Zavrieť

Porady

Klimatizacie

Samuel
Zdravim,

Dal som si namontovat klimu Samsung Jungfrau -P AQV09YWAN a zistil som jednu neprijemnost - klimatizacia nie je schopne VETRAT miestnost (!!)
V navode (po anglicky, cize nemoze to byt zly preklad?!) pisu "Fan mode can be selected to ventilate your room, Fan mode will be helpful to refresh the stale air in you room."
z toho pochopitelne chapem, ze mi to vyvetra a pouzije sa na to vonkajsi vzduch, a nie ze bude fukat vnutorny vzduch, cize "ventilator z tesca"

No vsetko zatial nasvedcuje tomu, ze to prave takto je, ale ja neverim ze klima za tisic eur bude taka smejdna..

Mate doma nejkau klimu? Ako to funguje?

Dik
Usporiadat
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
tak zatiahol som zavesy, zatvoril okna, nasadil a zatvoril dvere, klimu dal na turbo, ale pod 22C to nepadne.. klima si sama sebe pise ze ma 20C, avsak na stolicke je 22.3C

uz to chladi 1 hodinu a 1/2 hodinu to drzi pod 23, avsak nad 22.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
ale dal som teplomer tesne ku klime a ta vyfukuje 10C vzduch..

cize ak nedokaze ist pod 22, mozno 21C tak je zly prievan, alebo len priserne horuce okolie? (steny, okno prepustajuce slnecne luce,atd?)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnešný test lg v režime jet cool, pri ktorom by mala ísť 30 min. na max. výkon. po 30 min. v tomto max. režime, prejde automaticky do režimu chladenia s prednastavenou teplotou 18 st.

východzia teplota v byte podľa termostatu: 26,5 st, dvere do spálne otvorené + žalúzie na 3 oknách + balkónových dverách dole ale nesklopené. orientácia bytu: rohový, juh+západ

výsledok:
som objektívny a musím napísať, že po 4 po sebe idúcich režimoch jet cool teplota v obývačke a kuchyni (spoločný priestor) + prechod do chodby: 20,5st.
teplota v spálni - 22,5 st.

nemá význam chladiť ďalej, tých 18st sa nedá dosiahnuť (na tom objeme) ani s lg C09AWR.NEO2
Naposledy upravil srska : 14.07.11 at 15:09
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
srska Pozri príspevok
dnešný test lg v režime jet cool, pri ktorom by mala ísť 30 min. na max. výkon. po 30 min. v tomto max. režime, prejde automaticky do režimu chladenia s prednastavenou teplotou 18 st.

východzia teplota v byte podľa termostatu: 26,5 st, dvere do spálne otvorené + žalúzie na 3 oknách + balkónových dverách dole ale nesklopené. orientácia bytu: rohový, juh+západ

výsledok:
som objektívny a musím napísať, že po 4 po sebe idúcich režimoch jet cool teplota v obývačke a kuchyni (spoločný priestor) + prechod do chodby: 20,5st.
teplota v spálni - 22,5 st.

nemá význam chladiť ďalej, tých 18st sa nedá dosiahnuť (na tom objeme) ani s lg C09AWR.NEO2
Ak sa nemýlim tak tá Tvoja klíma má výkon 3,5 kW, takže to asi bude málo. Skús len 1 miestnosť tam kde je klíma. Druhá vec je, koľko je teplota bez klímy ak Ti barák žiari 36° a viac a Ty chceš 18° tak je to minimálne 50%. Alebo inak Peterkami tiež v zime nevykúriš poschodový barák na 22°.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lubko6394 Pozri príspevok
Ak sa nemýlim tak tá Tvoja klíma má výkon 3,5 kW, takže to asi bude málo. Skús len 1 miestnosť tam kde je klíma. Druhá vec je, koľko je teplota bez klímy ak Ti barák žiari 36° a viac a Ty chceš 18° tak je to minimálne 50%. Alebo inak Peterkami tiež v zime nevykúriš poschodový barák na 22°.
to bol len test lubko. ja ju využívam 3. sezónu v režime chladenia na min. obrátkach a teplote 24st. nám dvom to stačí. prípadne v noci v sleep móde.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
a ak date do izby teplomer (klasicky, hoci aj digitalny, alebo ortutovy), tak ukaze vam rovnaku teplotu ako ten termostat? ja len ze ci to meria spravne, alebo kde meria ten termostat

lebo mne klima sice ukazuje niekedy o 1-2C menej ako klasicky teplomer (dva), tak ja len ci aj ten termostat nie je nahodou rovnaky.

lebo spravca vchodu mi tvrdil velmi ale velmi ze klima sa mi neoplati lebo bolo predsa zateplovane (aj strecha).

avsak bez klimy mam 28C v tychto dnoch (cize to uz povazujem za znacne viac ako prijemne, a to podla mna moze ist nad 30C v skutocnom lete)

ja sa len cudujem preco moja klima nevie tak pekne chladit, i ked asi ten vykon 2.5kW nestaci, hlavne z dovodu ze je byt panel a podstresny a cely den pali slnko..

ale v spalni nie je nejaky vacsi rozdiel - mensie okna o par dm2.. tmavsie zavesy (i ked toto asi nepomoze lebo luce sa tak ci tak dovnutra dostanu) ale je mensia izba 12 a nieco metrov stvorcovcyh a aj ked tam dam dvere, pod cca 21 to nejde

cize to by chcelo asi prilis vela energie aby to schladilo pod 20C kedze prakticky 6 stien hreje ako o zivot
ono pod 23-24C aj tak nejdem, je to vcelku prijemna teplota, pokial clovek nevykonava nejake extra tazke upratovanie len mi to nedalo, ze preco to nevie poriadnejsie schladit

srska - dik za udaje z toho testu...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

samuel: teplota na termostate je ok - a je od klímy 4,6m vo výške 1,10m od podlahy cca v strede bytu. klíma naň nefúka.
ak nemáte zateplený barák, tak to ti nezávidím. my síce máme (novostavba) ale keď je vonku pekáč, tak vnútri by bolo tiež tých 27st. prvú letnú sezónu sme klímu nemali - bol to otras (ja som ju nechcel) ale nedalo by sa bez nej existovať.
Naposledy upravil srska : 14.07.11 at 17:24
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
srska Pozri príspevok
to bol len test lubko. ja ju využívam 3. sezónu v režime chladenia na min. obrátkach a teplote 24st. nám dvom to stačí. prípadne v noci v sleep móde.
Ja to mám iné.Barák mám zateplený a klímu som v posledných 3 rokoch použil 1x - v minulom roku, tento rok ešte ani raz. Problém väčšiny diskutujúcich sú asi slabé klímy za lacný peniaz. Moja sedliacka logika to chladenie celkom neberie, ale otáčam si to na kúrenie - t.j. koľko kW potrebujem aby som zvýšil teplotu z 10 na 20 stupňov. Tak som si kedysi prikuroval a tie 3 kW mi stačili na 1 izbu a zapojenie viacerých žeravilo drôty.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lubko6394 Pozri príspevok
Ja to mám iné.Barák mám zateplený a klímu som v posledných 3 rokoch použil 1x - v minulom roku, tento rok ešte ani raz. Problém väčšiny diskutujúcich sú asi slabé klímy za lacný peniaz. Moja sedliacka logika to chladenie celkom neberie, ale otáčam si to na kúrenie - t.j. koľko kW potrebujem aby som zvýšil teplotu z 10 na 20 stupňov. Tak som si kedysi prikuroval a tie 3 kW mi stačili na 1 izbu a zapojenie viacerých žeravilo drôty.
aj my prikurujeme v prechodnom období (max 5x - zateplenie robí aj úžitok) kým nepustia vodu do vykurovacieho okruhu.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

SamuelSK Pozri príspevok
tak zatiahol som zavesy, zatvoril okna, nasadil a zatvoril dvere, klimu dal na turbo, ale pod 22C to nepadne.. klima si sama sebe pise ze ma 20C, avsak na stolicke je 22.3C

uz to chladi 1 hodinu a 1/2 hodinu to drzi pod 23, avsak nad 22.
Čidlo teploty na klíme je na nasávanom vzduchu a môže sa stať,že v určitých prípadoch klíma čiastočne nasáva vyfúknutý-čiže ochladený vzduch.Preto ten rozdiel teplôt.Ja by som rád vedel,že či by niekto dokázal vypočítať,koľko kW tepla sa naakumuluje napr.do tvojich múrov pri týchto horúčavách.Potom by sme sa zasmiali,že čo chceš spraviť-aký teplotný rozdiel s 2,5kWatmi?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
no mal som zobrat nejaku 10kW bestiu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

peterkos2 Pozri príspevok
Čidlo teploty na klíme je na nasávanom vzduchu a môže sa stať,že v určitých prípadoch klíma čiastočne nasáva vyfúknutý-čiže ochladený vzduch.Preto ten rozdiel teplôt.Ja by som rád vedel,že či by niekto dokázal vypočítať,koľko kW tepla sa naakumuluje napr.do tvojich múrov pri týchto horúčavách.Potom by sme sa zasmiali,že čo chceš spraviť-aký teplotný rozdiel s 2,5kWatmi?
súhlasím. vysvetli mi však alebo ma pouč, prečo by mala byť udržiavaná teplota klimatizáciou v byte na 18, 20 alebo 22 stupňoch. načo je to dobré?
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

lubko6394 Pozri príspevok
Ja to mám iné.Barák mám zateplený a klímu som v posledných 3 rokoch použil 1x - v minulom roku, tento rok ešte ani raz. Problém väčšiny diskutujúcich sú asi slabé klímy za lacný peniaz. Moja sedliacka logika to chladenie celkom neberie, ale otáčam si to na kúrenie - t.j. koľko kW potrebujem aby som zvýšil teplotu z 10 na 20 stupňov. Tak som si kedysi prikuroval a tie 3 kW mi stačili na 1 izbu a zapojenie viacerých žeravilo drôty.
Že som taký smelý-a máš aj podkrovie?
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

srska Pozri príspevok
súhlasím. vysvetli mi však alebo ma pouč, prečo by mala byť udržiavaná teplota klimatizáciou v byte na 18, 20 alebo 22 stupňoch. načo je to dobré?
Celkom na nič.Na nižšie teploty sa totiž používajú iné mašiny s inými chladivami.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

peterkos2 Pozri príspevok
Celkom na nič.Na nižšie teploty sa totiž používajú iné mašiny s inými chladivami.
no tak mne ta lg stačí - 24 udrží kedykoľvek
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

SamuelSK Pozri príspevok
no mal som zobrat nejaku 10kW bestiu
Najdôležitejšie je,že ti odvlhčí vzduch.Keby si mal dve miestnosti rovnakých teplôt,v jednej 80% vlhkosť,v druhej 50% vlhkosť a prechádzal by si z jednej do druhej,myslel by si si,že v tej s nižšou vlhkosťou je zimšie.A vvvvoootem to jjjjee.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
no ma to cca 50-55% cely den tu vlhkost..

horsie to bude v zime, tam bude asi suchy, no uvidim..
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
peterkos2 Pozri príspevok
Že som taký smelý-a máš aj podkrovie?
Nie nemám. Mám starý barák - slíž. Takže klíma je v kuchyni cez dvere obývák, cez chodbu spálňa.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odišla mi klimatizácia v kuchyni s funkciou kúrenia. chcem ju vymeniť za novú, už sa mi neoplatí investovať do opravy.
Ponúkajú mi klimatizáciu Chunlan 3,5 kw TC
poznáte to niekto?
guglila som, pod týmto označením vy vyhodilo kde-čo aj s funkciou kúrenia aj bez
v cenových reláciách 560-1300 EUR, tak som v rozpakoch.........................
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

To vypadá na poctivú čínsku značku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať