuj ...NIE - NEJDE oň...
Celé znenie
http://ww.vyvlastnenie.sk/predpisy/trestny-zakon/

To je iné kafééé

§ 14
Pokus trestného činu

(1) Pokus trestného činu je konanie, ktoré bezprostredne smeruje k dokonaniu trestného činu, ktorého sa páchateľ dopustil v úmysle spáchať trestný čin, ak nedošlo k dokonaniu trestného činu.

(2) Pokus trestného činu je trestný podľa trestnej sadzby ustanovenej na dokonaný trestný čin.

(3) Trestnosť pokusu trestného činu zaniká, ak páchateľ dobrovoľne

a) upustil od ďalšieho konania potrebného na dokonanie trestného činu a odstránil nebezpečenstvo, ktoré vzniklo záujmu chránenému týmto zákonom z podniknutého pokusu, alebo
b) urobil o pokuse trestného činu oznámenie orgánu činnému v trestnom konaní alebo Policajnému zboru v čase, keď nebezpečenstvo, ktoré vzniklo záujmu chránenému týmto zákonom z podniknutého pokusu, sa mohlo ešte odstrániť; vojak môže toto oznámenie urobiť aj svojmu nadriadenému alebo služobnému orgánu a osoba vo výkone trestu odňatia slobody alebo vo výkone väzby aj príslušníkovi Zboru väzenskej a justičnej stráže.

(4) Ustanovením odseku 3 nie je dotknutá trestnosť páchateľa za iný trestný čin, ktorý už týmto konaním spáchal.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
...he ...teraz si Ty mňa asi nepochopil ....alebo som nedopísal úplne ...
S Tebou súhlasím ...s tým Trestným zákonom nie ...viď zvýraznené paragrafy ...


Idem doplniť ...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.