Zavrieť

Porady

prerušenie alebo koniec SZČO?

hojky, prepacte, ze to davam sem, ale nevedel som, kam to mam zaradit. Takze mam SZČO, ale pracujem na polovicny uvazok. SZČO uz ale totalne nic nevyuzivam skoro rok. Minimalne na leto, mozno na rok, by som chcel ist do zahranicia. Chcem sa teda opytat ci by bolo vyhodnejsie SZČO zrusit alebo iba prerusit? Vdaka za kazdu radu
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Miruo Pozri príspevok
dik a neviete mi niekto pls, poradit ako, resp. kde si to mam ist zrusit? bol som na zivnostenskom, ale tam mi povedali, ze nemam zivnost iba szco, teda u nich nemam co zrusit
dik
No tak na základe čoho si szčo ... zrejme máš nejaký zmluvný vzťah ... a tam maš určite uvedený spôsob ukončenia. Ak tú činnosť szčo ukončíš (oficiálne) .. potom vrátiš aj kartičku s DIČ na DU.
2 0
zuzusa zuzusa

zuzusa je offline (nepripojený) zuzusa

Môj manžel ma tak-povediac sezonné zamestnanie(SZČO),vždy si mimo sezony živnosť pozastaví na polroka,ked nemá žiadný príjem.Stačí ak behneš na živnostenký úrad ,kúpiš kolo a vypíšeš žiadosť.pozastavenie ťa výde lacnejšie,ako rušiť živnosť a potom následne vybavovať novú.Ak si ju pozastavíš,treba ešte behnúť na zdravotnú poisťovňu to nahlásiť.
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

dik a neviete mi niekto pls, poradit ako, resp. kde si to mam ist zrusit? bol som na zivnostenskom, ale tam mi povedali, ze nemam zivnost iba szco, teda u nich nemam co zrusit
dik
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

szčo som bol na zaklade zmluvy s OVB (poistenie atd..), s nimi som ukoncil pracovny pomer 1.1.2011 karticku s mojim DIC-om mam stale. co mam teda robit? mam ist len na DU? dik
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ano stačí ti ísť na DU, s potvrdením ukončením spolupráce z OVB a odovzdáš kartičku dič.
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

a ak by som to nestihol? ide o to, ze som mal pracovny pomer (popri tom som mal aj szco), ktory som dnes ukoncil, lebo v sobotu cestujem do zahranicia za pracou. ak tu karticku nestihnem odovzdat zajtra, budem musiet potom mesacne platit akokeby som bol szco na slovensku alebo ako? mam to ist oznamit aj na urad prace? diky moc
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ja osobne nerozumiem,
kedže píšeš že spoluprácu z OVB si ukončil k 1.1.11. Tým dňom si prestal byť SZCO, predsa. A aké odvody to píšeš? Platil si do ZP ako samoplatca alebo aké odvody máš na mysli?

Skús písať jasnejšie.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Miruo Pozri príspevok
szčo som bol na zaklade zmluvy s OVB (poistenie atd..), s nimi som ukoncil pracovny pomer 1.1.2011 karticku s mojim DIC-om mam stale. co mam teda robit? mam ist len na DU? dik
asi nejde o pracovný pomer ... keď si szčo. Treba mať zrušenú aj registráciu v NBS. Už v januári si mal ísť na DU ... ak naozaj máš zmluvu ukončenú, aj registráciu zrušenú. Musíš mať o tom doklad!!
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

no ja som bol na DU vo februari s danovym priznanim za rok 2010, vtedy som sa pytal tej pani za okienkom, co mam spravit , ked si chcem szco uplne szrusit. povedala mi, ze mam ist na zivnostensky, no odtial ma poslali prec, ze s nimi nic nemam, kedze to bolo szco na poistenie..
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Miruo Pozri príspevok
no ja som bol na DU vo februari s danovym priznanim za rok 2010, vtedy som sa pytal tej pani za okienkom, co mam spravit , ked si chcem szco uplne szrusit. povedala mi, ze mam ist na zivnostensky, no odtial ma poslali prec, ze s nimi nic nemam, kedze to bolo szco na poistenie..
No nevyjadril si sa presne, treba odniesť na DU ukončenie spolupráce z OVB a dať im kartičku DIČ. To je asi tak všetko.

A tie odvody aké si platil? Ak nestíhaš ísť na DU, tak kopiu rozhodnutia o zrušení registrácie v NBS, aj kopiu ukončenia spolupráce z OVB daj do obálky, k tomu prilož DIČ a odošli poštou doporučene na DU.
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

to Xanti: odvody som neplatil, lebo ich za mna platil zamestnavatel, kedze dodnes som bol realne zamestnany. neviem teraz ci mam ist aj na urad prace povedat im, ze idem pracovat do zahranicia alebo to netreba? alebo do socialnej im to tiez oznamit ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Kam do zahraničia ideš? Budeš tam pracovať na zmluvu? Skús trošku viac info dať ...
a UP to nemusí zaujímať, že ideš do zahraničia. Ani SP lebo zamestnávateľ ťa odtial odhlásil.
Akurát treba poriešiť zdravotnú poisťovňu, a to záleží od toho ako ideš kam ideš do zahraničia.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

máš vôbec zrušenú registráciu v NBS ... lebo to sa určite nevybaví za pár dní .. neviem, či to netrvá aj mesiac a dlhšie.
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

idem do Holandska, zmluvu som podpisal dnes na 3 mesiace. nemusim ist teda ani na UP? ked sa vratim, budem musiet zaplatit UP za tie 3 mesiace ci nie?
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

Katy a R Pozri príspevok
asi nejde o pracovný pomer ... keď si szčo. Treba mať zrušenú aj registráciu v NBS. Už v januári si mal ísť na DU ... ak naozaj máš zmluvu ukončenú, aj registráciu zrušenú. Musíš mať o tom doklad!!
ano registraciu v NBS mam zrusenu, mam aj papier o tom z OVB
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katy,
tvrdí že ukončil k 1.1.11 spoluprácu, zrušenie registrácie v NBS rieši OVB. Takže rátam, že registráciiu má skončenú, ved sa môže skontrolovať na stránke http://regfap.nbs.sk/search.php
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Miruo Pozri príspevok
ano registraciu v NBS mam zrusenu, mam aj papier o tom z OVB
.. tak s týmto na DU ... prípadne písomne to porieš ... a ešte ZP - tam radšej zajtra choď osobne
a UP ozaj nič neplať
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Miruo Pozri príspevok
idem do Holandska, zmluvu som podpisal dnes na 3 mesiace. nemusim ist teda ani na UP? ked sa vratim, budem musiet zaplatit UP za tie 3 mesiace ci nie?
Na UP by si sa nemohol ísť registrovať, nakoľko budeš v zahraničí. A pri evidencii na UP by si mal aj povinnosť sa tam hlásiť.

Ak budeš mať platené zdravotné poistenie v holandsku tak nebudeš nič doplácať . Ale skús sa ešte informovať na zdravotnej poisťovni.
0 0
Miruo Miruo

Miruo je offline (nepripojený) Miruo

aha, lebo kamarat tiez pracuje v holandsku, ale je na UP evidovany ako dobrovolne nezamestnany, takze vzdy ked pride na slovensko vravi, ze musi platit..
este jedna otazka: na DU musim ist na ten, ktory mi karticku vydal? ci mozem ist aj na DU, ktory je v krajskom meste? dik
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Miruo Pozri príspevok
aha, lebo kamarat tiez pracuje v holandsku, ale je na UP evidovany ako dobrovolne nezamestnany, takze vzdy ked pride na slovensko vravi, ze musi platit..
este jedna otazka: na DU musim ist na ten, ktory mi karticku vydal? ci mozem ist aj na DU, ktory je v krajskom meste? dik
No ak je dobrovolne nezamestnaný, tak nie je evidovaný na UP.
Ale platí si sám odvody do ZP ako dobrovolne nezamestnaný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať