Zavrieť

Porady

Vytvorenie e-shopu

Mám fungujúci e-shop - prenajatý ,ale nie som veľmi spokojná.Rada by som si vytvorila - presnejšie dala vytvoriť :-) - novú stránku s upraveným dizajnom a zakomponovaním mojich individuálnych požiadaviek. Mám predstavu, čo by som chcela doplniť, čo by ako malo fungovať, ale realizovať moje predstavy musí niekto, kto tomu rozumie :-) Viete mi niekto poradiť? Koľko môže stáť také vytvoreníe e-shopu na mieru? A viete mi odporučiť nejakého šikovného programátora?
Prípadne máte dobré skúsenosti s nejakými prevádzkovateľmi, ktorých e-shopy fungujú super? Je možné ,ak by som prešla k inému prevádzkovateľovi, aby sa všetok obsah z terajšieho e-shopu nejako "preniesol" do nového, či by som musela všetko zas pracne manualne nahadzovať?
Možno pre niekoho "primitívne " otázky, bohužiaľ IT - pre mňa dosť veľká španielska dedina :-)
Ďakujem a pekný deň všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ja mam jeden prenajaty a jeden na mieru ... priznam sa, teraz lutujem, ze som si najprv dala robit na mieru za dost velky peniaz
    v prenajatom eshope mam vsetky aktualizacie priebezne za stalu cenu prenajmu (reaguju na poziadavky prenajimatelov). kdezto v kupenom si kazdu dalsiu poziadavku musim platit.
    mozno by stalo zato zmenit prenajom u inej firmy. skus sa registrovat, su cca 2 tyzdnove skusobne verzie. predpokladam, ze preklopenie dat by nebol velky problem.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    lubica2403 Pozri príspevok
    Mám fungujúci e-shop - prenajatý ,ale nie som veľmi spokojná.Rada by som si vytvorila - presnejšie dala vytvoriť :-) - novú stránku s upraveným dizajnom a zakomponovaním mojich individuálnych požiadaviek. Mám predstavu, čo by som chcela doplniť, čo by ako malo fungovať, ale realizovať moje predstavy musí niekto, kto tomu rozumie :-) Viete mi niekto poradiť? Koľko môže stáť také vytvoreníe e-shopu na mieru? A viete mi odporučiť nejakého šikovného programátora?
    Prípadne máte dobré skúsenosti s nejakými prevádzkovateľmi, ktorých e-shopy fungujú super? Je možné ,ak by som prešla k inému prevádzkovateľovi, aby sa všetok obsah z terajšieho e-shopu nejako "preniesol" do nového, či by som musela všetko zas pracne manualne nahadzovať?
    Možno pre niekoho "primitívne " otázky, bohužiaľ IT - pre mňa dosť veľká španielska dedina :-)
    Ďakujem a pekný deň všetkým
    shop na mieru ti môže vytvoriť nejaký študent za 500 eur aj profi firma za 4000. na trhu je momentálne veľa firiem a najlepšie je vybrať si tak, že si pozrieš ich referencie, poprípade oslovíš majiteľov shopov, či sú s ich systémom spokojní...

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    1Dara Pozri príspevok
    ja mam jeden prenajaty a jeden na mieru ... priznam sa, teraz lutujem, ze som si najprv dala robit na mieru za dost velky peniaz
    v prenajatom eshope mam vsetky aktualizacie priebezne za stalu cenu prenajmu (reaguju na poziadavky prenajimatelov). kdezto v kupenom si kazdu dalsiu poziadavku musim platit.
    mozno by stalo zato zmenit prenajom u inej firmy. skus sa registrovat, su cca 2 tyzdnove skusobne verzie. predpokladam, ze preklopenie dat by nebol velky problem.
    Preco nepoziadas o odkupenie licencie?

    lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

    lubica2403
    čo znamená odkúpenie licencie? Ja nepotrebujem ten shop "vlastniť". Ja potrebujem dobrý funkčný shop taký,aký mi vyhovuje. Je mi v podstate jedno, či je prenajatý alebo môj.Ide o to, že v prenajatom ak chceš niečo doprogramovať - nie je to lacné,ak sa to vôbec dá - lebo nedorobia ti všetko, o čo by si mal záujem. Čo mi napr. veľmi chýba je možnosť automatického odčítavania položiek zo skladu.Náš shop sa nedá prepojiť na sklad a teda musíáme manuálne odpisovať každú položku. Ja by som chcela, aby sa odpísala rovno so zaevidovaním objedávky - teda zákazník pošle objednávku, systém nám odráta položku zo skladu.Máte to tak urobené? Ako sa k tomu dopracujem?

    Rado Rohal je offline (nepripojený) Rado Rohal

    Som tu pre potrebu komunikovat aj s ludmi mimo mojho fachu. ...viac Rado Rohal
    lubica2403 Pozri príspevok
    čo znamená odkúpenie licencie? Ja nepotrebujem ten shop "vlastniť". Ja potrebujem dobrý funkčný shop taký,aký mi vyhovuje. Je mi v podstate jedno, či je prenajatý alebo môj.Ide o to, že v prenajatom ak chceš niečo doprogramovať - nie je to lacné,ak sa to vôbec dá - lebo nedorobia ti všetko, o čo by si mal záujem. Čo mi napr. veľmi chýba je možnosť automatického odčítavania položiek zo skladu.Náš shop sa nedá prepojiť na sklad a teda musíáme manuálne odpisovať každú položku. Ja by som chcela, aby sa odpísala rovno so zaevidovaním objedávky - teda zákazník pošle objednávku, systém nám odráta položku zo skladu.Máte to tak urobené? Ako sa k tomu dopracujem?
    No v prvom rade je idealne licenciu vlastnit a mat eshop s otvorenym kodom, nakolko tak nie si naviazana na vlastnika licencie/dodavatela, teda v idealnom pripade nejaky opensource eshop.

    Ak chces migrovat z uzavreteho systemu do ineho skus exportom XML alebo vyexportovanim databazy (kazdopadne ziaden med to nebude)

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Ani volne dostupna OS aplikacia nemusi byt rentabilna. To, ze je volna, respektive s otvorenym kodom je "osekana" napr. o technicku podporu ci zaruku. Najvacsie a najznamejsie OS aplikacie su zahranicne a ich potrebna ich SK lokalizacia. Nehovoriac, ze aj volne dostupne moduly a rozsirenia je potrebne upravovat. Je zvycajne narocnejsia na hosting. Kod sice je otvoreny, ale neznamena to lacnejsie upravy.

    Rado Rohal je offline (nepripojený) Rado Rohal

    Som tu pre potrebu komunikovat aj s ludmi mimo mojho fachu. ...viac Rado Rohal
    camozzi Pozri príspevok
    Ani volne dostupna OS aplikacia nemusi byt rentabilna. To, ze je volna, respektive s otvorenym kodom je "osekana" napr. o technicku podporu ci zaruku. Najvacsie a najznamejsie OS aplikacie su zahranicne a ich potrebna ich SK lokalizacia. Nehovoriac, ze aj volne dostupne moduly a rozsirenia je potrebne upravovat. Je zvycajne narocnejsia na hosting. Kod sice je otvoreny, ale neznamena to lacnejsie upravy.
    Debaty o open source vs uzavrete systemy su nekonecne (kazda strana ma scasti pravdu), ale v skratke:

    Az na vetu o lokalizacii suhlasim (vid napr. prestashop.com/en/downloads/#lang_pack ,zostava nutnost prekladat cast rozsireni od tretich stran ), samozrejme opensource maju svoje nevyhody. Ale ako podnikatel, kt. chce rozvinúť eshop by som uvazoval perspektivne takto: Co ak moj dodavatel prestane existovat, nebudem spokojny s jeho sluzbami, budem chciet casom rozsirenia ktore neponuka atd?

    IMHO open source nie je primarne o cene (OS je zadarmo, implementacia a upravy ale cosi stoja a v konecnom dosledku ak si ho date implementovat a spravovat moze byt rovnako drahy ci drahsi ako uzavrety).

    Ano otvoreny system nemusi byt lacnejsi (ak ho date implemnentovat a upravit nejakej firme), nebudete mat zaruku na system ako taky, ale sloboda odist od dodavatela a zadat prace inemu, Vam ostane.

    Je to otazka preferencii.
    Naposledy upravil Rado Rohal : 01.07.11 at 10:21 Dôvod: gramatika moja nepodarena

    stewo je offline (nepripojený) stewo

    stewo
    Tvorba e-shopu na mieru sa pohybuje cca od 1500 Eur.Odporucam ti poobzerat sa v tvojom meste po firmach co sa tym venuju,pozriet si hlavne ich uz vytvorene stranky a podla toho sa rozhodnut.Neriesil by som dat vytvorit shop nejakemym vysokoskolakom.Nic proti,lenze aby si nemala casom problem s nejakou reklamaciu,kde ho budes hladat?
    Radsej by som vyuzil fakt firmu ktora sa tym zaobera,vies si u nich zaplatit hosting,registrovat domenu a pod.
    Ja mam 3 internetove stranky,z toho jeden e-shop a vsetko mi robila jedna firma.Naviac som mu dohodil tvorbu dalsich troch eshopov a vsetci boli nadmieru spokojny.
    Ako prve by som pozeral na ich tvorbu.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Dobrý deň možno trochu mimo témy, ale vedel mi niekto pomôcť a porovnať, kde je lepšie si ako začiatočníkovi urobiť e-schop? Pozerala som webareal a webnode, samozrejme platené verzie s vlastnou doménou. Veľmi pekne ďakujem a želám pekný deň.
    Pekné porovnanie lacných eshopov na prenájom je napríklad na:

    http://pr-clanky.blogspot.com/2011/0...nut-lacne.html

    Ale ja osobne uprednostňujem eshopy poskladané profi firmou "na mieru" treba len presne vedieť čo potrebujete a čo nie. Kým ale eshop na kľúč od niekoho objednáte dôkladne si pozrite jeho referencie - eshopy ktoré už robil.

    Často nie je problém si eshop vyskúšať zdarma v uvedenom článku sú aj nejaké linky na demo a skúšobné verzie.

    yoyo74 je offline (nepripojený) yoyo74

    yoyo74
    Ahoj, posli mi prosimta ich link cez ss. Dakujewm

    stewo Pozri príspevok
    Tvorba e-shopu na mieru sa pohybuje cca od 1500 Eur.Odporucam ti poobzerat sa v tvojom meste po firmach co sa tym venuju,pozriet si hlavne ich uz vytvorene stranky a podla toho sa rozhodnut.Neriesil by som dat vytvorit shop nejakemym vysokoskolakom.Nic proti,lenze aby si nemala casom problem s nejakou reklamaciu,kde ho budes hladat?
    Radsej by som vyuzil fakt firmu ktora sa tym zaobera,vies si u nich zaplatit hosting,registrovat domenu a pod.
    Ja mam 3 internetove stranky,z toho jeden e-shop a vsetko mi robila jedna firma.Naviac som mu dohodil tvorbu dalsich troch eshopov a vsetci boli nadmieru spokojny.
    Ako prve by som pozeral na ich tvorbu.

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Clanok zaujimavy, zial obsahuje aj par nepresnosti. Napriklad system shoptet umoznuje hromadny import/export dat vo formate .csv (excel).

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Ludia, ale tak bud radte alebo inzerujte, ale v prislusnej sekcii. Pripadne si dajte svoj reklamny odkaz do profilu. Ked budte dobre radit, ludia si vas profil pozru.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    roberto_2 Pozri príspevok
    ahoj ja robim e-shopy
    roberto, prestaň spamovať a vo všetkých príspevoch ponúkať svoje služby. Porada nie je inzertná stránka, ak chceš inzerovať svoje služby, choď na iné stránky - s inzerciou.

    Ak s tým neprestaneš, koleduješ si o vylúčenie z porady.....

    micika je offline (nepripojený) micika

    micika
    dobrý obchod zdarma je napr. prestashop, je zbytečné platit za profesionální řešení když člověk začíná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.