Zavrieť

Porady

Vrátenie vodičského preukazu

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, podľa akého zákona a paragrafu žiadať naspať vodičský preukaz? Zobrali mi ho na 32 mesiacov a už mi uplynula polovica doby zákazu činnosti. chcem to urobiť profesionálne, nech mi ho dajú k žiadosti prikladám aj sprievodný list, kde opisujem všetky skutočnosti, prečo ho tak nutne potrebujem.. myslíte, že to tak môžem urobiť? ďakujem, Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    lovelinky Pozri príspevok
    Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, podľa akého zákona a paragrafu žiadať naspať vodičský preukaz? Zobrali mi ho na 32 mesiacov a už mi uplynula polovica doby zákazu činnosti. chcem to urobiť profesionálne, nech mi ho dajú k žiadosti prikladám aj sprievodný list, kde opisujem všetky skutočnosti, prečo ho tak nutne potrebujem.. myslíte, že to tak môžem urobiť? ďakujem, Jana
    V prvom rade je potrebné vedieť či ti bol vodičský preukaz zadržaný a následne udelený trest zákzu činnosti (TZČ) v priestupkovom konaní alebo trestnom konaní.

    Ak bol TZČ udelený rozhodnutím v priestupkovom konaní, môžeš po uplynutí polovice trestu požiadať podľa §14 ods.3) zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov
    "(3) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti možno po uplynutí polovice času výkonu tejto sankcie upustiť na základe žiadosti páchateľa. Na rozhodnutie o upustení alebo neupustení od výkonu zvyšku zákazu činnosti sa nevzťahujú všeobecné predpisy o správnom konaní."

    Ak bol TZČ udelený v trestnám rozkazom alebo súdnym rozhodnutím v trestnom konaní, môžeš po uplynutí polovice trestu požiadať o podmienečné upustenie od zvyšku trestu podľa §69 trestného zákona (TZ)
    Podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti
    § 69

    (1) Po výkone polovice trestu zákazu činnosti môže súd podmienečne upustiť od výkonu jeho zvyšku, ak odsúdený v čase výkonu trestu spôsobom svojho života preukázal, že ďalší výkon tohto trestu už nie je potrebný.

    (2) Pri podmienečnom upustení od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti súd určí skúšobnú dobu až na päť rokov, nie však kratšiu ako zvyšok trestu; skúšobná doba začína plynúť dňom nasledujúcim po dni právoplatnosti rozhodnutia o tomto upustení.

    (3) Odsúdenému, u ktorého súd podmienečne upustil od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti, môže súd uložiť primerané obmedzenia a povinnosti uvedené v § 51 ods. 3 a 4, smerujúce k tomu, aby viedol riadny život; spravidla mu tiež uloží, aby podľa svojich síl nahradil škodu spôsobenú trestným činom alebo jej časť, ktorú zároveň určí.


    Návrh na upustenie od zvyšku trestu podávaš na príslušnom správnom orgáne alebo súde, kt. rozhodnutie vydal

    držím palce
    Takže k žiadosti - o upustenie zvyšku doby zákazu činnosti - som priložila aj sprievodný list, kde som opísala všetky skutočnosti, prečo VP potrebujem.
    Hneď ako sa dotyčný policajt vrátil z dovolenky, zavolal ma na stretnutie, kde mojej žiadosti vyhovel.
    Nakoľko lehota zadržania VP bola 16 mesiacov, robila som aj skúšky (ešte v ten týždeň), ktoré som spravila na 55 b.
    Hneď po skúškach mi VP po rozsiahlej administrácii vrátili.
    Som rada. Už si dám na podobné priestupky pozor, určite sa oplatí dodržiavať predpisy..

    Dúfam, že môj príbeh vám pomôže pri získavaní VP.

    S pozdravom
    JANA

    capesnik je offline (nepripojený) capesnik

    capesnik
    Zdravim potrebujem raduna 27.7 2010 mi bol odobrany VO na dobu 5rokov plus 1000eur pokuta,co cert nechcel tak potom v zime ma zastavili bez vo a dostal som od sudu dalsi rok zakaz plus rok podmienku ,od sudu mi trest uz uplynul tak preto sa pytam ako to je teraz ci sa mi tie tresty zlucili dokopy alebo ??:. a ako to je mam sancu na polovicnu trest??? kde mam posielat ziadost na sud ci policiu prosiiim pomozte diik
    misoft Ušetri si čas - neosvedčil si sa a znova si porušil zákon.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Pri žiadosti o odpustenie zvyšku zákazu činnosti sa obvykle preukazuje, že ste sa napravili. To však nedokážete, keďže máte na krku marenie výkonu úradného rozhodnutia. Ak v rozsudku súd nezrušil trest od polície, tak bežia tresty popri sebe. Len tak pre info, keďže trest zákazu činnosti od polície je na hornej hranici, koľko ste nafúkali?
    Naposledy upravil draik : 17.06.12 at 06:22 Dôvod: Otázka

    capesnik je offline (nepripojený) capesnik

    capesnik
    ja uz presne neviem kolko asi 0.75mg alebo 0.8 a mozno aj menej fakt neviem ,lenze tam boli ine okolnosti tak preto mi dali najvyssi trest ((
    ale uz davnejsie mi niekto hovoril ze ak mi skonci trest zo sudu tak mozem poziadat ach jaj za chyby sa trpi ale 5 rokov sak ma drbnee(( a to asi neurobi ani neaky dobry pravnik co ???((

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    capesnik
    27.7 2010 mi bol odobrany VO na dobu 5rokov plus 1000eur pokuta,co cert nechcel tak potom v zime ma zastavili bez vo a dostal som od sudu dalsi rok zakaz plus rok podmienku ,od sudu mi trest uz uplynul tak preto sa pytam ako to je teraz ci sa mi tie tresty zlucili dokopy alebo ??:. a ako to je mam sancu na polovicnu trest??? kde mam posielat ziadost na sud ci policiu prosiiim pomozte diik
    Naznačil som v minikomentári.
    5 rokov do 2015, no hneď na to rok. Teda do 2016! Pokiaľ by si nerobil sprostosti, mohol si požiadať o vrátenie po uplynutí 1/2 trestu (ale asi by si musel absolvovať skúšky - 2,5 roka je dlhá doba aj pre policajtov), no ale TOTO tvoju snahu automaticky anuluje, teda trest 1 roka sa začne plniť po ukončení toho 5-ročného obdobia. Nemáš žiadnu šancu - bude sa prihliadať, ako si sa správal (no teda nie veľmi slávne a zodpovedne).
    Katy a R .. a čo ostatní účastníci cestnej premávky .... ?!!!!
    pinta To za pokus nestojí ani náhodou,žiadne 50/50.

    capesnik je offline (nepripojený) capesnik

    capesnik
    oki a prosimta este jedna vec uz ta nechem otravovat ale: si hovoril ze podmienka zacne plynut az po tom prvom treste tych 5 rokov?? neorzumiem sak podmienku a zakaz cinnosti na jeden rok som dostal 11.4 2011 takze to uz by som mal mat uplynute nie?? i ked ziadny papier mi neprisiel ... to som stale v podmienke ci ?? to asi niee??? diiik
    a este ako zistim ze sud mohol zrusit ten trest od policie a plati ten sudny lebo aj to tu ktosi spominal diik prosiim odpowed aj na tuto otazku
    Naposledy upravil capesnik : 17.06.12 at 12:52

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozor! Potom by sa jednalo o súbeh trestov. Teda ak by si spáchal jeden priestupok, ktorý by vyvolal iný - potom by sa bral ten najhorší a ten slabší by sa vynechal - toto je súbeh. Lenže ty si spáchal síce dva priestupky, teda si dostal dva tresty a v takom prípade súbeh neplatí, jedine akumulácia (sčítanie).

    V tom druhom priestupku si sa dopustil súbehu dvoch pochybení: a) vedenie vozidla bez potrebných dokladov (bez VP) a za b) marenie výkonu úradného rozhodnutia - teda to porovnali a to b) je horšie ako a). Takže asi tak.
    Naposledy upravil misoft : 17.06.12 at 15:26

    capesnik je offline (nepripojený) capesnik

    capesnik
    a prosimta posledna otazka uz nebudem ta otravovat o tvoj cas: kedze idem pracovat a zit do ciech a tam by som si spravil VP a jazdil len tam nie na slovensku ??? jeden chalan to tak ma

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    To si musíš zistiť priamo tam. BTW: pokiaľ je to VP európskeho formátu, tak by platil aj na Sk, ale tu by si pri kontrole narazil na to, že máš zákaz viesť motorové vozidlá - v Čechách by to nemalo platiť. Ale nie som si istý - nechcem strieľať od boku.
    Ahojte. Odobraly mi vodicak podla §289 ods.1. Teraz mi konci polovica lehoty. Potreboval by som,ako napisat ziadost na sud. Neviete niekto,ako to napisat,aby to bolo formalne?

    capesnik je offline (nepripojený) capesnik

    capesnik
    Ahojte potrebujem radu mozem si spravit vodicsky preukaz v CZ ked ho mam na slovensku zadrzany ?samozrejme s nim budem jazdit len v CZ dakujem za rady

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    capesnik Pozri príspevok
    Ahojte potrebujem radu mozem si spravit vodicsky preukaz v CZ ked ho mam na slovensku zadrzany ?samozrejme s nim budem jazdit len v CZ dakujem za rady
    ...Ty si dobré číslo ....

    - vodičák Ti vzali
    - v Česku chceš obchádzať zákony
    - na Slovensku máš podmienku za marenia úradného rozhodnutia
    - dokonca vojnu chceš podpísať ...respektíve chcel si , ale máš flajster - nuž smola ...

    Pán Boh s nami a zlé preč , zbohom rodina a všetci svätí .........nieto ešte radiť , sorry...
    Dobry den,
    chcel by som sa opytat, ci ma niekto skusenost s vratenim VP po uplynuti polovice trestu z okresneho sudu v KE. Samozrejme potrebujem odoslat ziadost. Ako dlho trva vybavenie tejto ziadosti?
    vopred vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.