Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie - ako dlho ? čo je potrebné ?

Ahojte .... chystám sa postaviť RD, projekt už mám z katalógu a aj pozemok už mám kúpený čiže nasleduje stavebné povolenie . Ako dlho to cca bude trvať kým ho dostanem a poradte mi hlavne kroky ktoré mám teraz pred sebou, lebo nevyznám sa v tom. Kde mam ísť vybaviť stavebné povolenie, čo mi k tomu treba, ktoré listiny mám zobrať so sebou atď.

Veľmi pekne ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Ja by som zacal tym, ze pouzijem vyhladavac v hornej casti stranky. Tato tema sa tu uz vela krat rozoberala.

    lubluc je offline (nepripojený) lubluc

    lubluc
    23.3.2011 sme začali vybavovať SP zajtra nám nadobudne platnosť. Čiže trvalo to 3 mesiace.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    lubluc Pozri príspevok
    23.3.2011 sme začali vybavovať SP zajtra nám nadobudne platnosť. Čiže trvalo to 3 mesiace.

    my 01/11 a este nemame

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Dost zavisi od toho, kde budete stavat. V katalogovom projekte zrejme nemate napojenie na inz. siete, tak si to budete musiet nechat nakreslit.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Budete potrebovat osadenie domu + napojenie na inz. siete. Na stavebmom urade vam presne povedia co budu vo vasom pripade vyzadovat. Napiste si zoznam a zacnite postupne vybavovat. Mne to trvalo vyse 5 mesiacov (vratane vynatia pody), ale dost ma zdrzali elektrikari, musel som nechat prerobit projekt, dost dlh trva kym sa pozru na ziadost a kym poslu podklady spat.

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    Dost vela zavisi aj od pozemku a jeho umiestnenia. My sme za stavebnym povolenim chodili jeden a pol roka az konecne minuly tyzden nadobudlo pravoplatnost. Problemy boli so sietami - a projektami na ne, dalej projekt na vjazd, vynimka z cestneho ochranneho pasma, vynatie pody, hydromelioracne vyjadrenie, zivotne prostredie, ... Bolo toho skratka dost - byrokracia, byrokracia a byrokracia... o tretine z uradov, na ktore sme museli zavitat sme predtym anilen netusili, ze vobec nieco take existuje... A najhorsie na tom bolo, ze informacie davkovali postupne - ked sme vybavili jedno, poslali nas na dalsie, takze na to si daj pozor a pytaj sa od sameho zaciatku na vsetky urady. Pretoze z ani jedneho uradu ti vyjadrenie ci potvdenie neposlu anilen o den skor, ako uplynie zakonom stanovena lehota, t. j. vacsinou minimalne 30 dni...

    msstudio je offline (nepripojený) msstudio

    msstudio
    My chceme stavať 5 rodín vedľa seba ale inžinierske siete ešte niesu spravené. Končia pri prvom pozemku. Čo v takom prípade ? Máme už kúpené pozemky vedľa seba, projekty z katalógu ( osadzovací plán ešte nemáme ale už sa na nom pracuje ) ..... musíme mať najprv urobenú cestu, až tak nám dajú stavebné povolenie alebo si tú cestu môžeme spraviť až po dokončení stavieb pred kolaudáciou ? Ďakujem

    lubluc je offline (nepripojený) lubluc

    lubluc
    Cestu mať nemusíte. K nášmu pozemku je tiež len cesta vysypaná kamenivom a nieje ani zakreslená v mape.No horšie to budete mať keď zaprší.

    Stavebné povolenie - ako dlho ? čo je potrebné ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.