Zavrieť

Porady

Ceny

Sú rozporuplné informácie o cenách u nás v porovnaní z inými krajinami,hlavne čo sa týka cien potravín,ked jedný tvrdia že máme drahé potraviny a druhý zase opačne-preto chcem poprosit tých čo žijú v cudzine,prípadne tam študujú, dovolenkujú, nakupujú a pod aby prispeli poznatkami v tejto téme a uviedli overené ceny potravín,energii,bývania,cestovného a pod v eurách./ale aj výšku priemernej mzdy,priemerného dochodku,životného mnima,minimálnej mzdy,socialného štipendia atd pre porovnanie/Vdaka vopred za každý jeden príspevok.
Usporiadat
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

prudky Pozri príspevok
A ten štát akože kto tvorí??
(vari len nie všetci s výnimkou daňových polatníkov)
Mne sa zdá, že hlavný problém je v tom, že väčšina našich ľudí ani nevie čo je štát a načo ho vlastne máme.
Následne takí, ako video1983 začnú špekulovať nad vzburou, alebo nejakým spoločenským vzdorom proti štátu a pritom ani nevedia, čo vlastne chcú, alebo proti čomu vlastne sú.
--------------------------------
Ministerstvo školstva už priznáva, že naši ľudia majú problém v porozumení a chápaní písaného textu. Asi preto naši ľudia nechápu, čo je napríklad štát, čo je cena niečoho, čo je to právo na prácu a podobne.
Potom sa naozaj nie je čo čudovať, že sa povie, že štát sme vlastne my a každý to berie ako fakt.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

prudky Pozri príspevok
Ozval sa prepytujem "odborník".

PS
Prečo štrajkujú? Lebo si zvykli na nezaslúžené peniaze.
A majú o ne prísť.
Prečo ich dostávali ? Nezodpovedná vláda / "kupovanie" voličov.
Prečo o ne prídu ? Lebo je to podľa (budúcich) veriteľov neudržateľné.

Takže nie dínom-dánom, ale Grékom stanovili podmienky pôžičky (aspoň teraz).
no hlavne že ty vševedko všetkému rozumieš,tipujem jar2- bol si tam raz v živote na dovolenke,možno a už sa tu hráš na chytrého-len tie problémy sú vždy komplikovanejšie ako Vám do hláv nabulikajú pravicový populisti,tie banky sú v tom samozreme nevinne a samozrejme velmi radi a ochotne požičavali a mimochodom v problemoch je aj Irsko,len o tom sa cudne mlčí,kvoli nizkým daniam a kvoli tomu že naši pseudopravičiari nám ho donedávna dávali za vzor a čuduj sa svete z bývalých súdruhov tu máme hlasné trúby bezbrehého kapitalizmu,ono taký špekulanti najprv nám tu ten štát rozvratia,aby potom mohli vykrikovat aký štát je zlý.Vrátim sa ku Grécku,ak niekto urobil bordel,tak nech si zan aj zodpovedá,ibaže to sa sakra to prekrucanie a zjednodušovanie niekomu hodí.
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
prudky Pozri príspevok
A ten štát akože kto tvorí??
(vari len nie všetci s výnimkou daňových polatníkov)
som velmi ohureny tym ako si dokazes vybrat slova z kontextu, ktore ti vyhovuju! 4 ludi mi poslali ss ze s tebou nech nekomunikujem, a mali pravdu

si typ cloveka, ktrory si melie len to svoje dookola a za ziadnych okolnosti neprijme nazor druheho diskutujuceho. tak tymto ta chcem poziadat nereaguj na moje prispevky, vdaka
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
rakúsko OBI - býčia koža 99EUR
Kika SK - tá istá koža, len trochu menšia 229 Eur, ale pozor teraz v akcii 179 Eur
nech si každý urobí názor, kde to vázne
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bettylou Pozri príspevok
rakúsko OBI - býčia koža 99EUR
Kika SK - tá istá koža, len trochu menšia 229 Eur, ale pozor teraz v akcii 179 Eur
nech si každý urobí názor, kde to vázne

presne,toto si vsimam uz dlhsie,ze rakusko ma vela lacnejsich vyrobkov ako slovensko,od toho isteho vyrobcu.je to vrchol.len stale nechapem,ako to slovaci so svojimi platmi utiahnu.ludia,ja vas normalne obdivujem.vsak je to katastrofa!!!
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Lacnejsie su zrejme preto, pretoze maju vacsie firmy a nakupuju vo vacsom objeme ako slovenske firmy. Vacsi rabat, vacsi obrat.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ja neviem, zda sa mi to alebo je to tak, ze kazdy tu vybera tovar, ktory je v zahranici lacnejsi ako na Slovensku? Je skutocne VSETKO za hranicami lacnejsie ako u nas? Co tak hodit aj tie drahsie veci? Alebo sa podme namiesto frflania odstahovat a tym je vec vybavena. Budeme zarabat velke prachy a kupovat za babku. Len potom sa asi nebudeme moct zamestnat u toho, co za tie haliere predava, lebo neviem ako by nas vyplatil...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
to Chokma: napr. chlieb v rakúsku je drahší ako už písala Osky - asi si to nečítal celé
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
pozri sa hned na prvu stranu tam mas vsetko potrebne pre zivot , opisal som ceny v IRSKU tak si to porovnaj!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať