Zavrieť

Porady

Dom do 1 miliona sk alebo 33 000euro??

Zdravím všetkých. Mám otázku dá sa postavit dom s rozmerom 8x8 svojpomocne do jedneho miliona???????????
Usporiadat
yoyo3333 yoyo3333

yoyo3333 je offline (nepripojený) yoyo3333

220870 Pozri príspevok
http://bydleni.idnes.cz/obrazem-nena..._osobnosti_web
Neni čo dodať snáď len to ,že tá posledná veta je od prvého do posledného písmenka svätá pravda.
Citujem: Díky tomu jsme se nepodíleli na zisku stavebních firem a vyhnuli jsme se koktejlu karcinogenních jedů, které jsou součástí většiny moderních budov," řekl pro Daily Mail Simon Dale.
Súčasné stavebníctvo je jeden obrovský chemický hnus.
Ako chalupa to vyzerá úžasne... ale bývať by som tam asi nechcel.
Už som asi moc zhýčkaný a neviem si predstaviť existovať bez elektriky. Tiež by som asi nechcel dochádzať do práce z lesa... jedine že by som bol drevorubač... . Ale na výkendové bývanie to musí byť super... Vypnúť a relaxovať...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

220870 Pozri príspevok
[URL]
Súčasné stavebníctvo je jeden obrovský chemický hnus.
Ale hlavne, ze si potom kupime biojablka, biocibulu a biouhorky. Len neviem cim su ine od tych v zahradke
0 0
Galka26 Galka26

Galka26 je offline (nepripojený) Galka26

http://mojdom.zoznam.sk/cl/10132/237599/Slamene-domy

Pozri sa na toto. Moja kamarátka s priateľom idú v blízkej budúcnosti takéto niečo stavať u nás doma. Odhadované náklady v SKK tak 300 tis. Len posúvam info. Viac o tom neviem. Naštuduj si to. Ale vraj je to veľmi ekologické a šetrí to energie, pretože hustá a zatvrdnutá slama zadržiava teplo.
1 0
Galka26 Galka26

Galka26 je offline (nepripojený) Galka26

Ešte k predošlému- podotýkam, že kamarátkin priateľ je murár z povolania a rozumie stavebným materiálom celkom dobre. Preto sa rozhodol pre stlačenú slamu. Najmä kvôli tým energiám.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

ten slamodom je moj sen. uvidim ci sa mi splni
0 0
yoyo3333 yoyo3333

yoyo3333 je offline (nepripojený) yoyo3333

S tou slamou to môže byť celkom zaujímavé, najme finančne, ale!!! Napr. moja žena je alergička okrem iného aj na slamu. Dajme tomu že by nebola a ani ja nie. Môže sa mi však narodiť dieťa a to môže zostať alergické. Tak neviem ale asi by som sa bál tej slamy. Možno sa to nejako ošetruje, to ja už neviem, keďže sa tomu nerozumiem, ale aj tak by som sa toho obával. Ale to je len môj osobný názor.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Tá slama može byť dobrý izolant,ale ako nosnú časť by som drevo isto použil.No neviem,či to bez chemického ošetrenia bude to,čo chceme.Aj ovčia vlna je lepšia ako sklená vata,je jej dokonca prebytok na salašoch,ale spracovanie do stavebného priemyslu je tak drahé,že ju málokto používa.
0 0
Galka26 Galka26

Galka26 je offline (nepripojený) Galka26

Ja hovorím, tiež veľmi dobre neviem, o čom ide. Len viem, že kamoškin frajer aj s ňou to plánuje už asi 3 roky, momentálne sú vo Švajčiarku, ale pred cca mesiacom boli doma kúpiť pozemok a idú na to. Tiež nemajú milión na barák. Toto je veľmi nízkonákladové, nemusíš zateplovať, dá sa to omietnuť a pod. Len tá alergia....? To už teda neviem Skús vygúgliť nejakých odborníkov na túto vec, ktorí ti poradia, či by to bolo pre Tvoju manželku závadné. Neviem, fakt neviem
0 0
Galka26 Galka26

Galka26 je offline (nepripojený) Galka26

Na tom určite niečo bude, najmä s tým drevom. Bavili sme sa o tom už dávno, takéto veci si už nepamätám, aj keď je to dosť dôležité, zrejme tam to drevo bude potrebné. Ale ja už do tejto témy radšej zasahovať nebudem, lebo jej vôbec nerozumiem, nie som murárka Nechám to na vás chlapov. Len som dala info, že takéto niečo existuje a dá sa
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
slama celý čas hnije tým sa stláča a praskájú od toho múry
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
http://bydleni.idnes.cz/obrazem-nena..._osobnosti_web
Neni čo dodať snáď len to ,že tá posledná veta je od prvého do posledného písmenka svätá pravda.
Citujem: Díky tomu jsme se nepodíleli na zisku stavebních firem a vyhnuli jsme se koktejlu karcinogenních jedů, které jsou součástí většiny moderních budov," řekl pro Daily Mail Simon Dale.
Súčasné stavebníctvo je jeden obrovský chemický hnus.
v tom dreve s korou musi byt iny biozivot.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Tomu sa hovorí:" Dom v ktorom to žije".
0 0
Brčo Brčo

Brčo je offline (nepripojený) Brčo

220870 Pozri príspevok
slama celý čas hnije tým sa stláča a praskájú od toho múry
Keby ta slama hnila,nemohli by slamene domy stat uz viac ako 100 rokov
0 0
Brčo Brčo

Brčo je offline (nepripojený) Brčo

alltracboy Pozri príspevok
v tom dreve s korou musi byt iny biozivot.
To zistil aj Simon,uz 2 roky byva v novom dome v Lammase http://www.simondale.net/house/newhaus.htm
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať