Zavrieť

Porady

žaloba na bezdôvodné obohatenie pri prebiehajúcej exekúcii

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či môžem podať žalobu na bezdôvodné obohatenie na exekútora pri prebiehajúcej exekúcii, keďže som zmeškal možnosť podania námietok k výške poplatkov a nedôvodnej výške vymáhanej sumy.
Prípadne, či mám iné možnosti, ako zmeniť výšku exekvovanej sumy. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    felix2708 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či môžem podať žalobu na bezdôvodné obohatenie na exekútora pri prebiehajúcej exekúcii, keďže som zmeškal možnosť podania námietok k výške poplatkov a nedôvodnej výške vymáhanej sumy.
    Prípadne, či mám iné možnosti, ako zmeniť výšku exekvovanej sumy. Ďakujem za pomoc.

    Že čo chceš?

    Akosi som ťa nepochopil. Ty chceš žalovať exekútora, lebo si nestihol podať námietky voči exekúcii? A prečo si to nestihol? Teraz je už neskoro, exekúcia je asi právoplatná. My nevieme posúdiť, či je dlh opodstatnený alebo nie, keďže si nenapísal, z čoho vznikol. Ale exekútor je až skoro na samom konci vymáhania, takže veľa vlakov si zmeškal. Čo si robil doteraz? Nevedel si, že niečo dlhuješ?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    felix2708 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či môžem podať žalobu na bezdôvodné obohatenie na exekútora pri prebiehajúcej exekúcii, keďže som zmeškal možnosť podania námietok k výške poplatkov a nedôvodnej výške vymáhanej sumy.
    Prípadne, či mám iné možnosti, ako zmeniť výšku exekvovanej sumy. Ďakujem za pomoc.
    Chobot Pozri príspevok
    Že čo chceš?

    Akosi som ťa nepochopil. Ty chceš žalovať exekútora, lebo si nestihol podať námietky voči exekúcii? A prečo si to nestihol? Teraz je už neskoro, exekúcia je asi právoplatná. My nevieme posúdiť, či je dlh opodstatnený alebo nie, keďže si nenapísal, z čoho vznikol. Ale exekútor je až skoro na samom konci vymáhania, takže veľa vlakov si zmeškal. Čo si robil doteraz? Nevedel si, že niečo dlhuješ?
    Tibor ....doplním Ťa ...samozrejme že sa to ešte môže zmeniť !!!!!
    Čím skôr by mal zaplatiť , aby sa k ešte väčším problémom nedostal ...k tej inej výške exekvovanej sumy - vyššej ...
    Áno, zmeškal som pár podstatných termínov, práve preto som sa chcel opýtať, či sa dá v tejto situácii ešte niečo robiť. Exekútor opomenul zmenu výšky pohľadávky, ktorá bola znížená o 80 percent. Exekútor bol o tom upovedomený oprávneným, napriek tomu nezmenil vymáhanú výšku a ani svoju odmenu. Suma už bola oprávnenému vyplatená, pričom už došlo aj k preplatku z mojej strany aj z dôvodu následného zníženia pohľadávky, aj pomerná časť poplatku exekútorovi bola vyrovnaná, napriek tomu ma exekútor žiada o doplatenie pôvodnej dlžnej sumy. Zmeškal som lehotu na podanie námietok, viem, preto som sa chcel opýtať, či je to teda stratené, alebo mám inú možnosť. Som si vedomý toho, že je to skoro stratené, napriek tomu som sa chcel spýtať, či predsa len s tým nejde niečo urobiť. Respektíve, či to mám zaplatiť a potom či môžem podať žalobu z bezdôvodného obohatenia. Môže Vám to pripadať hlúpe, bohužiaľ, stalo sa..

    žaloba na bezdôvodné obohatenie pri prebiehajúcej exekúcii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.