Zavrieť

Porady

Poistenie fototechniky na dovolenke v zahranici

Chystam sa na dovolenku do Chorvatska.
Idem cez cestovnu kancelariu (TipTravel). V cene je standartne poistenie pobytu, mne vsak ide o dost drahu fototechniku, ktoru si chcem zobrat so sebou.

Chcem sa Vas opytat, ako riesite podobny problem. Aka spolocnost ci poistovna poskytuje poistenie fototechniky samostatne bez toho, aby mi ponukali cely balik poisteni (ktore ja nepotrebujem, lebo cestovka ma poistila)?

Ako to potom je, pokial by mi napriklad fotak ukradli? Rozlisuje sa, ci bol v tom case v izbe, v batozine, trezore, odlozeny vonku na lavicke, ci na mojom krku, apod...?

Vopred vdaka za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    PetoNr Pozri príspevok
    Vdaka za odpovede.

    arizona: Davas mi link na union, ale ked sa tam pozries, uvidis presne to, co ja nepotrebujem, a sice, ze je tam automaticky a povinne zahrnute poistenie liecebnych nakladov.

    Stanislav a bubkoch: o toto mi ide, toto potrebujem vediet. Ale ako vidim, dvaja rozni ludia = dve protichodne informacie = neviem nic.

    jelalim: "hlavne sa nepoistovat cez cestovku" - spominal som, ze uz poisteny som, cize riesime tento stav a nieze nepoistovat sa cez cestovku.
    ide o to, že elektronika je veľmi drahá, ľahko sa kradne resp. prichádza k jej poškodeniu a ešte to chceš poistiť len na dobu zájazdu... bežné cestovné poistenie komplexný balík cez cestovku stojí 1,4 - 1,5 € na deň... ak by si chcel poistiť len foťák poisťovňa by to poistila za časť tejto ceny (keďže sa jedná len o riziko poškodenia foťáku...) povedzme za 0,2 - 0,3 € na deň... sám vieš koľko ťa tvoja fototechnika stála... za 10 dní by si dal poisťovni na poistnom 2 - 3 € koľko fotákov by musela poisťovňa poistiť, aby ti vykryla škodu, ak by ten tvoj ukradli... ak máš dajakú zrkadlovku tak minimálne 100 poistiek... t.j. poisťovni sa neoplatí poisťovať samostatnú fototechniku bez ďalších rizík... a na trhu preto takýto samostatný produkt nenájdeš...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ice dive Pozri príspevok
    ide o to, že elektronika je veľmi drahá, ľahko sa kradne resp. prichádza k jej poškodeniu a ešte to chceš poistiť len na dobu zájazdu... bežné cestovné poistenie komplexný balík cez cestovku stojí 1,4 - 1,5 € na deň... ak by si chcel poistiť len foťák poisťovňa by to poistila za časť tejto ceny (keďže sa jedná len o riziko poškodenia foťáku...) povedzme za 0,2 - 0,3 € na deň... sám vieš koľko ťa tvoja fototechnika stála... za 10 dní by si dal poisťovni na poistnom 2 - 3 € koľko fotákov by musela poisťovňa poistiť, aby ti vykryla škodu, ak by ten tvoj ukradli... ak máš dajakú zrkadlovku tak minimálne 100 poistiek... t.j. poisťovni sa neoplatí poisťovať samostatnú fototechniku bez ďalších rizík... a na trhu preto takýto samostatný produkt nenájdeš...
    Veru tak- ICE je šikovníček, chlapec, ktorý vie čo a ako...

    Je to totál stratová záležitosť, absolutne to poisťovne nechcú- ja osobne tiež s týmto posielam ľudí do hája- to by musel byť fakt dobrý klient,aby som mu chcel vybaviť nejakú výnimku...
    A navyše- aj keby sa to poistilo tak- strata by sa neplnila- krádež jedine po prekonaní prekážky,takže keby ti to ukradli z pláže alebo z lavičky, tak sa neplní a možno by sa plnilo ešte lúpežné prepadnutie- ale len po nahlásení polícii
    A nenormálne sa s týmto robia poistné podvody, tak preto radšej nie tieto veci...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    jelalim Pozri príspevok
    hlavne sa nepoisťovať cez cestovku, ale urobiť si poistenie podla svojich požiadaviek sám v poisťovni. Zájazd Vám musia predať aj bez cestovného poistenia. Veľa ľudí má cestovné poistenie napr. ročné ku kreditnej karte. Takým je úplne zbytočné sa znova poistiť pri kúpe zájazdu.
    absolútne nesúhlasím!!!! ono cestovky majú špeciálne balíky cestovného poistenia z čoho NAJdôležitejšie je poistenie rizika "storno objednanej služby" toto riziko ku kreditnej karte, resp. v klasickom cestovnom nemáte poistené... čo považujem za najpodstatnejšie poistenie hneď po úrazovom a zdravotnom poistení na dovolenku... nakoľko ľahko sa môže stať, že z nejakého dôvodu na dovolenku nebudete môcť ísť dozviete sa to dva dni pred nástupom a potom ste cestovnke "venovali" 100 % z ceny zájazdu, čo si myslím, že za tých 14 -15 € nestojí...

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    hlavne sa nepoisťovať cez cestovku, ale urobiť si poistenie podla svojich požiadaviek sám v poisťovni. Zájazd Vám musia predať aj bez cestovného poistenia. Veľa ľudí má cestovné poistenie napr. ročné ku kreditnej karte. Takým je úplne zbytočné sa znova poistiť pri kúpe zájazdu.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Bez základného balíka ti to nik nepoisti,chcel by si za malo peňazí veľa muziky
    o com pises ? kazde riziko ma svoju cenu, nezavislu na ostatnych spolupoistenych rizikach ...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    o com pises ? kazde riziko ma svoju cenu, nezavislu na ostatnych spolupoistenych rizikach ...
    Nepochopis ten princíp a preto no comment..

    PetoNr je offline (nepripojený) PetoNr

    PetoNr
    Vdaka za odpovede.

    arizona: Davas mi link na union, ale ked sa tam pozries, uvidis presne to, co ja nepotrebujem, a sice, ze je tam automaticky a povinne zahrnute poistenie liecebnych nakladov.

    Stanislav a bubkoch: o toto mi ide, toto potrebujem vediet. Ale ako vidim, dvaja rozni ludia = dve protichodne informacie = neviem nic.

    jelalim: "hlavne sa nepoistovat cez cestovku" - spominal som, ze uz poisteny som, cize riesime tento stav a nieze nepoistovat sa cez cestovku.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Ice dive Pozri príspevok
    ide o to, že elektronika je veľmi drahá, ľahko sa kradne resp. prichádza k jej poškodeniu a ešte to chceš poistiť len na dobu zájazdu... bežné cestovné poistenie komplexný balík cez cestovku stojí 1,4 - 1,5 € na deň... ak by si chcel poistiť len foťák poisťovňa by to poistila za časť tejto ceny (keďže sa jedná len o riziko poškodenia foťáku...) povedzme za 0,2 - 0,3 € na deň... sám vieš koľko ťa tvoja fototechnika stála... za 10 dní by si dal poisťovni na poistnom 2 - 3 € koľko fotákov by musela poisťovňa poistiť, aby ti vykryla škodu, ak by ten tvoj ukradli... ak máš dajakú zrkadlovku tak minimálne 100 poistiek... t.j. poisťovni sa neoplatí poisťovať samostatnú fototechniku bez ďalších rizík... a na trhu preto takýto samostatný produkt nenájdeš...
    pouzijuc tvoje cisla, poistenie toho fotaku stoji vzdy tych 0,2€/den, ci to poistis v baliku alebo solo ... peniaze z balika pouzije poistovna na rizika z balika, nie na fotaky ... na fotaky ma stale len 0,2€ ... aj v ramci balika potrebuje 100 balikov aby mala na jeden ukradnuty fotak

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Nepochopis ten princíp a preto no comment..
    tak to mi pise ten pravy ...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    PetoNr Pozri príspevok
    Vdaka za odpovede.

    arizona: Davas mi link na union, ale ked sa tam pozries, uvidis presne to, co ja nepotrebujem, a sice, ze je tam automaticky a povinne zahrnute poistenie liecebnych nakladov.

    Stanislav a bubkoch: o toto mi ide, toto potrebujem vediet. Ale ako vidim, dvaja rozni ludia = dve protichodne informacie = neviem nic.

    jelalim: "hlavne sa nepoistovat cez cestovku" - spominal som, ze uz poisteny som, cize riesime tento stav a nieze nepoistovat sa cez cestovku.
    ak ti poistovna nechce poistit samostatne riziko tak len preto ze je lakoma a chce zarobit na baliku ktory nepotrebujes ... riziko ma uplne rovnake, ci ti preda poistenie fotaku s balikom alebo bez neho ...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    bubkoch Pozri príspevok
    pouzijuc tvoje cisla, poistenie toho fotaku stoji vzdy tych 0,2€/den, ci to poistis v baliku alebo solo ... peniaze z balika pouzije poistovna na rizika z balika, nie na fotaky ... na fotaky ma stale len 0,2€ ... aj v ramci balika potrebuje 100 balikov aby mala na jeden ukradnuty fotak
    avšak solo ti to nepoistí nikto lebo by na tom poisťovňa nezarobila... ďalšia vec je tá, že poisťovňa vyhodnocuje produkt ako taký v tomto prípade cestovné... neposudzuje či je zisková alebo stratová v jednom alebo druhom riziku, ak sú čísla OK, ak sú zlé skúma sa prečo, ak by bola škodovosť vysoká kvôli foťákom, tak by toto riziko vylúčili z komplexného balíka...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Ice dive Pozri príspevok
    avšak solo ti to nepoistí nikto lebo by na tom poisťovňa nezarobila... ďalšia vec je tá, že poisťovňa vyhodnocuje produkt ako taký v tomto prípade cestovné... neposudzuje či je zisková alebo stratová v jednom alebo druhom riziku, ak sú čísla OK, ak sú zlé skúma sa prečo, ak by bola škodovosť vysoká kvôli foťákom, tak by toto riziko vylúčili z komplexného balíka...
    tak toto uz je ina rec ... na rozdiel od #9 nie mimo ... poistovnu zaujima predpis poistneho, nie riziko ktore je v oboch pripadoch rovnake ... ale predpis poistneho je sakra iny v baliku 10 rizik a iny pri jednom solo riziku

    PetoNr je offline (nepripojený) PetoNr

    PetoNr
    Ahojte.

    Vdaka za reakcie, postupne si vytvaram obraz o situacii. Oslovim aj priamo poistovne a popytam sa.

    Ked mi ale z tohto vsetkeho vychadza, ze to poistit nakoniec asi nepojde, zaujimalo by ma, ako bezni dovolenkari s fototechnikou vobec nakladaju. Dnes uz ma zrkadlovku s prislusenstvom hocikto. Ubytovacie zariadenia su ake su, do izieb chodia v case nepritomnosti minimalne upratovacky a mat full fotak stale na plazi, to by clovek v pripade, ze vleze do vody, bol na vacsich trnoch, ako keby okolo neho plaval zralok. Hotelove trezory sluzia asi skor na sperky a peniaze a nie na fotovak o rozmeroch plus minus 40cm a viac...

    Cize bud to ludia so sebou nenosia, alebo vyslovene riskuju.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja radsej na dovolenky drahsiu fototechniku nenosim.
    Ako pises, je s tym zbytocna ostara,vlhke pocasie a piesok niekde na plazi fotakom tiez nerobia dobre.
    Vacsina hotelov dokaze posluzit trezorom,ale aj tak je to trochu o strachu,hlavne ak si v nejakych divokejsich krajinach...

    Radsej vezmem maly kompakt,je to praktickejsie a bezstarostnejsie.
    Aj ked potom obcas, pri nejakych zaberoch lutujem .-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.