Zavrieť

Porady

požičal som peniaze "kamaratovi"

pes3 pes3

pes3 je offline (nepripojený) pes3

zdravim

chcem sa opytat na jednu vec .. Pozical som "kamaratovi" nejaku ciastku s tym ze mi to do mesiaca dvoch vrati .. doteraz sa tak nestalo .. samoska nepodpisali sme ziadnu zmluvu .. vsak s "kamaratom" ... ako mam nejake maily .. kde su spomenute dane peniaze .. aj nejaka sms-ka by sa nasla ... chcem sa spytat ze ci by som s tym nejak pochodil .. myslim ci je nejaka cesta ako ich ziskat naspat .. alebo ? ? ?

dik za infosky ..
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

áno písomnosť ak sa vráti po uložení na pošte v danej lehote, sa považuje za doručenú... je to myslím odvtedy odkedy istý pán z Trenčianskych Teplíc nepreberal poštu tak si po neho poslali chlapcov v čiernom...

inak nemusí sa čakať štandardných 18 dní, dá sa pri posielaní na pošte požiadať o tzv. skrátenú dodaciu lehotu "dobu uloženia na pošte" obvykle 5 dní...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Skutoční kamaráti zahynuli v bitke o Stalingrad,

a odvtedy sa kamaratsvo vo svete prestalo vyskytovať, vyhynulo.

Aj preto som doverník s každou bankou a využívam ich požičku na KK za 18-20 % p.a.

Som spokojny, pomohlo mi to veľa razy.

V skutočnosti by som sa len strápňoval , keby som za niekym chodil žobronit aby mi požičal 100 či 200 eur.

Banka nikdy nepovie nie, ani si netuka na čelo ani si nemysli o mne , že som pochybný.
1 0
pes3 pes3

pes3 je offline (nepripojený) pes3

Chobot Pozri príspevok
Áno, rovno v návrhu na PL uvedieš, že žiadaš náhradu trov konania - súdneho poplatku vo výške .... EUR. Ak by došlo k pojednávaniu, lebo by podal námietky voči PL a musel by si sa zúčastniť pojednávania na súde, mohol by si si pýtať aj napr. náhradu ušlej mzdy.
tak som to vsetko konecne dal dokopy a chcel by som sa ta spytat ci by si sa mi na to nekukol ze ci som to dobre pochopil a ci mi este nieco k tomu podaniu tej ziadosti nieco nechyba ? resp. nepozrel by sa mi na to niekto kto ma troska casu a rozumie sa do toho tiez ?
Naposledy upravil pes3 : 12.01.12 at 06:58
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kedysi som požičal istému "členovi" rodiny zo strany mojej 3/4 istú sumičku s tým, že do 6 mesiacov bude vrátená, keď som mu to po roku pripomínal, tak všetko zatĺkal (ako tesár klince do dreva). Odvtedy nič bez lajstra (ani vlastnému bratovi) - papier nepustí!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pes3 Pozri príspevok
tak som to vsetko konecne dal dokopy a chcel by som sa ta spytat ci by si sa mi na to nekukol ze ci som to dobre pochopil a ci mi este nieco k tomu podaniu tej ziadosti nieco nechyba ? resp. nepozrel by sa mi na to niekto kto ma troska casu a rozumie sa do toho tiez ?
Nie som síce právnik, ale pozrieť ti to môžem. Môžem ti len porovnať s mojím prípadom, čo som k podaniu dával ja. Pošli mi to na chrobak7@post.sk. Neviem ti ale garantovať, že to bude na 100%. To vlastne ani nie je treba. Ak niečo bude treba doložiť, súd ťa na to vyzve. Ja som tak upresňoval adresu odporcu.
0 0
JanS JanS

JanS je offline (nepripojený) JanS

Chobot Pozri príspevok
Nie som síce právnik, ale pozrieť ti to môžem. Môžem ti len porovnať s mojím prípadom, čo som k podaniu dával ja. Pošli mi to na chrobak7@post.sk. Neviem ti ale garantovať, že to bude na 100%. To vlastne ani nie je treba. Ak niečo bude treba doložiť, súd ťa na to vyzve. Ja som tak upresňoval adresu odporcu.
Zdravim,
chcel som ta poprosit ci by si mi mohol poslat vzor listu vyzvy na zaplatenie ak mas nejaky k dispozicii nakolko neviem nikde na porade ani na webe najst taky, ktory by vyhovoval pre pripad pozicky "kamaratovi". Pisal som ti na hore uvedeny email kedze zatial nemozem posielat PM.
Vopred Ti velmi pekne dakujem za pomoc.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Nie je žiaden formulár. Stačí napísať, že vyzývate na zaplatenie napr. do troch dní čiastku xyz, ktorá vyplýva z pôžičky, ktorú ste danej osobe poskytli vtedy a vtedy. dátum, podpis, odoslať s doručenkou do vlastných rúk.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať