Zavrieť

Porady

Žiadosť na Obecný úrad - berie na vedomie?

Na obecný úrad som poslala písomnú žiadosť - máme dlhodobý problém so zaplavovaním pivnice v dôsledku nedostatočného čistenia rigolov v obci,ktoré sa upchávajú. Keďže som momentálne dlhodobejšie mimo bydliska, neviem , či mi domov prišla písomná odpoveď. Len na internetovej stránke obce som sa v zápisnici dočítala, že " obecné zastupitreľstvo BERIE NA VEDOMIE žiadosť pani.... o vyčistenie rigola" atď
Často v zápisnici nachádzam podobné vyjadrenia. Rada by som vedela, či je to OK. Nie je povinnosťou obecného zastupiteľstva v prípade žiadosti stanoviť kompetentnej osobe "UKLADÁ" vybaviť žiadosť takým a takým spôsobom a TERMÍN dokedy sa má žiadosť vybaviť?
Ďakujem vopred za príspevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lubica2403 Pozri príspevok
    Na obecný úrad som poslala písomnú žiadosť - máme dlhodobý problém so zaplavovaním pivnice v dôsledku nedostatočného čistenia rigolov v obci,ktoré sa upchávajú. Keďže som momentálne dlhodobejšie mimo bydliska, neviem , či mi domov prišla písomná odpoveď. Len na internetovej stránke obce som sa v zápisnici dočítala, že " obecné zastupitreľstvo BERIE NA VEDOMIE žiadosť pani.... o vyčistenie rigola" atď
    Často v zápisnici nachádzam podobné vyjadrenia. Rada by som vedela, či je to OK. Nie je povinnosťou obecného zastupiteľstva v prípade žiadosti stanoviť kompetentnej osobe "UKLADÁ" vybaviť žiadosť takým a takým spôsobom a TERMÍN dokedy sa má žiadosť vybaviť?
    Ďakujem vopred za príspevky
    To znamená, že tvoju žiadosť ZOBRALI NA VEDOMIE, ale nie, že to aj urobia. Teraz budú o tom rozhodovať, či je to ekonomické dať vyčistiť tie rigole.

    Robí sa to preto, aby bol záznam, že taká nejaká žiadosť prišla a že sa ňou budú zaoberať v budúcnosti.

    lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

    lubica2403
    Ďakujem.

    Oni tak reagujú na všetky žiadosti.
    A ked si pozrieš uznesenie z nasledujuceho zasadnutia, vobec sa k tým žiadostiam nevracaju. Takže zobrali na vedomie a tým to hasne.
    V uzneseniach vobec nemajú "kontrola plnenia uznesenia z predchádzajúceho zasadnutia". Existuje nejaký predpísaný vzor - záväzný, čo všetko má obsahovať uznesenie zo zasadnutia obecného zastupiteľstva? Tie naše uznesenia mi prídu trochu "čudné".
    Oklrem toho - zasadnutie býva raz za dva mesiace a odpoveď na žiadosť by mi mala prísť do 30 dní.,nie? To mi iba odpovedia - žiadosť sme zaevidovali a budeme sa ňou zaoberať? Nemám právo na informáciu - KEDY a AKO sa bude vec riešiť?

    Žiadosť na Obecný úrad - berie na vedomie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.