Zavrieť

Porady

vypocet mzdy

Zdravim Vas,

mam takyto problem. Pred nedavnom som sa zamestnal s tym, ze som podpisal zmluvu, v ktorej stoji:
"Mzda zamestnanca je po dohode XY EUR..." Este som sa aj spytal, ci sa jedna o hrubu mzdu a tvrdili, ze ano.

Prisla mi prva vyplata s vyplatnou paskou, kde bola konecna mzda urcena nasledovne:

Zakladny plat (hlavny): XY Eur - bola to ta suma, ktora bola uvedena ako mzda v zmluve.

Z tejto sumy mi bolo odratane:
Odvody zamestnavatela 35,2%
Odvody zamestnanca 13,4%
Dan zo mzdy 19%

Problem je takyto: Nepaci sa mi, ze mi zo mzdy v zmluve, odratali 35,2% ako odvody zamestnavatela. Ved tie odvody sa stahuju z celkovej ceny prace a nie z hrubej mzdy.

Bol som aj za nasou mzdarkou a ta tvrdi, ze vsetko je v poriadku a mohol som sa tam obhajovat ako som chcel, nedala mi za pravdu.

Chcel by som sa spytat, ako postupovat?

Dakujem.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dopracovali sme sa k rovnakému výsledku dvomi spôsobmi ...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ja na dni, ty na hodiny Piseme moc subezne, a potom jedna odpisuje kym druha pise
0 0
miko_15 miko_15

miko_15 je offline (nepripojený) miko_15

veronikasad Pozri príspevok
určite nie - viď prepočet nižšie.
urcite ano to som riesil uz minule, ked som mal problem s pracovnou zmluvou, na ktoru taktiez omylom uviedli zlu sumu. Vtedy som bol za nimi a povedali mi, ze dostali zle podklady a zmluvu mi upravili na 900 Eur za 4/5 uvazok. To znamena, ze zajtra si to tam pojdem vydiskutovat. V kazdom pripade, velmi pekne dakujem za vyvedenie z omylu, ze som bol ochudobneny o odvody zamestnavatela. Teraz mi to je uz jasne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miko_15 Pozri príspevok
urcite ano to som riesil uz minule, ked som mal problem s pracovnou zmluvou, na ktoru taktiez omylom uviedli zlu sumu. Vtedy som bol za nimi a povedali mi, ze dostali zle podklady a zmluvu mi upravili na 900 Eur za 4/5 uvazok. To znamena, ze zajtra si to tam pojdem vydiskutovat. V kazdom pripade, velmi pekne dakujem za vyvedenie z omylu, ze som bol ochudobneny o odvody zamestnavatela. Teraz mi to je uz jasne.
Daj vedieť, ako to dopadlo - naozaj môže isť aj o chybné nastavenie mzdového SW.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

miko_15 Pozri príspevok
urcite ano to som riesil uz minule, ked som mal problem s pracovnou zmluvou, na ktoru taktiez omylom uviedli zlu sumu. Vtedy som bol za nimi a povedali mi, ze dostali zle podklady a zmluvu mi upravili na 900 Eur za 4/5 uvazok. To znamena, ze zajtra si to tam pojdem vydiskutovat. V kazdom pripade, velmi pekne dakujem za vyvedenie z omylu, ze som bol ochudobneny o odvody zamestnavatela. Teraz mi to je uz jasne.
Tak drzim palce nech pochodis a nech ti doplatia co maju. Chyby sa stavaju. Vsetci sme len ludia. Aj software je len clovek
0 0
miko_15 miko_15

miko_15 je offline (nepripojený) miko_15

zk24 Pozri príspevok
to je ten prepocet na styri patiny, co davam hore.
Teraz by bolo zaujimave vediet citaciu zmluvy
zmluvne strany sa dohodli, ze mzda zamestnanca je stanovena na 900 Eur mesacne s tym, ze jej vyska bola dojednana podla ustanovenia par. 121 ods. 2 Zakonika prace uz s prihliadnutim na pripadnu pracu nad cas.

nie je to tu presne uvedene ale po ustnej dohode to bolo uvedene ako mzda za 4/5
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

miko_15 Pozri príspevok
zmluvne strany sa dohodli, ze mzda zamestnanca je stanovena na 900 Eur mesacne s tym, ze jej vyska bola dojednana podla ustanovenia par. 121 ods. 2 Zakonika prace uz s prihliadnutim na pripadnu pracu nad cas.

nie je to tu presne uvedene ale po ustnej dohode to bolo uvedene ako mzda za 4/5
nech ti dajú dodatok k zmluve aby to bolo pre obe strany jasné.
0 0
miko_15 miko_15

miko_15 je offline (nepripojený) miko_15

tak a je to vyriesene

Tak, ako si vravela, chyba bola v systeme. Problem nastal uz pri podpise zmluvy, kedy som zbadal, ze mzda, uvedena v zmluve, nie je taka, ako sme sa dohodli ale boli to 4/5 z tej, ktoru som mal dostat. Isiel som na personalne a tam zistili, ze im dali zle podklady a oni vyratali z tych 900 Eur cast 4/5. Nasledne zmluvu upravili na dohodnutych 900Eur mesacne za 4/5 uvazok. Do systemu ale tato zmena nebola evidovana a tak to pocitalo mzdu z hodnoty 720 Eur. Dakujem Vam za vase rady
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Super
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať