Zavrieť

Porady

živnosť popri zamestnaní v ČR

Ahojte, potrebujem poradiť respektíve povzbudiť Pochádzam z východného slovenka, ale aktuálne pracujem už vyše roka v Českej Republike, momentálne som dal výpoveď v práci a nastupujem budúci týždeň do novej. Pred tým ako som prišiel do česka som sa začal venovať tvorbe 3D vizualizácií interiérov a exteriérov pre záľubu ale postupom času sa mi touto činnosťou podarilo zarobiť nejaké peniažky bokom. A teraz uvažujem nad tým že by som si popri práci otvoril na túto činnosť živnosť a kúpil si licenciu na daný software. Nemám veľký kapitál takže počítam aj s úverom. So štánou dotáciou nemožem počítať keďže podmienkou sú 3 roky strávene na pracáku Teraz by ma najviacej zaujímalo ako to vyzerá s platením zdravotného poistenia a odvodov popri zamestnaní v českej republike. Aké sú možnosti, a či si môžem na túto činnosť vybrať voľnú živnosť keďže nemám vysokoškolské vzdelanie. Vopred ďakujem za rady a typy poprípade za inšpiráciu či povzbudenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    živnosť popri zamestnaní v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.