Zavrieť

Porady

PROSIM O RADU!NEVIEM AKO DALEJ PRI PREPISE VOZIDLA,KUPCA-PODVODNIK NEKOMUNIKUJE...

Dobry vecer.PROSIM velmi o RADU!!!
Mam problem....Predal som auto,skodu za par euro...ide o to ze uz 4 mesiace novy majitel somnou nekomunikuje,alebo stale slubuje...Dal som mu velky technicak ze si ho prepise na seba cez niekoho znameho po vybaveni STK,EK,je to v ramci okresu.Ako mam postupovat v tomto pripade?Nemozem ani poistku zrusit...POTREBUJEM NA ODHLASENIE V RAMCI OKRESU AJ NOVEHO MAJITELA?Lebo uz som z tejto situacie zufaly...Mam aj kupnopredajnu zmluvu,nieje overena notarom.Lebo to chcem vybavit nasledovne...nahlasit stratu velkeho technickeho,a hned poziadat o odhlasenie kde uvediem aj noveho majitela a poslat mu to doporucene,akurat neviem ci tam musime byt obaja,ak ano som v prdeli...DAKUJEM ZA RADY AKO SA DOSTAT Z TOHOTO PROBLEMU.S pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    menem Pozri príspevok
    Dobry vecer.PROSIM velmi o RADU!!!
    Mam problem....Predal som auto,skodu za par euro...ide o to ze uz 4 mesiace novy majitel somnou nekomunikuje,alebo stale slubuje...Dal som mu velky technicak ze si ho prepise na seba cez niekoho znameho po vybaveni STK,EK,je to v ramci okresu.Ako mam postupovat v tomto pripade?Nemozem ani poistku zrusit...POTREBUJEM NA ODHLASENIE V RAMCI OKRESU AJ NOVEHO MAJITELA?Lebo uz som z tejto situacie zufaly...Mam aj kupnopredajnu zmluvu,nieje overena notarom.Lebo to chcem vybavit nasledovne...nahlasit stratu velkeho technickeho,a hned poziadat o odhlasenie kde uvediem aj noveho majitela a poslat mu to doporucene,akurat neviem ci tam musime byt obaja,ak ano som v prdeli...DAKUJEM ZA RADY AKO SA DOSTAT Z TOHOTO PROBLEMU.S pozdravom
    Chyba, chyba, chyba. Už to tu bolo toľkokrát rozoberané, že nikdy nedať orginál TP z ruky, lebo potom nastane presne taký problém, ako popisuješ. Kúpna zmluva ti nezaručuje nič, podstatné je, že ty si vedený stále na polícii ako vlastník vozidla. Asi ti neostáva nič iné, len postupovať tak, ako píšeš.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Keď kúpno predajná zmluva splňa všetky požiadavky (veď pri kúpe noveho vozidla ak majiteľ, držiteľ neprihlási vozidlo, nik nepoťahuje predajcu, že si nesplnil povinnosť), tak podľa mňa je na ťahu nový majiteľ, pozri
    Zákon 8/2009 o cestnej premávke
    § 116
    Zmeny v evidencii vozidiel

    § 117
    Zápis držiteľa vozidla

    § 118
    (2) Na osobu, ktorá má byť zapísaná do dokladov vozidla ako jeho držiteľ a ktorá si nesplnila povinnosti podľa § 117 ods. 1 alebo 2, prechádzajú povinnosti držiteľa vozidla

    tiež pozri vykonávaciu vyhlášku k zákonu
    Vyhláška 9/2009, ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke
    Naposledy upravil viktorviktor : 24.06.11 at 11:31

    menem je offline (nepripojený) menem

    menem
    Dakujem vsetkym za reakcie aj rady.Ide o to poradit aj ostatnym co maju podobny problem,preto to tu pisem..Urobil som to ako mi poradili na inom fore,bol som na policii nahlasit stratu TP,a hned ho odhlasit na kupcu-zmrda,tak sa nejako vola......NEPLATI SA ZIADNY POPLATOK,ANI KOLKY ZA STRATU KED SA ODHLASUJE na noveho kupcu.V ramci okresu sa da aj auto iba odhlasit,staci aby tam bol majitel,pre tych co to nevedia.Keby nieco zmrd stratil technicak budem tvrdit...Poslem mu ho postou doporucene.na policii mi povedali ze mam odhlasit poistku co som hned aj spravil po odhlaseni a nic viac ma nemusi zaujimat,natrafil som na Kopcianskej na normalneho polisa a porozpravalm mu to.Mam dat zmrd
    ovi vediet ze ked to neprihlasi do 15 dni je v riti,alebo si musi urobit kontrolu originality,pre istotu mu zavolam a poslem aj v SMS ze je to odhlasene.Ale az zajtra,lebo dnes som rusil poistku aby pan ZMRD nieco neurobil....Tak to je asi jediny navod proti PRIZIVNICKYM SPINAM TEJTO SPOLOCNOSTI!!!HLAVNE SA NETREBA NECHAT ODRBAT,pri predaji treba hned ist auto ODHLASIT bez odkladu,nikto nevie na akeho Zmrda clovek natrafi...S pozdravom

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    A ešte sa modli, aby tým autom doteraz nebodaj niekoho nezrazil... Keďže majiteľom auta si bol papierovo stále Ty... Veľa šťastia a poučenie do budúcnosti.

    menem je offline (nepripojený) menem

    menem
    Zmrd ho hned dal na net na predaj,je tam foto ako ma auto v garazi,takze aj podla IP adsresy by sa dalo zistit kto to tam zadaval tie foto,este to tam ma..

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    robovi Pozri príspevok
    Vsak to ohlas na polici ako kradez.
    ...alebo podvod.
    Ved ak su papiere na cudzie meno,tak nemoze predat. Jedine , ze by mal nejake splnomocnenie na predaj od teba...

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Nakolko si ho uz odhlasil, je to uz mimo Teba. Takze kazda dalsia rada je zbytocna.

    PS: teda jednu radu predsa mam:

    "Ani pri najvacsom rozhorceni, netreba zabudat na Etiketu porady !!!"

    Michal-L1 je offline (nepripojený) Michal-L1

    Michal-L1
    Údaje na polícii je len evidenčná vec a nezakladá vlastnícke právo, to zakladá kúpna zmluva - to čo je na polícii nech vás nezaujíma.Písomne oslovte nového vlastníka, že v prípade ak si vozidlo neprevezme a neuroví evidenčný úkon na polícii, oznámite túto skutočnosť na odbore dopravy a zároveň odstúpite od zmluvy.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    robovi Pozri príspevok
    Vsak to ohlas na polici ako kradez.
    ...alebo " vezmi " auto nazad ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.