Zavrieť

Porady

,,DAR,,

Zdravím.

Chcel by som informovať ohľadom s.r.o.
Keď chcem minimum Zi t.j. 5000€ a ostatné peniaze na nákup chcem do firmy dostať z účtovného hľadiska vo forme darov. Je to legálne? aké su rizika?
Ak to mám správne v hlave, tak pri padnuti firmy siahnu iba na základné imanie a tam to končí?!

Diki.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Chobot Pozri príspevok
    Na prvú otázku neviem odpoveď, ale myslím si, že darom môže dostať firma čokoľvek.

    Ak s.r.o. ide do konkurzu, tak za záväzky ručí len vo výšky základného imania.
    sro zodpovedá celým svojim majetkom. Spoločníci ručia iba do výšky nesplateného ZI.

    A dar je už vlastníctvom spoločnosti.

    Alebo chceš ten dar potom nejak vymáhať späť?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    colak Pozri príspevok
    Zdravím.

    Chcel by som informovať ohľadom s.r.o.
    Keď chcem minimum Zi t.j. 5000€ a ostatné peniaze na nákup chcem do firmy dostať z účtovného hľadiska vo forme darov. Je to legálne? aké su rizika?
    Ak to mám správne v hlave, tak pri padnuti firmy siahnu iba na základné imanie a tam to končí?!

    Diki.
    Na prvú otázku neviem odpoveď, ale myslím si, že darom môže dostať firma čokoľvek.

    Ak s.r.o. ide do konkurzu, tak za záväzky ručí len vo výšky ..... (upresnené v nasl. príspevku).
    Naposledy upravil Chobot : 13.06.11 at 07:09

    colak je offline (nepripojený) colak

    colak
    Nie, rád by som dal základné imanie, / ručím Zi/ a z darov nakupiť kratkodob. majetok/napr auta/ kt. z účt. hľadiska po 4 rokoch stratí na hodnote a potom auto chcem rýchlo dostať do osobného používania. Ale ak ručím s celým majetkom s.r.o. Tak je to jedno.
    Aký je potom rozdiel, ak dám so známim ZI 5000€ ale auta nakúpime na brata? Čo je výhodnejšie? Tým pádom si majetok chránim.
    Nevýhoda je iba, ak by firma dosiahla dobrý ročný obrat, vtedy sú potrebné náklady.

    PS. a stále som, nejako neprišiel na to či: ,, Ked chcem so známim dať spolu ZI 5000€, ale ostatné peniaze do rezervného fondu a na nákup áut a pod., chceme dať do firmy skrz darov. Je to legálne? a aké sú riziká.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    colak Pozri príspevok
    Nie, rád by som dal základné imanie, / ručím Zi/ a z darov nakupiť kratkodob. majetok/napr auta/ kt. z účt. hľadiska po 4 rokoch stratí na hodnote a potom auto chcem rýchlo dostať do osobného používania. Ale ak ručím s celým majetkom s.r.o. Tak je to jedno.
    Aký je potom rozdiel, ak dám so známim ZI 5000€ ale auta nakúpime na brata? Čo je výhodnejšie? Tým pádom si majetok chránim.
    Nevýhoda je iba, ak by firma dosiahla dobrý ročný obrat, vtedy sú potrebné náklady.

    PS. a stále som, nejako neprišiel na to či: ,, Ked chcem so známim dať spolu ZI 5000€, ale ostatné peniaze do rezervného fondu a na nákup áut a pod., chceme dať do firmy skrz darov. Je to legálne? a aké sú riziká.
    Legálne to je. No otázka znie, či chceš podnikať alebo špekulovať?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ja hlavne netuším, prečo chceš zakladať firmu, ke´d už dopredu vieš, že sa dostane do problémov.

    Autá nie sú krátkodobý ale dlhodobý majetok, t.j. do nákladov sa dostávajú postupne 4 roky. Ak ich potrebuješ k podnikaniu, čo by si riešil tým, že autá budú na brata?

    Keď dáš firme dar, tak je to už jej majetok - to jest, v prípade problémov firma ručí celým majetkom, aj týmto darom.
    Financie môžeš do firmy vložiť aj ako pôžičku. Ale opäť, keby došlo k problémom a povedzme ku konkurzu, tak pôžička od spriaznenej osoby sú uspokojovane až na konci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.